FinExpert.e15.cz

Tesco bude čelit další žalobě - za padělky hraček

Společnost Tesco uvedla na trh padělek hračky Robosapiens (pod názvem Roboman), jehož oprávněným distributorem pro český, slovenský a maďarský trh je společnost EPEE CZ, a.s. Prodejem této hračky společnost Tesco porušila autorská a průmyslová práva. Dochází k vyvolání nebezpečí záměny a parazitování na pověsti originálního produktu ROBOSAPIENS.

Podle sdělení výhradního distributora výrobek Roboman neumí a neobsahuje funkce produktu ROBOSAPIENS, a tímto dochází ke klamavé reklamě spotřebitele. Roboman je vyroben z méně kvalitního plastu, což je zřejmé už na první pohled a může se snáze rozbít nebo zlomit. Elektronické součástky uvnitř jsou méně kvalitní, a to se projevuje tak, že servomotorky provádějící pohyby robota jsou velmi hlučné a rozsah pohybu je omezen. Výrobek má výrazně větší spotřebu baterií ve srovnání s originálním výrobkem ROBOSAPIENS, kde baterie v provozu vydrží 6 hodin. Výrobek nešetří baterie, nevypíná se automaticky po 2 – 3 minutách nečinnosti, ačkoli návod tvrdí něco jiného.

Pohyb robota není plynulý a je trhavý narozdíl od originálu. Rychlost robota je pomalejší než originál: při pohybu vpřed zhruba o 10 %, při pohybu vzad zhruba o 40 %.

U komplikovanějších pohybů je rozdíl ještě markantnější: zatímco ROBOSAPIENS se otočí na místě na jednu stranu o 360 stupňů, Roboman se otočí pouze o 270 stupňů za stejnou dobu. Při otáčení na druhou stranu se ROBOSAPIENS otočí o 360 stupňů  a Roboman se otočí pouze o 45 stupňů za stejnou dobu. Roboman má menší rozsah pohybů např. úklon, horší stabilitu, větší riziko pádu a rozbití výrobků. Senzor IR, který přijímá povely dálkového ovládání, má velmi úzký záběr ve srovnání s originálem. Znamená to, že dálkové ovládání musíte namířit přímo na hlavu robota, pokud míříte např. na nohy, robot příkazy neplní. Dálkové ovládání je na první pohled stejné, ale mnohem těžší. Je tlustší a funguje na 3x AAbaterie, tím pádem má větší spotřebu baterií. Originál funguje na 3 x AAA baterie. Zvuky, které robot vydává, jsou méně kvalitní, protože uvnitř výrobku je levnější čip a reproduktor. Dále jsou zvuky příliš hlasité a zvukové efekty nejsou dobře sestřižené. V návodu jsou uvedené chybné informace.

Firma žalobu na Tesco podá již zítra, tj. 8.11.2005. V posledních měsících se hypermarkety potýkají s problémy v podobě (ne)kvality prodávaného zboží. A nejen na to se chtějí zaměřit kontroly státních orgánů, které na listopad připravují rozsáhlé akce (viz naše bleskovka).

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 


 

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: No a co
Marek
9. 11. 2005, 13:21
No a co
ayyaa
8. 11. 2005, 13:03
Šecky hypermarkety su na nic
synek
8. 11. 2005, 12:33

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená