FinExpert.e15.cz

Týden: * Bill Inmon bude poprvé v Praze * IBM a Lego uzavřeli smlouvu

Události ze života firem za poslední týden.

 

Otec data warehousingu Bill Inmon bude poprvé v Praze. DW Klub a Adastra pořádají dne 25. září 2003 celodenní konferenci DW Symposium, jejímž hlavním řečníkem bude Bill Inmon. Pan Inmon je světově uznávaným odborníkem a autorem v oblasti Data Warehousingu (DW) a je všeobecně považován za „otce tohoto oboru“.  DW Symposium proběhne ve čtvrtek 25. září 2003 v pražském Autoklubu v Opletalově ulici. 

Investoři čím dál více preferují diverzifikovaný přístup k rozdělování aktiv a soustředí se na získávání těch nejlepších investičních produktů – to je nejdůležitější poznatek letošní Zprávy o světovém bohatství (2003 World Wealth Report) vydané společnostmi Cap Gemini Ernst & Young a Merrill Lynch. „V období růstu trhu se pojetí strategického rozdělování aktiv stalo nemoderním, protože akcie přinášely rekordní výnosy,“ prohlásil James Gorman, prezident divize Global Private Client Group společnosti Merrill Lynch.

V srpnu získala konzultační společnost First Tuesday CZ další posilu. Stal se jí bývalý šéfredaktor časopisu T&P, právník Tomáš Nielsen (*1976), který bude zastávat funkci ředitele pro obsah. Bude mít na starosti programovou náplň všech akcí FT, zejména setkání komunity mobilního podnikání, seminářů E-security Pulse, vzdělávacích „táborů“ pro SME podnikatele Bootcamp a dalších seminářů a konferencí.

Společnost HP oznámila finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 31. července 2003. Tržby za toto období činily 17,35 miliard USD v porovnání se 16,54 miliardami USD ve stejném období minulého roku. Meziročně se tržby společnosti zvýšily o 5%. Oproti minulému čtvrtletí však klesly o 4% a to v důsledku sezonních  změn.

Firma Raytheon, působící v obranné, vládní a komerční elektroniky, kosmického průmyslu zvolila software společnosti Borland pro budování a provoz satelitního systému NPOESS (National Polar-orbiting Operational Environmental Satellite System). Systém NPOESS představuje satelitní systém s polární dráhou určený pro přesnou předpověď počasí pro civilní, vědecké i vojenské účely.

IBM uzavřelo smlouvu s dánským výrobcem hraček LEGO Company. Ústředním prvkem nového partnerství je řešení IBM pro e-byznys podle potřeby (On Demand), které umožní společnosti LEGO podstatně snížit náklady na provoz informační infrastruktury.

Po pětileté spolupráci navázala společnost M.C.Triton alianční partnerství s českou pobočkou výrobce telekomunikačních zařízení Lucent Technologies. Základem spolupráce je propojení odborných znalostí v oblasti telekomunikačních služeb s poradenským a konzultačním know – how zaměřeným na obchod.

Výsledky průzkumu škol zapojených do projektu Internet do škol byly zveřejněny na adrese www.indos.cz. Celkovou spokojenost s dodaným vybavením v rámci projektu vyjádřilo přes 73% dotazovaných a mezi nespokojené se řadí 2,1%. Plných 63% hodnotí kladně i využitelnost dodané učebny, záporně ji hodnotí 6,4%. Většina (65%) dotazovaných ředitelů škol má rovněž zájem o pokračování projektu po roce 2005. Zcela bez zájmu je 1,6%.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená