FinExpert.e15.cz

Tisknou opravdu centrální banky peníze?


Stan  |  23. 02. 2015 11:32

Jde pouze o slovíčkaření. V konečném důsledku jde prakticky o "tisk peněz". Výrazy jako "kvantitativní uvolňování" apod. mají spíše zamaskovat skutečný stav věcí a vyvolat dojem, že tentokrát jde o něco nového, a že tentokrát je to jinak.

 | 
Carlos  |  23. 02. 2015 12:13

Souhlasím s předchozím názorem, jako laik to vidím tak, že centrální banky mohou koupit co chtěj, jde o to, že to nekupují z vlastních peněz, který by našetřili, ale prostě jenom si ty nové peníze vymyslí (tedy ťuknou číslo do počítače a je to). Efekt to má pak takový, že když takto vydají nové peníze, znehodnotí tím všechny stejné peníze v oběhu a také měny, které jsou na ně navázané. Nejhorší ale je že takhle koupí cenné papíry, které možná ani nemají takovou cenu za kterou se koupily, nebo tu cenu mohou ztratit. Takže si myslím, že kvantitativní uvolňování je ještě daleko horší než "tisknutí peněz" !!!!

 | 

Ano. Jde o největší podvod a okrádání lidí v dějinách lidstva.

Scénář, režie, kamera, střih, komplexní ICT servis. V případě zájmu nejen o tyto služby mne kontaktujte na veřejném telefonním čísle (+420) 774 888 774 kterýkoli pracovní den mezi 11 - 21 hodinou.

 | 

Tedy, ne že bych byl finanční expert, ale to autor článku asi taky není. Cituji: "Přímým důsledkem by měl být pokles úrokových sazeb a zvýšení úvěrování." Jak může být důsledkem pokles úrokových sazeb, když jsou sazby již na nule? Jak je možné zvýšit úvěrování, když je ve všech bankách přetlak hotovosti, banky se snaží půjčovat ale nemají komu (smysluplně) a když je dokonce záporná sazba centrálních bank za uložení peněz? Jediná cesta je opět nakoupit státní dluhopisy, protože stát dokáže rozfofrovat cokoliv. A kruh se uzavírá. Nesmyslné státní investice generují dluhopisy, ty jsou financované z prostředků bank - aby je následně odkoupila centrální banka a v podstatě odepsala.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená