FinExpert.e15.cz

TIPSPORT: Kuriózní sázky a největší výhry u Tipsportu v roce 2007

Sázkaři v návrat Krejčíře nevěřili

Drtivá většina sázkařů, zhruba 95 procent, si vsadila u Tipsportu na to, že kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř nebude do Vánoc zpět v České republice. Tipsport vypsal sázku počátkem května poté, co byl uprchlík 21. dubna zadržen na letišti v Johannesburgu. Bookmakeři se tehdy přikláněli k tomu, že české úřady budou při Krejčířově vydání úspěšné, což vyjádřili kurzem 1,5:1, zatímco varianta, že se uprchlého podnikatele nepodaří dosta do Vánoc do ČR, měla kurz 2,25:1.

Sázka na ladovskou zimu v Praze

Pětatřicetiletý muž z Prahy u sázkové kanceláře Tipsport uzavřel začátkem října tzv. individuální sázku na to, že na Štědrý den bude pražské Václavské náměstí pokryto sněhovou pokrývkou ve výši alespoň pěti centimetrů. Individuální sázku v hodnotě dva tisíce korun v kursu 25:1. Bude-li tedy sázka úspěšná, může se sázkař radovat z výplaty 50.000 korun.

Černý den Tipsportu: 35 milionů na výhrách

Největší česká sázková kancelář Tipsport zaznamenala jednu z nejtěžších porážek v souboji se sázkaři ve své historii. „Během jediného srpnového dne jsme museli lidem vyplatit na výhrách téměř 35 milionů korun. Výsledky se sešly neuvěřitelně, z padesáti nejsázenějších událostí minulého týdne jen tři nedopadly podle očekávání,“ oznámil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Sázkařům zahrály do not především 3. předkolo Ligy mistrů, pohár UEFA a také probíhající tenisový US Open.

Politický sázkař řádil v Tipsportu

V Praze vsadil muž 300 tisíc korun na to, že se Václav Klaus stane příští rok opět prezidentem a jako hlava státu tak zahájí své druhé funkční období. Díky kursu 1,5:1 se tak může v případě správného tipu dočkat výplaty 450.000 korun.

„Chtěl si dokonce vsadit dva miliony korun, ale nechtěli jsme si vzít na svědomí, že by o tolik peněz potom přišel,“ komentuje to s úsměvem Lubomír Ježek, mluvčí Tipsportu, ale zároveň připouští, že samozřejmě bookmakeři zvážili míru rizika. A to zvláště poté, co onen sázkař na politickém poli nedávno prokázal velký přehled, když trefil za vítěze voleb francouzského prezidenta Nicholase Sarkozyho, vsadil 500 tisíc a inkasoval tak 350.000 korun.

Sázkařská Ferrari mánie

Šestimístnou sumu na rychlá kola se rozhodl vsadit neznámý sázkař na pobočce sázkové kanceláře Tipsport ve východočeském Jičíně. A aby toho nebylo málo, tak si k údivu obsluhy druhý den zopakoval stejný kousek další člověk. Rudým barvám Ferrari v seriálu formule 1 totiž oba pánové věřili natolik, že vsadili na jejich vítězství v poháru konstruktérů v letošním seriálu závodů F1 po sto tisících korunách v kursu 1,75:1. Po diskvalifikaci McLarenu Ferrari v poháru konstruktérů zvítězilo.

Student vsadil své úspory na Svěrákův film Vratné lahve

Stane se film Vratné lahve divácky nejúspěšnějším Svěrákovým počinem? Odpověď na tuto otázku zaujala nejen filmové odborníky, ale i studenta z Prahy, který se rozhodl podat individuální sázku na tento film u největší české sázkové kanceláře Tipsport. Student marketingové komunikace vsadil veškeré své úspory – celých pět tisíc korun v kursu 3:1 - na skutečnost, že film Vratné lahve navštíví do 30. 9. 2007 minimálně 1.346.670 diváků. Dosud nejúspěšnějším filmem z dílny režiséra Jana Svěráka je „oscarový“ film Kolja, který podle statistik Unie filmových distributorů shlédlo 1.346.669 diváků. Student sázku nakonec prohrál, když do překonání rekordu chybělo zhruba 80 tisíc diváků.

Ještěd se otřásl v základech

Více než šest set tisíc korun putovalo na konto sázkaře z Liberce. Maxikombinátor s famózními kursovými zásahy způsobil detonaci a špičatý Ještěd se otřásl v základech. Při pohledu na tiket s devatenácti příležitostmi se tají dech. Dramatický vývoj zápasů, který vyústil v životní triumf pana Bronislava, je ódou na kursové sázení. Zbožňuje fotbal, který aktivně hrál do pětatřiceti let. Svůj nejvydařenější tiket přitom vsadil v liberecké pobočce, která těsně sousedí s hokejovým chrámem, Tipsport arenou. Pan Bronislav, čtyřiapadesátiletý nakladač z Liberce, trefil sedmnáct z devatenácti fotbalových příležitostí. Dvě chyby schoval do jedné skupiny a 160 vsazených korun dokázal v maxikombinátorovém souboji s bookmakery rozmnožit na 623 596 korun!

Nejvyšší výhra roku 2007

 Necítí se být milionářem. Sedmimístnou sumu však podnikatel (51) z Milína díky bezchybnému instinktu získal. Své konto obohatil díky dvěma shodným tiketům o 1 489 895 korun. „Abych měl jistotu, že jsem opravdu vyhrál, šel jsem si do pobočky tipy ověřit. Radši jinam, než kde pravidelně sázím. Všichni mě tam znají, nechtěl jsem být za blbce, kdybych se spletl," směje se výherce svádějící souboje s bookmakery v Příbrami. Nespletl se. Opravdu výrazně překonal milionovou metu. „Je to moje životní trefa, ovšem letos se mi daří. Od začátku roku jsem už vyhrál zhruba sto tisíc korun," podotkl tipér.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená