FinExpert.e15.cz

Tip: Pojištění proti neschopnosti splácet i při ztrátě zaměstnání od ČSOB

Lidé, kteří si berou spotřebitelské úvěry, se můžou v ČSOB nově pojistit proti neschopnosti je splácet.
Od včerejšího dne můžete v ČSOB uzavřít pojištění pro případ smrti nebo plné invalidity, pojištění pro případ pracovní neschopnosti a dokonce i pro případ ztráty zaměstnání.
Pojištění může uzavřít každý, kdo čerpá v ČSOB spotřebitelský úvěr až do jednoho milionu korun. Jedinou podmínkou je, že dotyčný nebyl za uplynulých 12 měsíců v pracovní neschopnosti déle než 30 dnů. Výjimku představují zlomeniny, operace slepého střeva a odstranění krčních mandlí. Pro pojištění proti ztrátě zaměstnání je nutné, aby měl žadatel hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou. Také nemůže být při sjednávání pojištění ve zkušení době, nemůže mít se zaměstnavatelem uzavřenou dohodu o ukončení pracovního poměru ani být ve výpovědi z pracovního poměru.

Pojistku uzavřete jen do šesti měsíců

Pojištění lze uzavřít současně se smlouvou o úvěru a začíná prvním dnem čerpáním úvěru. Zdravotní dotazník se nevyplňuje. ČSOB nabízí i možnost pozdějšího uzavření pojistky a to do šesti měsíců od uzavření smlouvy o úvěru. Pojistka končí datem poslední splátky (max. do věku 65 let), ale klient může pojištění ukončit podle potřeby i sám.

Jak to funguje

V případě, že dojde k úmrtí nebo plné invaliditě, vyplatí ČSOB 102 % zůstatku jistiny úvěru kalkulovaného ke dni vzniku pojistné události.  V případě pracovní neschopnosti delší než 60 dní začne být úvěr splácen z pojištění. Takto může být uhrazeno až 12 po sobě jdoucích úvěrových splátek. Při ztrátě zaměstnání má pojištěný rovněž nárok na pojistné plnění ve výši až 12 po sobě jdoucích měsíčních úvěrových splátek,  musí  však být evidován na úřadu práce nepřetržitě nejméně 40 dnů.

Cena

Cena pojištění je pro Variantu 1 ve výši 4,9 % z měsíční splátky úvěru a pro Variantu 2 je ve výši 8,5 %.
 

Varianta 1

-    pojištění pro případ smrti nebo plné invalidity
-    pojištění pro případ pracovní neschopnosti

Varianta 2

-    pojištění pro případ smrti nebo plné invalidity
-    pojištění pro případ pracovní neschopnosti 
-    pojištění pro případ ztráty zaměstnání

Např. u ČSOB Půjčky na lepší bydlení ve výši 600 000 Kč, s dobou splatnosti na 10 let, s výší měsíční úvěrové splátky 6 936 Kč, zvolí-li klient variantu 1 bude platit měsíční pojistné ve výši 340 Kč, zvolí-li variantu 2 pak bude měsíční poplatek za pojištění ve výši 590 Kč.

Např. u ČSOB Půjčky na cokoliv ve výši 50 000 Kč, s dobou splatnosti na 5 let, s výší měsíční úvěrové splátky 1 085 Kč, zvolí-li klient variantu 1 bude platit měsíčně poplatek za pojištění ve výši 53 Kč, zvolí-li variantu 2 pak bude měsíční poplatek za pojištění ve výši 92 Kč.

Nejčastějšími důvody pro nesplácení úvěrů je právě ztráta zaměstnání nebo jeho změna. S tím spojené snížení příjmu má za následek neschopnost splácet, proto je nabídka řešení pro případ takových nečekaných životních komplikací vítaná. Zásadní nevýhodou těchto pojištění je však cena, proto je na zvážení každého, zda se mu vyplatí toto riziko podstoupit.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

podminka
peppe
7. 8. 2006, 13:49

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená