FinExpert.e15.cz

Týden: * České radiokomunikace mají nové image * Nový ředitel pobočky Volksbank CZ

Události ze života firem za poslední týden.

České radiokomunikace mají nové image. Nové logo má nejen společnost sama, ale také její značka pro telekomunikační služby Bluetone. ČRa spolupracují od letošního jara s novou reklamní agenturou – DDB. Ta provedla výzkum vnímání značek ČRa a Bluetone, přičemž třicet procent  dotazovaných byli  stávající zákazníci ČRa, a.s. Na základě analýzy pak DDB doporučila změnu firemní image

Z BRAIN Automotive se stává  Agilisys Automotive. Půl roku po vstupu Agilisys do softwarové společnosti BRAIN International, se projevil nyní  tento závazek  také v legislativní změně názvu společnosti.

Dva tuzemští mobilní operátoři, Eurotel a T-Mobile, se budou na letošním Mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX prezentovat mnohem výrazněji, než tomu bylo v posledních letech. Jednu z příčin lze najít i v rozdělení veletrhu na tři segmenty (INVEX CLASSIC, INVEX BUSINESS a INVEX HOME). Toto rozdělení, umožňující vystavovatelům lépe oslovit jednotlivé cílové skupiny, bude mít na letošním Invexu svoji premiéru a představuje zřejmě vůbec největší změnu za poslední léta.

Společnost Network Associates posiluje od 1. září, 2003 svůj tým v České a Slovenské republice o dalšího člena. Petr Pánek pracoval od roku 2000 na pozici Security Product Manager ve společnosti DNS a.s., která je dlouholetým partnerem Network Associates v České republice.

Novým ředitelem pobočky Volksbank CZ v Praze se od začátku září stává Miroslav Janda. Má za sebou několikaleté zkušenosti z bankovního sektoru – od roku 1991 působil v Komerční bance na pozici vedoucího expozitury. V letech 1995-96 zastával pozici ředitele pobočky Bankovního domu Skala.

Na zhruba 10 900 sníží do konce letošního roku ČESKÝ TELECOM počet svých zaměstnanců. Celkový počet pracovníků firmy tak klesne přibližně o 1800 zaměstnanců. Důvodem tohoto kroku je dlouhodobá snaha o maximální úsporu nákladů při zachování akceschopnosti a efektivity firmy.

Computer Press ohlašuje hospodářšké výsledky za prvních šest měsíců roku 2003. Konsolidované tržby dosáhly 200,2 mil. Kc a EBITDA (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization) 17,4 mil. Kc.

Rizikový kapitál v Evropě zaznamenal v druhém čtvrtletí 2003 pokles o 2 %. Objem investovaného rizikového kapitálu v Evropě v druhém čtvrtletí letošního roku klesl ze 720 mil. EUR dosažených v 1. čtvrtletí 2003 na 709 mil. EUR dosažených ve 2. čtvrtletí 2003.
Společnosti Systinet a Brain Systems oznámily uzavření strategického partnerství. Brain Systems se tak stala hlavním implementačním partnerem společnosti Systinet pro Českou republiku.
IDS Scheer ČR přebírá přebírá dvě produktové divize společnosti Pragodata, působící v oblasti podnikových informačních systémů a strategického řízení aktiv (Strategic Asset Management). Akvizice je dalším krokem k posílení pozice IDS Scheer na trhu prostřednictvím akvizicí jak ve střední a východní Evropě, tak i v západní Evropě, USA a Kanadě.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená