FinExpert.e15.cz

Travel Service: Počet cestujících vzrostl o 20% za prvních sedm měsíců

(Praha, 29. srpna 2005) - Travel Service, a.s., největší česká soukromá letecká společnost, přepravila spolu se svými dceřinými společnostmi v Maďarsku a Španělsku během sedmi měsíců letošního roku více než 1 milion cestujících, což činí v porovnání se stejným obdobím loňského roku 20% nárůst. Kumulované tržby nyní dosáhly 3 mld. Kč a Travel Service předpokládá, že jejich výše vzroste do konce roku na více než 5 mld. Kč. I přes vysoké ceny pohonných hmot společnost očekává, že vykáže zisk v řádech desítek milionů korun.

Během zimního letového řádu budou letadla Travel Service směřovat z Prahy do exotických destinací – Thajska,  Brazílie či na Kanárské ostrovy, a nově také do Keni a na ostrov Zanzibar (Tanzanie). Právě pro charterové lety má Travel Service vyčleněnou největší flotilu. Z deseti strojů Boeing 737, z nichž většinu tvoří letadla nové generace, jich pro tyto účely využívá osm. Dva menší stroje řady 500 pak létají na pravidelných nízkorozpočtových linkách pod značkou Smart Wings. Za 14 měsíců svého provozu přepravil Travel Service na pravidelných evropských linkách pod značkou Smart Wings více než 320 tisíc pasažérů. Průměrná obsazenost letů Smart Wings nyní činí 83 %. Od září společnost zprovozní také pravidelnou linku do italského Milána (4-krát týdně).

V říjnu Travel Service pronajme část flotily, tři letadla typu Boeing 737 nové generace, společnosti Malaysia Airlines. Kontrakt v objemu 40 mil. USD (1 mld. Kč) byl podepsán v červnu, kdy se Travel Service stal vítězem výběrového řízení, které Malaysia Airlines vyhlásila z důvodu své další expanze na nových linkách z Kuala Lumpur do Číny, Indie a Austrálie. Travel Service po spolupráci s tak významnými společnostmi jako jsou Air Berlin, Thomas Cook Airlines či Oman Air, získal v létě partnera v podobě jedné z nejvýznamnějších  leteckých společností na světě.

Služeb Travel Service využilo v loňském roce 1,7 mil. cestujících nejen v ČR, ale také v Maďarsku a Španělsku. V ČR je Travel Service největším hráčem na trhu charterové letecké přepravy (zajišťované pro cestovní kanceláře – např. Čedok, Canaria Travel, FIRO tour, ESO Travel, CK Alexandria aj), kde zaujímá 55 % podíl.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená