FinExpert.e15.cz

Týden: * Oskar představuje tři MMS služby * Společnost InternetShops rozšiřuje svoje aktivity

Svět internetu během minulého týdne.

Společnost InternetShops rozšiřuje svoje aktivity o internetový obchod ElectroHall.cz (www.electrohall.cz), který zákazníkům nabízí domácí spotřebiče a tzv. bílou techniku za výborné ceny.

Na internetu nakoupilo v posledním roce 1,5 miliónů lidí. Nákupu zboží nebo služeb přes internet využilo v posledním roce 55 % internetových uživatelů, což znamená více než 1,5 miliónů lidí. Nejžádanějším zbožím zůstávají knihy a časopisy, které si koupilo 35 % internetových nakupujících.

Počet zákazníků Eurotelu využívajících multimediální zpráv MMS překročil hranici 60 tisíc uživatelů na konci srpna. Eurotel nyní rozšířil nabídku svých MMS produktů               o světoznámou komiksovou postavu kocoura Garfielda.

Oskar představuje tři MMS služby. FotoPošta MMS umožňuje posílání MMS mezi dvěma mobilními telefony. MMS Studio je zajímavým pomocníkem při vytváření multimediálních zpráv složených z obrázků, animací, zvuků a dlouhých textů.Přehled o tom, co se děje, jaké bude počasí a spoustu zajímavostí nabízí MMS Magazín.

V hodnocení WebTop100 uspěly telekomunikační firmy. Vyplývá to z oficiálního vyhlášení žebříčku WebTop100, v němž byly hodnoceny internetové stránky nejvýznamnějších českých společností a jehož organizátory jsou First Tuesday CZ, Internet Info a časopis Ebiz, hlavním partnerem je Asociace.BIZ.
Top Five žebříčku WebTop100*
Pozice Počet bodů Název společnosti Webová adresa
1 94,1 ČESKÝ TELECOM, a.s.  www.telecom.cz
2 89,1 Eurotel Praha, spol. s r.o.  www.eurotel.cz
3 88,8 T-Mobile Czech Republic a.s. www.t-mobile.cz
4 87,1 Metrostav a.s.    www.metrostav.cz
5 85,5 České aerolinie a.s.   www.csa.cz

Portál TISCALI rozšiřuje svůj katalog firem http://firmy.tiscali.cz o nadnárodní obsah http://eurofirmy.tiscali.cz. Katalog Eurofirmy je vytvářen ve spolupráci s firmou europages.com, která dodává obsah. Portál TISCALI tedy v současné době nabízí přehled o více než 40.000 českých společnostech na stránkách http://firmy.tiscali.cz a nově i přes 1.600.000 obchodních kontaktů na stránkách http://eurofirmy.tiscali.cz.

Společnost EMEA Telecom spustil ke konci srpna službu AHOJ, která umožňuje velmi levné a spolehlivé telefonní spojení pro každého, kdo využívá linku dominantního telefonního operátora kdekoliv na území ČR. Pro zákazníka se po přechodu na službu AHOJ nic nemění: zůstává mu linka, číslo i telefon, nemusí vytáčet žádná předčíslí ani instalovat speciální zařízení. Pro objednání služby AHOJ stačí navštívit internetovou stránku www.ahoj.cz nebo bezplatně zavolat na číslo 800 800 888.

Společnost Alcatel China Bell podepsala kontrakt s Chine Netcom Group na dodání 400 000 DSL linek do deseti oblastí severní Číny včetně Pekingu,

Společnost WideNet a Veletrhy Brno pořádají v rámci mezinárodního veletrhu Invex 2003 akci s názvem „WiFi LiFe 2003 ... powered by Intel® CentrinoTM“.  V rámci WiFi LiFe bude v pavilonu Y veřejnosti k dispozici bezplatný HotSpot pro připojení k internetu, obsluha v pavilonu seznámí příchozí s praktickým využitím WiFi v denním životě.

ZONER software spustil koncem srpna na doméně www.inshop.cz nový katalog internetových obchodů. Cílem projektu je nabídnout uživatelům internetu katalog – nákupní portál, ve kterém bude pouze výběr funkčních, prověřených a důvěryhodných obchodů, které budou periodicky kontrolovány. V době spuštění katalog obsahuje 164 obchodů, rozdělených přehledně do 24 kategorií a 103 podkategorií s možností podrobného fulltextového vyhledávání.

Vymyslete heslo 7. ročníku Března – měsíce Internetu. Každý z minulých šesti ročníků byl svázán s určitým sloganem. Tentokrát se může stát autorem ústředního hesla měsíce Internetu v roce 2004 kdokoli, kdo se zúčastní soutěže vyhlášené sdružením BMI. Kompletní přehled sloganů spolu s dalšími informacemi o soutěži je na stránkách www.brezen.cz. Uzávěrka pro předložení soutěžního návrhu je 30. září. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená