FinExpert.e15.cz

Transparentní účty: Co nabízí naše banky?

Je možné zkontrolovat příjem daru či dar věnovat, obchodní partneři mají naopak transparentní kontrolu, zda požadovaná platba již odešla.
Transparentní účty: Co nabízí naše banky?

Transparentní účet by měl být „průhledným“ účtem, do kterého mohou nahlédnout i jiní lidé, než jeho vlastník. Používá se například při různých dárcovstvích, využíván je organizacemi, nadacemi, obcemi, církvemi, politickými stranami, atd.                                                                                                

Je jasné, že běžný podnikatel nebude vystavovat na odiv pohyby na svém bankovním účtu. Některé organizace si o to však vyloženě říkají. Je možné zkontrolovat příjem daru či dar věnovat, obchodní partneři mají naopak transparentní kontrolu, zda požadovaná platba již odešla.

Jaké transparentní účty nabízí tuzemské banky?

Raiffeisenbank                                                                                                      

„Transparentní účty samozřejmě nabízíme. Lze je zřídit na podnikatelský subjekt, tedy nelze je zřídit na FO nepodnikatele. Transparentní účet lze zřídit na platformě tarifu eKonto Business, který nastavením transparentnosti pozbývá poplatku za vedení účtu. Aktuálně vedeme cca 4 tisíce takovýchto účtů. Hlavními uživateli jsou nadace, spolky, družstva ale třeba také SVJ,“ říká tiskový mluvčí banky Tomáš Zavoral.

Komerční banka                                                                                                      

I u Komerční banky si můžete zřídit transparentní účet. Tato banka konkrétně nabízí službu Transparentní účet. Přes tuto službu mohou klienti banky na internetových stránkách zveřejnit náhled účetních transakcí, které byly realizovány na jejich bankovním účtu. O službu může požádat jakýkoli klient Komerční banky bez ohledu na typ účtu, a to zcela zdarma.                                                

Službu transparentní účet si můžete zřídit k běžnému účtu, spořicímu i termínovanému účtu vedenému v Komerční bance. Ve veřejném přehledu na stránkách www.kb.cz se zobrazí všechny transakce na daném účtu od data, kdy klient o tuto službu požádá. 

Fio banka

„Nabízíme transparentní účty bez poplatků, které mají všechny výhody, jako náš osobní nebo podnikatelský účet. Založení i vedení účtu je zdarma, dále také neomezený počet tuzemských plateb i plateb v eurech na Slovensko, bezkontaktní platební karta, deset výběrů měsíčně z našich bankomatů a až pět výběrů z cizích bankomatů v ČR.

Bez poplatků jsou také hotovostní operace na všech našich 77 pobočkách. Účet lze založit na kterékoliv naší pobočce, stejně tak je možné ztransparentnit stávající osobní či podnikatelský účet vedený u nás,“ říká Zdeněk Kovář z Fio banky.

Česká spořitelna

I u této banky, pokud je to vaším přáním, vám založí transparentní účet. Můžete si jej sjednat k Běžnému, Podnikatelskému, Firemnímu, Osobnímu účtu ČS a Osobnímu účtu Premier. Česká spořitelna průměrně sjednává asi 70 transparentních účtů za rok (okolo 6 účtů za měsíc).                                                                                     

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená