FinExpert.e15.cz

Týden: * Nejoblíbenější je Nokia * Sci-fi mise na mobilech * Lze poslat MMS poštou?

Český Telecom vyrazil s nabídkou do Německa. Novinky na síti v polovině června.

Český Telecom zahájil obchodní působení v Německu, kde bude nabízet portfolio hlasových a datových služeb partnerským společnostem, které nebudou koncovými uživateli, mimo jiné provozovatelům telekomunikačních služeb a firmám působícím na internetu. Český Telecom založil dceřinou společnost ve Frankfurtu, Czech Telecom Germany, která získala německou licenci k provozování telekomunikačních služeb.

České radiokomunikace zprovoznily nové hlasové služby Bluetone Voice Economy a Bluetone Voice 1044. Bluetone Voice Economy je nepřímé připojení do sítě prostřednictvím předvolby operátora (CPS - Carrier Pre-Selection). Není nutno vytáčet čtyřmístnou volbu, směrování hovorů do sítě Bluetone probíhá automaticky. Bluetone Voice 1044 je nepřímé připojení do sítě Bluetone prostřednictvím volby operátora (CS - Carrier Selection).

Eurotel Praha umožňuje posílat MMS zprávy v podobě standardní pohlednice, která přijde adresátovi na zadanou poštovní adresu. Díky MMS roamingu je možné MMS pohledy posílat i ze zahraničí, většinou za nižší cenu než při poslání poštou.

Za nejlepší mobilní telefony zvolilo více než 37 000 čtenářů značku Nokia. Telefony Nokia vyhrály ve všech třech kategoriích, vyhlášených v anketě, kterou pořádají časopis o mobilních telefonech Mobility a internetový deník MobilMania.cz. Formou SMS nebo hlasováním na internetu se volily nejlepší telefony pro rodinu a děti, pro práci a firmu a pro styl a reprezentaci.

Internetový portál Atlas.cz představuje novou službu Bydleni.atlas.cz, která pomůže uživatelům internetu orientovat se v nových trendech bydlení a navíc poradí při zařizování či opravách bytů. Ve speciálním programu si mohou nakreslit byt a zkoušet rozmístění nábytku, vybrat domácí spotřebiče a další vybavení a doplňky.

Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) se snaží prosadit snížení cen za propojení mezi pevnými a mobilními sítěmi. Cílem APVTS je odstranit bariéry v telefonování. V důsledku optimalizace nákladů se firmy i jednotlivci musí rozhodovat, zda pro ně bude v danou chvíli výhodnější použít mobilní telefon či pevnou linku.

Tvujdum.cz, internetový portál o bydlení, stavění a spoření mění po dvou letech korporátní identitu. Změny se orientují hlavně na tiskové materiály a inzerci. Nová image je doplněna sloganem "vítejte doma". Prostřednictvím atraktivního designu a nabídkou aktuálních informací v materiálech chce podpořit komunikační strategii vůči klientům a oslovit nové čtenáře.

Společnost WebSystems, provozovatel internetových obchodů, spustila obchod Nakupni-dum.cz, ktery chce konkurovat největším internetovým obchodům v ČR.

3Djournal, webový magazín věnovaný 3D fotografii, zahájil ostrý provoz. Jeho cílem je ukázat široké veřejnosti, že 3D fotografování není otázkou budoucnosti, ale je možné již dnes. Magazín vychází měsíčně, v češtině a pokusně i v angličtině, jeho součástí jsou galerie 3D fotografií, seznam odkazů na 3D software i na další stránky zabývající se touto problematikou.

Novou SMS soutěž připravila společnost ComGate pro řadu koření Mix na grilování značky Kotányi. ComGate se zabývá poskytováním služeb v oblasti mobilního marketingu. Soutěžící, který nejrychleji správně odpoví na finálovou otázku, vyhraje luxusní zahradní gril v hodnotě téměř 12.000 korun.

Společnost Tiscali připravila soutěž o ceny Brouzdal Tiscali. Za čas, strávený na Internetu, budou někteří uživatelé, zaregistrovaní v bonusovém programu Tiscali Plus, každý měsíc odměněni DVD či VHS nebo Zlatou verzí úspěšné české hry "Flashpoint".

Na adrese www.oskar.cz/forum otevřel Oskar Podnikatelské fórum. Portál, databanka užitečných informací i platforma pro výměnu názorů se zaměřují na malé a střední firmy.

Majitelé Oskarových telefonů se mohou bavit další hrou - SMS Misí. Sci-fi zavede hráče do vzdálené budoucnosti a ještě vzdálenějšího vesmíru, kde si lze úspěšným plněním mise vysloužit telefon a další ceny.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená