FinExpert.e15.cz

Top 25 článků aneb Co vás nejvíc zajímalo?

Na závěr roku jsme připravili přehled nejčtenějších článků na našem webu. Přehled je připraven s přihlédnutím k tomu, jaké informace mohou být užitečné i v příštím roce, tzn. vypuštěny jsou články na téma již časově omezených nabídek nebo sezónních akcí.
Top 25 článků aneb Co vás nejvíc zajímalo?

Pro větší přehlednost jsme výběr z nejčtenějších článků uspořádali podle témat.

Podnikání, zaměstnání, daně

Jak získat živnostenský list
Dostali jste nápad a chcete začít podnikat? Kromě počátečního kapitálu a štěstí budete potřebovat živnostenský list. Kdo ho vydává a co všechno k získání osvědčení k podnikání potřebujete?

Převod bytů a placení daní
Mezi nejčastěji řešené dotazy v oblasti daní patří následující: jaké daňové povinnosti vznikají v souvislosti s převodem bytu, popř. s převodem jiné nemovitosti, kterou může být rodinný domek, rekreační chata či chalupa, pozemek a jiné typy nemovitostí.

Daň z příjmu fyzických osob v zemích EU
Daň z příjmu fyzických osob je ve všech zemích Evropské unie považována za nejdůležitější. o její výše se promítá spravedlnost a ekonomická efektivnost. Jsou české daně spravedlivé? A jsou na tom v dalších zemích hůř, nebo lépe?

Dnes slavíme den daňové svobody
V roce 2004 pracujeme 166 dní pro stát a 200 dní pro sebe. Vláda bere lidem na daních rok od roku víc. Letos připadl den daňové svobody na 15. června. To je o tři dny později než loni a o devět dní později než v roce 2000.

Platím stravenkami, prosím
Již dávno neplatí, že do restaurací či obchodů chodí lidé pouze s penězi, kterými budou hradit svou útratu. Mnoho lidí má ve svých peněženkách kromě peněz i balíček barevných kartiček - stravenek. Jaké jsou jejich výhody?

Práce v EU - kde hledat informace?
Pokud se zajímáte o práci v zemích Evropské unie, je pro vás zřejmě nejdůležitější najít vhodný informační zdroj. V takovém případě máte na výběr hned z několika internetových adres.

Investice

Téma: vyplatí se platit za rady?
V srpnovém vydání měsíčníku Osobní finance jsme se věnovali finančnímu poradenství u nás. Součástí hodnocení byly také dva modelové příklady. Zde publikujeme plné znění odpovědí, které nám poskytly poradenské společnosti FinanceEU, Sophia Finance, Slon a TriMan.

Možnosti jak investovat nejvýhodněji
Vybrat vhodné místo, kam dlouhodobě ukládat peníze, není nic jednoduchého. Ne že by nebyly možnosti. Naopak, je jich hodně. Pokusili jsme se shrnout výhody a nevýhody jednotlivých příležitostí a způsobů investování.

Na čem doopravdy vydělat v roce 2005?
V tomto článku nenajdete 25 rad, jak během následujících 12 měsíců rozmnožit úspory na dvojnásobek. Určitě v něm ale najdete 25 tipů, jak během příštího roku nenechat vaše peníze ležet ladem a přitom zaručeně neprodělat.

Bankovní produkty

Jak poslat peníze do zahraničí
Jste na dovolené a nemáte finanční prostředky? Byli jste v zahraničí okradeni a nemáte na cestu domů? Zavolejte sousedům, aby vám poslali peníze! Na výběr máte z několika možností.

Studentská konta: banky lákají řadou výhod
V nabídce domácích bank najdeme produkty určené studentům, které oproti běžným účtům obsahují celou řadu bonusů a výhod. Zaměření na mladé a perspektivní klienty je pochopitelné, banky v nich mohou získat dlouhodobě věrné klienty. V příspěvku přinášíme informace o produktech tří bank, které nabízí vedení účtů pro studenty zdarma.

Ochrana spotřebitele

Nenechte se oklamat
Uvedení nových výrobků a služeb na trh provází reklamní kampaně. Jejím cílem je upozornit na produkt a vyvolat ve spotřebitelích potřebu jej zakoupit. Jsou reklamy vtipné s nápadem i bez. Někdy se však můžeme setkat i s tzv. klamavou reklamou. Jak ji poznat, existuje proti ní obrana?

Zájezdy s nákupem - pokud nic nekoupíte, může se účast vyplatit
Určitě jste ze své poštovní schránky vylovili lákavou nabídku zájezdu do atraktivního místa za pouhých 99,- Kč. Součástí akce je také prezentace zboží. Pokud se vyhnete nakupování, odjetete bohatší o nejednu užitečnou zkušenost.

Jak (ne)půjčit peníze přátelům
Asi každý z nás se ocitnul v situaci, že neměl dostatek finančních prostředků, ale přesto potřeboval nakoupit nějakou věc v určitém, nejčastěji omezeném, časovém období. Vesměs se jedná o mimořádnou nabídku s atraktivní cenou, která se nemusí v brzké době opakovat.

Velký test: Hypermarkety a zákaznický komfort
Který obchodní řetězec je nejúspěšnější ve snaze, aby se v jeho hypermarketech lidé cítili co nejlépe a našli v nákupních prostorách vše, co potřebují? Na tuto otázku hledali redaktoři Osobních financí odpověď ve velkém srpnovém testu.

Platební karty

Vše o platebních kartách
Platebka umožňuje držiteli vybírat hotovost z bankomatů, na přepážkách bank, platit za zboží u obchodníků i na internetu. Můžete se setkat s mnoha typy platebních karet, respektive službami s nimi spojenými. V článku naleznete všechny informace o platebních kartách pěkně pohromadě.

Řešení bezpečných plateb kartami na internetu: 3-D Secure?
Navzdory rostoucí popularitě internetu se čeští spotřebitelé stále zdráhají platit on-line, neboť se obávají zneužití čísla své karty. Stane se způsob zabezpečení pomocí 3-D Secure mezníkem při použití platebních karet na internetu?

Internet

Srovnání: eBanka versus Servis 24
Stále častěji se objevují názory, že služba Servis 24 České spořitelny je jednou z nejlepších v oblasti internetového bankovnictví. S tím jistě nesouhlasí klienti eBanky, která je u nás průkopníkem právě tohoto způsobu přímého bankovnictví. Provedli jsme srovnání a víme, která z obou bank toho nabízí více.

Levné letenky: dnes za peníze, zítra skoro zadarmo
Nízkonákladové aerolinie slibují letenky za jeden či dva tisíce korun. Je to vůbec možné? Je to možné – a když budete mít štěstí, můžete letět za cenu letištních poplatků –tedy vlastně zdarma. Pokud ale budete spoléhat pouze na rčení, že nízkonákladový = vždy nejlevnější, můžete být také nemile překvapeni.

Nakupujete na Amazonu?
Sháníte nejnovější DVD, knihy nebo hudební cédéčka a nechcete čekat, až budou vydány v Česku? Můžete nakupovat na Amazonu, což je jeden z největších světových internetových obchodů. Jak si zboží objednat a jak ho zaplatit vám sdělíme v článku.

Jak jste bohatí?
Myslíte si, že jste chudí, pokud si nemůžete pořídit všechno, co byste si přáli? Nové auto, byt, domácí kino? Dokážeme vám, že to není úplně pravda a nejméně 85 % lidí na světě je na tom mnohem hůř.

Rozhovory a různé

Dárcovství krve - co bychom měli vědět?
Podrobné informace o dárcovství krve, které přinášíme v tomto článku, jistým způsobem přesahují hlavní náplň Osobních financí. Vedle základních informací o přístupu zdravotních pojišťoven k této tématice informujeme také o zdravotnické stránce dárcovství nejcennější tekutiny.

Pojištění na cesty se změnami
Blíží se léto a s ním přichází na pořad dne aktuální téma cestovního pojištění. Čerstvé informace k cestovnímu pojištění v zemích EU vycházejí z materiálů České pojišťovny. Detailněji rozebíráme některé zajímavé oblasti spojené s pojištěním na cesty – pojištění odpovědnosti, havarijní pojištění, pojištění outdoorových aktivit a to, jak vlastně fungují asistenční služby.

Viktor Kožený: Naše myšlenky nikdo neumlčí
Finančník a politik Viktor Kožený odpověděl na otázky čtenářů Osobních financí. Přečtěte si zajímavý rozhovor, ve kterém padají ostrá slova na současnou vládu. "Každý rozumný člověk musí považovat vládu ČSSD za nové komunistické zločince," tvrdí Kožený.

Jan Stránský: Nejsme tajná organizace
Rozhovor s Janem Stránským, ředitelem firmy Amway a místopředsedou Českého národního sdružení přímého prodeje, o pravidlech přímého prodeje, zaručeném příjmu, nátlakových metodách, prodejních zájezdech a pyramidových hrách.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená