FinExpert.e15.cz

Trik: Nakupujte z Česka hudbu na iTunes

Narazili jste na zajímavou hudbu na iTunes? V Česku máte kvůli autorským právům smůlu. Nevzdávejte se, omezení lze snadno obejít.
Trik: Nakupujte z Česka hudbu na iTunes

Pro dobytí nedostupné pevnosti iTunes vám pomůže tento postup. Principem je, že ve formulářích budete vypisovat jinou zemi než ČR a z té budete na oko platit. Já jsem si zvolil třeba Německo. Musíte tedy vždy vyplnit správnou zemi a způsob platby.

Peníze na iTunes stačí převést pomocí internetových peněženek, takže si pak stačí vybrat službu, s níž celou transakci provedete -  Moneybookers.com, Clickandbuy.com a další. Na tyto služby si jednoduše přetáhnete peníze z vaší banky. Systém je podobný jako v případě mPeníze od mBanky či PaySec od ČSOB.

Kliknout přes Německo a nakupovat

Při registraci u Clickandbuy.com si musíte vymyslet adresu a telefonní číslo. Při zadání Německa by bylo vhodné, kdyby tomu adresa odpovídala. Do pole telefonního čísla uveďte například svůj mobil, ale do první kolonky zadejte předčíslí "00420". Předlohy pro adresu můžete najít samozřejmě na internetu. Po dokončení registrace na ClickandBuy.com budete přesměrováni zpět na registraci do iTunes Music Store. Dokončete ji a můžete nakupovat.

Klepněte pro větší obrázek

Podrobněji jsme se podívali na registraci u internetové peněženky Moneybookers.com. Tu si můžete zvolit také. Tato společnost je výhodná tím, že má českou verzi webových stránek. Registrace je zdarma. Vyplňte váš email, heslo, zemi trvalého bydliště (ne ČR), preferovanou měnu, jazyk a opište kontrolní číslo.

Dále ověříte svůj email kliknutím na odkaz, který vám přišel do schránky. Následně vyplňte své osobní údaje, souhlas s pravidly a podmínkami Moneybookers a potvrďte registraci. Právě jste zaregistrováni v internetové peněžence. Další krok je registrace vašeho bankovního účtu v peněžence. Poté z něj převeďte peníze do internetové peněženky.

Klepněte pro větší obrázek

Vklady peněz jsou bez poplatku. Připlatíte si pouze při převodu částky na jiný Moneybookers účet (1% z převáděné částky, max. 0,50 €) a při výběru peněz z Monebookers účtu (1,80 €). Pokud budete chtít převést platbu do jiné měny, tak zaplatíte další poplatek (1,99 % z převáděné částky).

Vložit peníze do internetové peněženky lze i kreditní kartou. Jestliže máte kartu vydanou v Česku, tak vám systém jen stěží umožní platbu, protože rozpozná zemi (i když máte MasterCard, nebo Visa). Nevyužívejte proto bankovní kartou, ale převod.

Další článek


 

celkem 25 komentářů

Nejnovější komentáře

ClickAndBuy
Mira0
12. 7. 2010, 16:09
Re: jednoduší řešení
--pd--
9. 7. 2010, 06:03
Re: hlava mi to nebere
George2005
8. 7. 2010, 08:15
jednoduší řešení
Mady
7. 7. 2010, 22:06
Re: slozite
Worm
7. 7. 2010, 20:57

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená