FinExpert.e15.cz

Týden: * Nový programovací jazyk od IBM * Adobe Auditon pro experimenty se zvukem

A další novinky z technologií za uplynulý týden.

Adobe představila software Adobe Audition, kompletní vícestopé nahrávací studio pro PC založené na Windows. Adobe Audition umožňuje vyspělé míchání, úpravy, mastering, zpracování zvukových efektů atd.

Unisys uvedla na trh technologii Java Virtual Machine (JVM) pro servery ES7000, což je jediná počítačová platforma Java, založená na operačním prostředí Microsoftu.

BEA Systems uvedla na trh softwarovou řadu BEA WebLogic Platform 8.1. Nové produkty jsou založeny na specifické softwarové architektuře společnosti BEA, používají platformu J2EE (Java 2 Enterprise Edition), jazyk XML a nastupující standardy webových služeb.

Na webu alphaWorks společnosti IBM jsou bezplatně k dispozici dva nové nástroje, které umožní nezávislým dodavatelům softwaru a podnikům propojit své aplikace se softwarem pro podnikovou správu důvěrných údajů, jako je IBM Tivoli Privacy Manager.

IBM představila nový programovací jazyk, který poskytne podnikům nástroj k automatizaci uplatňování zásad ochrany osobních dat v IT aplikacích a systémech. Jazyk EPAL (Enterprise Privacy Authorization Language) umožňuje vývojářům rozšiřovat platnost specifických pravidel pro ochranu dat napříč interními podnikovými systémy a poté automatizovat soulad těchto systémů s danými pravidly.

SAS Institute představil řešení SAS Marketing Optimization, které umožní pracovníkům v oblasti přímého marketingu zlepšit řízení kampaní. SAS Marketing Optimization provádí současné vyhodnocování několika různých kampaní s cílem zjistit, které produkty by měly být nabízeny jednotlivým zákazníkům.

American Power Conversion představila webový konfigurátor Build Out Tool, který slouží ke zjednodušení práce a omezení rizik spojených s konfigurací. Konfigurátor spojuje stojan, chlazení, zálohování elektrické energie, řídící software a služby  do otevřeného  integrovaného řešení.

IBM a Adobe oznámily, že nové kryptografické funkce softwarové řady Adobe Acrobat 6.0 využívají technologii IBM Embedded Security Subsystem, která je zabudována ve vybraných modelech notebooků ThinkPad a stolních počítačích ThinkCentre. Uživatelé tak mají možnost vytvářet digitální dokumenty s nejvyšší úrovní zabezpečení.

Český Telecom a 2N Telekomunikace uvádějí na trh společný produktový balíček ISDN Omega. Nový balíček kombinuje zřízení základní přípojky euroISDN s moderní pobočkovou telefonní ústřednou Ateus-Omega. Firmy mají možnost rychle spustit všechny služby, které jim nabízí euroISDN – hlasovou komunikaci, odesílání a příjem faxů i přenos dat.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená