FinExpert.e15.cz

Titulem Banka bez bariér 2011 se pyšní ČSOB

Praha, 9. listopadu 2011

Druhý ročník kategorie Banka bez bariér, která je součástí ocenění Fincentrum Banka roku 2011, přinesl neočekávané výsledky. Na první příčce se umístila ČSOB, která se loni nedostala ani mezi první tři oceněné. Na dalších místech pak skončily Česká spořitelna a Komerční banka. Organizátorem soutěže je společnost Fincentrum Media, odborným garantem kategorie Banka bez bariér je Konto BARIÉRY.

Během října letošního roku se čtrnáct vozíčkářů vydalo hodnotit bezbariérovost bank v České republice. Bylo hodnoceno 6 největších retailových bank ve všech krajích. Hodnotitelé se zaměřovali především na architektonické bariéry, rozsah služeb internetového bankovnictví, přehlednost webových stránek a v neposlední řadě také na profesionalitu a ochotu personálu těchto bank. 

Nejčastějšími problémy, s jakými se vozíčkáři setkávají v bankách, jsou například vysoko umístěné čtečky karet, znemožňující vstup do pobočky mimo pracovní dobu nebo vysoko umístěný bankomat. Výjimkou nejsou ani zvonky umožňující otevření zvláštního bezbariérového vchodu na vrcholu schodiště.

„Bankovní účty jsou, jako každá virtuální služba, bezbariérové. Banky ale během jednoho roku přišly na to, že je to málo. Poměrně častým problémem jsou stále těžké dveře. Naopak velice kladně bylo hodnoceno internetové bankovnictví, vyzdvihována byla možnost bezplatné návštěvy finančního poradce v místě bydliště. Při osobním jednání na pobočkách se hodnotitelé často setkávali s ostychem, málokdy však už s neochotou,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

„ČSOB a Poštovní spořitelna uvedly v České republice na 220 bankomatů s hlasovou aplikací pro nevidomé. Tímto pokračujeme ve svém dlouhodobém programu přinášejícím například zvýhodněné finanční produkty pro handicapované spoluobčany. Jsme moc rádi, že to i sami handicapovaní vnímají jako správnou cestu a určitě v ní budeme pokračovat,“ uvádí Ondřej Škorpil, ředitel Kanceláře představenstva ČSOB.

Generálním partnerem ocenění je společnost Fincentrum, jedna z nevýznamnějších finančně-poradenských společností v České republice a na Slovensku. Partnerem ocenění je od jeho vzniku společnost Ernst & Young. Dalšími partnery jsou ČT 24, Konto BARIÉRY, Motejlek.com a dále STEM/MARK – partner průzkumu veřejnosti. Mediálními partnery ocenění Fincentrum Banka roku 2011 jsou ČT2, deník MF DNES, iDNES, ekonomický týdeník EURO a Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená