FinExpert.e15.cz

Turisté chtějí ochranu

Zájem o cestovní pojištění Kolumbus roste, 20% sleva při sjednání přes internet.

Výrazný nárůst zaznamenala Pojišťovna České spořitelny v prodeji cestovního pojištění přes internet. „On-line způsob uzavření cestovního pojištění nabízíme klientům od července loňského roku. Celkem bylo takto uzavřeno pojištění v objemu více než 667 tisíc Kč. V posledních dnech je přes internet sjednáváno až 60 smluv denně. Předností tohoto distribučního kanálu je kromě flexibility a komfortu také poskytovaná  20% sleva “, říká Oldřich Konvalina, ředitel úseku neživotního pojištění Pojišťovny České spořitelny.

Na internetových stránkách www.pojistovnacs.cz  si lze v současnosti sjednat  zdravotní a úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škody a zavazadla. V blízké době se připravuje spuštění on-line verze sjednání připojištění rizikových sportů a pojištění storna zájezdu.

„Právě o tyto produkty je vzhledem k současnému životními stylu nebývalý zájem. Takto si lze připojistit sporty jako jsou rafting, sjíždění divokých řek, parasailing, závěsné létání, seskok padákem, letu na rogalu, letecké sporty, horolezectví, vysokohorská turistika, speleologie, akrobacie, skoky na lyžích, sportovní potápění, bojové sporty, skatebording, jízda na koni, motorové sporty všech druhů, včetně všech soutěží a závodů v těchto sportech“, dodává Oldřich Konvalina.

Bilaterální dohody s vybranými zeměmi (Chorvatsko, Rakousko, Slovensko, Německo, Rusko, Jugoslávie) se  doposud žádným způsobem na snížení zájmu klientů o cestovní pojištění neprojevily. Nezahrnují totiž náklady spojené s převozem a repatriací. Proto v případě, že by nastala pojistná událost by byly klientovi uhrazeny pouze náklady, které by byly vynaloženy na stejný úkon v ČR. Navíc je nutné se při vstupu do dané země přihlásit u zdravotní pojišťovny, což je finančně a časově náročné.

Součástí cestovního pojištění jsou asistenční služby. Pojišťovna ČS poskytuje tyto služby prostřednictvím smluvního partnera,  společnosti CORIS, a to 24 hodin denně s komunikací v českém jazyce.

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená