FinExpert.e15.cz

Tip: Nechte si před obchodem udělat rating partnera

Novou službu pro hodnocení rizika nazvanou tzv. @rating skóre zavedla firma Coface Czech.  Může tak zvýšit spolehlivost hodnocení míry rizika přijatelného v obchodních vztazích. Od dosavadního způsobu hodnocení bonity firem se @rating skóre liší v tom, že pracuje s výstupy matematického modelu, který na základě hodnot několika různých faktorů rizika předpovídá pravděpodobnost budoucího úpadku subjektu (tzv. PD – Probability of Default).

Hodnocení @rating skóre je kompatibilní s mezinárodním standardem Basel II, který stanovuje zejména pravidla pro kapitálovou přiměřenost finančních institucí a od nějž se očekává, že bude vytvářet závazný rámec přístupu k hodnocení rizika obchodních vztahů v rámci EU.

Vstupy pro matematický model tvoří například finanční data posuzovaných subjektů, situace na trhu či platební morálka v příslušném tržním segmentu. @rating skóre respektuje zejména následující základní pravidla:

  • Objektivita zajištěná použitím výlučně vědeckých metod, opora v historické zkušenosti, průběžná aktualizace skóre v návaznosti na ekonomické změny.
  • Nezávislost, tj. absence politického nebo ekonomického tlaku, který může vést ke zkreslení objektivních údajů, a transparentní akcionářská struktura provozovatele.
  • Všeobecná dostupnost prostřednictvím internetu za přijatelnou cenu.
  • Transparentnost metodologie a vysvětlení stupnice a historických dat.
  • Důvěryhodnost použitých metod a testů.
  • Alokace zdrojů zajišťujících správnou funkčnost – lidé, finance a IT.
Servis pro řízení rizik v obchodních vztazí poskytuje Coface v Česku od roku 1991. S předstihem umožňuje svým odběratelům získat hodnocení úvěruschopnosti obchodního partnera, respektive bonity portfolia pohledávek, které splňuje budoucí evropské standardy. „Zavedením @rating skóre v České republice jsme jako přední světová společnost

________________________

Společnost Coface, založená v roce 1946, je dceřinou společností francouzských finančních institucí Natexis Banques Populaires a Banque Populaire Groupe, jejichž základní kapitál na konci roku 2005 činil 14,63 miliardy eur. Coface má ratingové hodnocení AA od agentury Fitch a Aa3 od Moody's.

Posláním společnosti Coface je napomáhat rozvoji globálního B2B obchodu. Svým klientům nabízí čtyři produktové linie, které jim umožňují úplně nebo částečně outsourcovat řízení obchodních vztahů a financovat a chránit jejich účty pohledávek: úvěrové pojištění, obchodní informace o podnicích a rating firem, řízení pohledávek a factoring. Coface dále nabízí pojištění záruk, odborná školení v oblasti účtů pohledávek a ve Francii rovněž správu státních exportních záruk. Coface má přímé zastoupení v 58 zemích, lokální servis pro 85.000 klientů zajišťuje 4.850 zaměstnanců společnosti. Prostřednictvím svých partnerů v celosvětové síti CreditAlliance, využívajících společný integrovaný systém řízení úvěrového rizika zvaný Common Risk System, nabízí Coface služby celkem v 93 zemích.
Coface Czech Credit Management Services, spol. s r. o., je stoprocentní dceřinou společností rakouského holdingu Coface Central Europe Holding AG se sídlem ve Vídni, jehož prostřednictvím je součástí francouzské skupiny Coface.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená