FinExpert.e15.cz

To nejlepší nejen pro vaši peněženku

Osobní finance a FinExpert.cz vybrali za nejlepší finanční produky kreditní kartu, úvěr a pojistku. A dozvíte se, proč.

V úterý 27. února 2007 večer proběhlo v příjemných prostorách restaurace Hacienda Mexicana v Praze 1 slavnostní předání ocenění Nejlepší produkty 2006 za všechy redakce tištěných časopisů a internetových médií vydavatelství Computer Press. Úplný přehled ocenění najdete v tiskové zprávě a my se nyní zaměříme na finanční produkty, kterým jsme udělili cenu.

Narozdíl od jiných akcí, které jsou hojně medializovány a mají spíše formu soutěže, ocenění Nejlepší produkty vyhlašují naše redakce. To znamená, že zde není vítěz na prvním a dalším místě, ani hodnocené společnosti nemohou své pořadí či volbu produktů nijak ovlivnit (jak to občas jinde bývá). Na základě podrobného zkoumání, zkušeností, recenzí i oficiálních parametrů redakce zvolí tři nejlepší finanční produkty, které se v roce 2006 na trhu objevily. A nejlepší byly tyto tři:

Co-brandová kreditní karta Shell MasterCard od Citibank

Loňská novinka si ocenění právem zaslouží. Jde o jedinou kartu na českém trhu, která svému držiteli přináší významný užitek nejen běžnými výhodami, které kreditní karty mají, ale hlavně benefity, které jejím používáním získá. Přestože stojí 850 Kč ročně, při pravidelném používání se vám poplatek velmi rychle vrátí a pak už jen vyděláváte. Mezi zásadní výhody patří sleva 1 % na jakékoliv bezhotovostní platby a 3% sleva na pohonné hmoty Shell. Karta je prioritně určena pro řidiče a zákazníky společnosti Shell, pokud tuto podmínku splňujete, nic lepšího na trhu nenajdete.

Prosím, nepleťte si co-brandové karty s běžnými platebními kartami. Co-brandová karta má svému držiteli přinášet výhody, proto si ji pořizuje hlavně ten, kdo o tyto výhody stojí a je ochoten za kartu zaplatit – většinou jsou dražší, než jejich "chudé příbuzné". Kdo preferuje cenu bez dalších benefitů, má mnoho jiných možností, kterou kreditní kartu zvolit, včetně variant bez poplatku.

Další odkazy:

IQ Půjčka od BAWAG Bank

BAWAG Bank si ocenění Nejlepší produkt odnesla již podruhé. V loňském roce toto ocenění získala za Osobní půjčku. IQ Půjčka nabízí přefinancování nevýhodných půjček bankovních i nebankovních společností. Přestože je její jádro odvozeno od Osobní půjčky, jde o nový produkt. Konkurenční GE Money Bank se sice v posledních dnech chlubí, že byla první (velkou) bankou, která v říjnu 2006 zavedla přefinancování-konsolidaci půjček, ale mezitím tuto službu již dlouho nabízela právě BAWAG Bank (která je mimochodem také velká banka, otázkou je, z jakého pohledu vnímáme "velikost").

Prostřednictvím IQ Půjčky lze splatit nevýhodné spotřebitelské úvěry, revolvingové úvěry, kreditní karty, kontokorenty a další úvěrové produkty. Úrokové sazby IQ Půjčky patří na trhu mezi ty nižší, takže je IQ Půjčka dobrou volbou. Ve spojení s běžným účtem, který je vedený u BAWAG Bank zdarma, lze takto získat dobrého pomocníka, jak se zbavit špatných dluhů.

IQ Půjčka je určena pro dobré klienty, tzn. pro ty, co své závazky platí dobře a včas.

Další odkazy:

Cestovní pojištění UNIQA Pojišťovny

Pojišťovna UNIQA nás zaujala svojí cestovní pojistkou, která nově kryje i úraz způsobený aktivitou teroristů nebo při živelných pohromách. A rozhodně nejde o standard. Jinými slovy, představte si, že si užíváte dovolenou v Paříži a obědváte v restauraci. Najednou dojde k výbuchu, jste zraněni a musíte vyhledat ošetření, v krajním případě i hospitalizaci. Pokud místní úřady tento výbuch označí za teroristický čin, jste, slušně řečeno, v háji, protože přesně toto mají všechny pojišťovny ve výlukách. Přesněji, pojišťovna může udělat výjimku a škodu uhradit, ale nemusí. U všech ostatních pojišťoven najdete na tyto neočekávané jevy výluky (jedinou výjimkou je pojišťovna Kooperativa, která toto hradí v rámci pojištění léčebných výloh). V pojistných podmínkách je výluka zpravidla popisována takto:

Pojištění se nevztahuje škody vzniklé působením teroristických útoků (tj. předem připravené promyšlené použití násilí nebo hrozby násilí obvykle zaměřené proti nezúčastněným osobám s cílem vyvolat strach, jehož prostřednictvím mají být splněny politické, náboženské nebo ideologické požadavky) včetně chemické nebo biologické kontaminace.

V roce 2006 jsme byli všichni svědky přibývajících útoků teroristických buněk a vylepšení cestovního pojištění UNIQA Pojišťovny nás proto potěšilo. I u jinak kvalitních cestovních pojištění k vybraným platebním kartám je aktivní výše popsaná výluka. Pojištění ke kartě vás tedy proti teroristům neochrání.

Další odkazy:

  • Publikováno v Osobních financích 8/2006

Fotogalerie

Ocenění Osobních financí a finančního serveru FinExpert.cz hrdě převzala za BAWAG Bank Ursula Seifert, členka představenstva (rozhovor), a za Citibank ho s potěšením přebíral Rizwan Qazi, ředitel kreditních karet.

Zástupkyně UNIQA Pojišťovny se na přebírání ocenění pro nemoc nemohla dostavit a (ne)dobrovolně se tak připravila nejen o skvělou atmosféru, ale hlavně o výbornou mexickou kuchyni. Ocenění předáme UNIQA Pojišťovně dodatečně společně s tortilami :-)

Ursula Seifert z BAWAG Bank přebírá ocenění

Zleva: Dalibor Z. Chvátal (FinExpert.cz), Ursula Seifert (BAWAG Bank), Petr Lesenský (Osobní finance)

Klepněte pro větší obrázek

Rizwan Qazi ze Citibank přebírá ocenění

Zleva: Dalibor Z. Chvátal (FinExpert.cz), Rizwan Qazi (Citibank), Petr Lesenský (Osobní finance)

Klepněte pro větší obrázek

... a všichni pěkně pohromadě

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená