FinExpert.e15.cz

Tip na výlet: Za sněhem do Alp

Zasněžené alpské vrcholky mají pro lyžaře téměř magnetickou přitažlivost, zvláště letos, kdy se naše hory spíše zelenají.

Českým lyžařům se letos otevírají nové možnosti, jak se oddat zimním sportům uprostřed Alp i bez dlouhého cestování autobusem nebo autem. Díky novým leteckým linkám jsou nám Alpy mnohem blíž, navíc za ceny, které nám umožní zaletět si zalyžovat do Alp i vícekrát za sezónu.

Ženeva se nachází na úpatí krásného pohoří Jura a pro blízkost francouzských i švýcarských Alp je to ideální odrazový můstek k zimní dovolené. Během pár hodin cesty se můžete z Prahy dostat přímo do srdce nejlepších evropských zimních středisek, jako jsou Val d’Isère, Tři údolí nebo Chamonix. Z Prahy se lze dostat do Ženevy a zpět s levnými aerolinkami easyJet za 2 598 Kč včetně letištních poplatků a jednoho páru lyží.

Do špičkových zimních středisek nemusíte však vyrážet jen z Ženevy. Lowcosty létají i do oblíbených lyžařských destinací, jako jsou Milán nebo Basilej. I odsud se pak lze velice pohodlně dostat do nádherných středisek, například Zermattu nebo Saas Fee.

Průvodce po lyžařských střediscích

Ženeva

Tignes je velice známé středisko, které milují hlavně snowboardisté. Ostatně bydlí tu i bývalý světový šampión v extrémním lyžování Guerlain Chicherit.
25cm/70cm – Sníh napadal teprve před svátky a nedávno bylo v provozu 21 ze 47 vleků. Na otevřených sjezdovkách panují velice dobré podmínky.

La Plagne – Lyžařské středisko La Plagne se nachází poměrně vysoko a je součástí větší oblasti Paradiski. Díky spolehlivým sněhovým podmínkám a více než 200 kilometrů sjezdovek je La Plagne rozsáhlým a ideálním lyžařským střediskem.
40cm/55cm – V posledních několika dnech trochu sněžilo, takže horní části sjezdovek jsou pokryté čerstvým prašanem. Podmínky pro lyžování jsou obecně dobré.

Verbier – Verbier je doslova rájem lyžařů. Středisko je součástí oblasti Čtyři údolí, do které patří ještě Thyon, Veysonnaz a Nendaz. Společně nabídnou lyžařům přes 410 kilometrů sjezdových tratí a 93 špičkových vleků. Všechny jsou přístupné na jednu permanentku.
50cm/65cm – Ve Verbieru se sníh drží a v provozu je 16 z celkem 36 vleků. Zejména v horních partiích nabízejí sjezdovky skvělé lyžování.

Basilej

Andermatt – Toto lyžařské středisko uprostřed Švýcarska možná nemá takový lesk jako St Moritz, nicméně je velice oblíbené mezi zapálenými lyžaři, kteří dávají přednost skutečnému lyžování před společenskou zábavou.
40cm/130cm – V Andermattu sněžilo, takže výše položené sjezdovky nabízejí lyžařům i snowboardistům čerstvý prašan.

Mürren – Mürren je nádherná horská víska  s bohatou tradicí. Právě zde se původně usadili osadníci z údolí Lötschen ve Valais.
35cm/50cm – Většina střediska je v provozu, některé části mají vynikající sněhové podmínky.

Wengen – Wengen je situován na druhé straně údolí nežli Mürren a je dalším rájem pro lyžaře. Je to jedno z nejznámějších švýcarských středisek. Na sjezdovce Lauberhorn se každý rok v lednu konají závody světového poháru ve sjezdu a slalomu.
40cm/40cm – Dobré lyžařské podmínky zejména ve vyšších partiích.

Milán

Hory na severu Itálie se mohou pochlubit řadou výborných lyžařských středisek, do nichž se z Milána dostanete během jedné hodiny.

Cervinia – Cervinia je propojena se známým švýcarským střediskem Zermatt. Ze všech italských středisek právě zde bývá nejčastěji sníh.
50cm/165cm – Skvělé podmínky v celém středisku, zejména pak na uměle zasněžovaných svazích.

Sauze D’Oulx – Sauze D’Oulx je součástí lyžařské oblasti Milky Way, jež nabízí přes 400 kilometrů sjezdových tratí.
40cm/80cm – V provozu je 19 z 22 vleků a mnoho z tratí se může pochlubit velice dobrými sněhovými podmínkami na tuto roční dobu.

Sestriere – Sestriere se nachází v samém srdci regionu známého jako Vialattea. Celkem je zde lyžařům k dispozici přes 400 kilometrů tratí na 146 sjezdovkách.
40cm/80cm – Ty sjezdovky, které jsou otevřené, nabízejí velmi dobré podmínky pro lyžování. Celkem je v provozu 7 z 19 vleků.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená