FinExpert.e15.cz

TESCO: Platnost padesátníků končí, ceny zboží se nemění

Tesco minimalizuje dopad zrušení padesátníků na konečnou cenu nákupu.

Platnost mincí 0,50 Kč a bankovek 20 Kč končí k 31. srpnu. Po tomto datu nebude Tesco padesátníky a papírové dvacetikoruny na svých pokladnách přijímat. Zrušení padesátníků bude mít minimální vliv na konečnou cenu nákupu. „Pro naše zákazníky se téměř nic nemění. Ceny zboží i princip zaokrouhlovánípři platbě v hotovosti zůstávají stejné jako před zrušením padesátníků. Zákazníkům platícím platební kartou budeme účtovat konečnou cenu stejně jako nyní přesně v desetihaléřích. Jedinou změnou je, že se při platbě v hotovosti podle standardních matematických pravidel zaokrouhlí celková cena nákupu, jejíž částka končí na padesát haléřů,“ říká Michal Štádler, marketingový ředitel Tesco Stores ČR a. s.

Tesco v důsledku zrušení padesátníků upravuje dosavadní způsob zaokrouhlování pouze u konečné ceny nákupu končící na 0,50 Kč. Ceny jednotlivých výrobků se měnit nebudou. Zaokrouhlování konečné ceny nákupu bude provádět automaticky pokladní systém a ani pro pokladní se nic měnit nebude – ti budou stejně jako nyní vydávat zpět drobné podle toho, jakou částku ukáže systém na pokladně. „Aby byli pokladní o všem informováni, připravili jsme pro ně malé školení, kde je o změnách v souvislosti s rušením padesátníků a dvacetikorun informujeme. Snad jedinou změnou pro ně bude to, že budou pracovat s menším počtem nominálií,“ dodává Michal Štádler.

A jak bude zaokrouhlování celkové ceny nákupu vypadat v praxi? Částky celkového nákupu končící na 0,10 Kč, 0,20 Kč, 0,30 Kč a 0,40 Kč budou zaokrouhlovány na celé číslo dolů a částky celkového nákupu končící na 0,50 Kč, 0,60 Kč, 0,70 Kč, 0,80 Kč a 0.90 Kč budou zaokrouhlovány na celé číslo nahoru. Stejný princip zaokrouhlování bude uplatňován i při návratových transakcích (vrácení peněz v případě reklamací). Minusové částky celkového nákupu končící na 0,10 Kč, 0,20 Kč, 0 ,30 Kč a 0, 40 Kč budou zaokrouhlovány na celé číslo dolu a částky celkového nákupu končící na 0,50 Kč, 0,60 Kč, 0,70 Kč, 0,80 Kč a 0,90 Kč budou zaokrouhlovány na celé číslo nahoru.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

je to zlodějina.
8. 5. 2012, 11:13

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená