FinExpert.e15.cz

Tip: Jak sjednat nejvýhodnější cestovní pojištění

Tip: Jak sjednat nejvýhodnější cestovní pojištění

V období dovolených je pro řadu z nás aktuální záležitostí cestovní pojištění. Ve spolupráci s internetovým porovnávačem Česképojištění.cz jsme pro vás připravili několik tipů, jak si vybrat cestovní pojištění.

Sjednejte si pojištění již nyní

I když svoji dovolenou plánujete na konec prázdnin nebo až na září, cestovní pojistku si sjednejte již nyní a ušetříte. Cestovní pojištění je totiž aktuálně na začátku turistické sezóny levnější než po zbytek roku. Pojišťovny se nízkými cenami snaží přilákat zákazníky. Na začátku léta proto tlačí ceny cestovního pojištění dolů.

Srovnejte nabídky na internetu

Nejjednodušší možností, jak získat výhodné cestovní pojištění, je využít služeb porovnávacích portálů. Ty vyhledají nabídky, které přesně odpovídají zadaným kritériím a potřebám cestovatele. Dostupné nabídky od různých pojišťoven na trhu zároveň seřadí podle ceny a přehledně znázorní výši krytí různých rizik.

Zjistěte si parametry své pojistky

Nabídky pojišťoven se vzájemně liší, pečlivě si proto porovnejte jednotlivé produkty. Některá cestovní pojištění mohou již v základu obsahovat krytí rizik, jež byste si jinak museli navíc připojistit. Platí to zejména pro různé sportovní aktivity. Připojištěním se však nevyhýbejte, v nepříjemných situacích mohou pomoci. Platí to zejména pro připojištění provozování rizikových sportů a připojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Mnozí klienti využívají také připojištění ztráty zavazadel nebo pojištění úrazu. Počítejte však, že se cena základního cestovního pojištění mírně navýší.

Ověřte rozsah asistenčních služeb

Při sjednávání cestovního pojištění a před samotným odjezdem do zahraničí si prověřte rozsah asistenčních služeb. Zjistěte, jaký servis vám pojišťovna nabízí, abyste jej byli schopni využít a dodrželi stanovené podmínky. Doporučujeme kontaktovat asistenční službu v případě nouze pokaždé. Pokud si totiž klient poradí s problémem sám a zpětně bude po pojišťovně žádat finanční náhradu, může se setkat s odmítnutím nebo s krácením pojistného plnění. V rámci pojistky by měla být samozřejmostí non-stop asistenční linka pro řešení zdravotních i právních obtíží, které nastanou v zahraničí. Většina pojišťoven potom zajišťuje telefonické tlumočení při jednání s místními úřady, policií, lékaři nebo celníky. Před cestou si také nezapomeňte uložit kontakty na asistenční službu do mobilního telefonu a vytisknout kartičku s číslem vaší pojistné smlouvy. Kartičku pak raději noste neustále u sebe.

Pozor na výluky

Dobrá cestovní pojistka je nutností zvláště v případě, když chcete na dovolené sportovat a provozovat různé adrenalinové aktivity. Rekreační sporty bývají součástí běžného cestovního pojištění, pro rizikovější aktivity se musíte připojistit. Pojišťovny se velmi liší v pohledu na rizikovost jednotlivých sportů. Proto musíte dobře prostudovat pojistné podmínky a ověřit, zda se na plánovanou aktivitu nevztahuje výluka. Některé aktivity ale zůstávají prakticky nepojistitelné. Jde například o letecké sporty, kontaktní bojové sporty, výpravy na širé moře mimo pobřežní vody nebo výpravy do hor nad 5000 metrů.

Zdroj: Česképojištění.cz

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

vetsinou je B-]
pavel
11. 7. 2012, 12:19
také je vhodné porovnat nabídky, třeba tady https://...
LizChick
11. 7. 2012, 12:17

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená