FinExpert.e15.cz

TRIGLAV: Pojišťovna Triglav rozšiřuje nabídku o další produkty

Brno, 19. září 2008 - Triglav pojišťovna, a.s., plánuje do konce roku 2008 nabídnout svým klientům další nový produkt - cestovní pojištění. Devátá největší tuzemská pojišťovna z hlediska neživotního pojištění tak rozšiřuje portfolio nabízených produktů krátce poté, co v srpnu zařadila do své nabídky pojištění úrazové. Do dvou let navíc hodlá zažádat o licenci na poskytování životního pojištění.

„Nové druhy pojištění nabízíme v rámci zdokonalování služeb našim klientům. Koresponduje to s naší snahou o posílení značky Triglav v České republice,“ uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovna, a.s. „Naši klienti v nás musí na první pohled vidět stabilního, důvěryhodného a profesionálního partnera. Proto jsme se rozhodli naši nabídku nejen postupně rozšiřovat, ale některé produkty rovněž inovovat,“ vysvětlil Baný.

Triglav pojišťovna, a.s., jejíž mateřskou společností je slovinská pojišťovna Zavarovalnica Triglav, patří na tuzemském pojistném trhu ke středně velkým subjektům. V roce 2007 dosáhla na neživotním pojistném trhu podílu 0,7 %, v pololetí 2008 ho s předepsaným plněním více než 350 milionů korun navýšila na 0,84 % a do dvou let plánuje získat tržní podíl 1,5 %. „Obchodní výsledky Triglav pojišťovny a její posun na 9. místo v oblasti neživotního pojištění hodnotíme velmi pozitivně. Vzhledem k nízké propojištěnosti v České republice však předpokládáme růst i v dalších letech,“ uvedl člen představenstva Vladimir Mišo Čeplak z generálního ředitelství Zavarovalnica Triglav.
 
Český pojistný trh vykázal v prvním pololetí 2008, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku, zvýšení tempa růstu o 7,7 % celkem, v neživotním pojištění pak o 6 %. Za většinou zahraničních zemí, včetně Slovinska, však Česká republika z hlediska propojištěnosti stále zaostává. „Proto jsme se rozhodli našim klientům od roku 2010 nabídnout životní pojištění a přijít na trh se soukromým zdravotním pojištěním, jehož konkrétní podoba závisí na reformě českého zdravotnictví,“ doplnil Baný.
Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Devátá největší pojišťovna...
Tomáš Marný
22. 9. 2008, 08:47

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená