FinExpert.e15.cz

Tip z lidu: jak bojovat s prodejci benzinu a nafty

Již několik dní koluje e-mailem následující zpráva. Nedalo nám to a zveřejňujeme ji v plném rozsahu. Zajímavé, není-liž pravda?

„Ceny benzínu aneb začátek války proti naftovým spol...

Všem, kteří nechtějí platit za naftu a benzín přes 35 Kč/litr. Říká se, že cena benzínu brzy překročí 35 Kč za litr. Chcete, aby se cena snížila? Musíme společně a solidárně reagovat! Někdo přišel na geniální myšlenku, a to mnohem více smysluplnější než byla ta - nekupovat benzín v určitý den v dubnu nebo květnu. Naftové společnosti se této myšlence velmi dobře zasmáli, protože věděli, že když nebudeme kupovat benzín, ublížíme si tím jen sami sobě. Avšak následující nabídka se může ukázat jako velice účinná, pokud ji všichni striktně dodržíme! Naftové společnosti nám vnucují myšlenku, že jejich ceny jsou pro nás  velmi výhodné. Ale my si myslíme, že výhodné je mít benzín za 20 Kč za litr! Musíme jim tedy společně ukázat, že jsme to my kupující a ne oni prodávající, kdo bude regulovat ceny nafty na trhu, protože vzhledem ke každodennímu zvýšení cen benzínu musíme reagovat jako spotřebitelé! Můžeme mít skutečný vliv na trh s benzínem, pokud tuto akci povedeme všichni společně ve válce proti těmto cenám.

Takže tady je návrh: Nekupme do konce září ani kapku benzínu u nejdůležitějších naftových společností: SHELL,OMV, ESSO, ARAL, AGIP, BENZINA apod. Nekupme až do konce září ani litr benzínu na dálnicích!! Trh je mocná zbraň, kterou monopoly používají, využijme ji proti nim! Tyto společnosti totiž mohou přinutit vlády změnit svou daňovou politiku a samotná daň se podílí na 80% ceny benzínu! Pokud oni neprodají benzín, budou muset snížit jeho cenu. Pokud oni sníží ceny, další budou muset následovat. Aby to mělo skutečný vliv, musíme získat spolupráci miliónů klientů. Tato zpráva byla zaslána přibližně deseti osobám. Jestliže každý z nich to pošle zhruba deseti dalším, dokážeme způsobit benzínovou revoluci.  Všechno, co musíte udělat, je to, poslat tuto zprávu deseti lidem a požádat  je,aby udělali totéž. A samozřejmě nezapomeňte bojkotovat velké společnosti  do konce září!

Toť vše, pokud si myslíte, že můžeme společně vyprovokovat cenu benzínu, pošlete tuto zprávu všem vašim známým. Zkusme to, nemáme co ztratit! PS: S těmi dálnicemi to není zase až špatný nápad - praktikuji to již několik let. Stačí sjet z dálnice do nejbližší vesnice a natankovat. Budete se divit za kolik :) Většinou Vám zůstane v kapse dostatek penízků na dobrý oběd...“

Další článek


 

celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

I ostatni pumpari maj beznin ze stejncyh rafinerii
t
14. 9. 2005, 13:36
Nekupujte drahý benzín
Pavel
13. 9. 2005, 14:59
Re: Ech?
petr
13. 9. 2005, 08:54
Re: Ech?
Tomáš Marný
12. 9. 2005, 20:43
Ech?
XXTeens
12. 9. 2005, 20:26

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená