FinExpert.e15.cz

Týden: * IBM kontroluje 37 procent trhu systémů pro správu databází * Průměrná kapacita připojení firem na internet se za poslední rok zdvojnásobila

Firma PricewaterhouseCoopers zveřejnila další vydání svých technologických předpovědí, Inteligentní podnik v reálném čase.

Společnost PricewaterhouseCoopers za jeden z hlavních trendů považuje vývoj a využití XBRL, elektronického formátu zjednodušujícího zpracování a předávání finančních výkazů a dalších finančních informací mezi různými počítačovými programy, čímž usnadňuje a zefektivňuje také sdílení informací mezi podniky a dalšími zainteresovanými subjekty (analytici, investoři atd.). Uvedla to v dalším vydání pravidelného Technologického výhledu, tentokrát nazvaného Inteligentní podnik v reálném čase.

Průměrná kapacita připojení firemních zákazníků na internet se za poslední rok téměř zdvojnásobila. Podle zjištění společnosti GTS v prvním čtvrtletí 2002 připadala v průměru na jedno pevné připojení od GTS rychlost 620 kbps, letos v prvním čtvrtletí činila průměrná rychlost již 1089 kbps.

LLP Group uvádí na český trh CRM řešení Pivotal 5 pro středně velké podniky. Mezi jeho přednosti patří možnost přizpůsobení při změnách nastavení či přechodu na nové verze a vysoká míra individualizace.

Firma Sun Microsystems představila ochranný profil Java Card System Protection Profile, který snižuje čas a náklady držitelů licencí Java Card při hodnocení bezpečnosti systémem Common Criteria.

Oracle uvedl na slovenský trh produkt Oracle E-Business Suite Special Edition, kterým chce oslovit nové zákazníky cenově dostupnou nabídkou přednastaveného řešení pro pro malé a střední firmy.

Autodesk dodal svou aplikaci pro oblast stavebnictví Autodesk Architectural Desktop pro výstavbu pátého terminálu londýnského letiště Heathrow. Projekt představuje investici 3,7 miliard liber a zahrnuje výstavbu budovy terminálu, nových stání letadel, pohyblivého chodníku, hotelu, kontrolní věže, dvou železničních stanic a prodloužení tras metra. Autodesk je přední světový dodavatel softwaru pro navrhování a tvorbu digitálního obsahu.

Xerox v Evropě zpřístupnil plný rozsah komplexně řízených a podporovaných služeb vycházejících z portfolia produktů firmy Documentum, předního světového poskytovatele služeb spojených s obsahovou stránkou dokumentů. Obě společnosti spolupracují od založení firmy Documentum v roce 1990. Nové služby Xeroxu poskytnou společnou platformu a prostředí pro rozesílání a archivaci dokumentů.

Accenture dokončila rozsáhlý projekt v oblasti informačních technologií pro Eurotel Praha. Cílem projektu byla automatizace způsobu, jakým Eurotel poskytuje korporátním klientům služby v oblasti prodeje a péče o zákazníky.

Společnost Deltax Systems získala statut Veritas Elite Partner. Splnila kvalifikační podmínky společnosti Veritas Software pro oblast Enterprise High Availability and Data Protection.

V oblasti systémů pro správu databází IBM kontroluje 37 procent trhu, zatímco Oracle má nyní podle agentury Gartner Dataquest 27procentní podíl.

Telekomunikační operátor GTS začal využívat systém pro podporu rozhodování založený na datovém skladu firmy Adastra. Řešení je určeno pro zlepšení manažerského rozhodování GTS v oblasti zákaznického servisu, vývoje služeb a cen, řízení provozu sítě, finančního řízení a controllingu.

SAS Institute představil SAS Value Chain Analyticx 6.0, řešení navržené speciálně pro maloobchody, distriburory, velkoobchody a výrobce z oblasti spotřebního zboží. Mezi hlavní funkce patří rychlé zobrazování a modelování distribučních systémů s analýzou, která zahrnuje produkty, dodavatele a odběratele.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená