FinExpert.e15.cz

Telefon nebo tablet můžete mít od operátora na splátky

Od 1 Kč a bez navýšení. Zní to lákavě, ale přečtěte si do čeho jdete...

Dost možná to znáte – Vánoce na krku, peněz není nazbyt a co čert nechtěl, dosluhuje vám telefon. Nebo nedosluhuje, ale chcete udělat radost třeba své drahé polovičce. Tak či onak, mobily a tablety budou zajisté velmi žádaným dárkem letošních Vánoc. Zkrátka a dobře, pokud zvažujete koupi mobilu či tabletu a nechce se vám rovnou rozbíjet prasátko nebo nedisponujete potřebnou částkou, může se vám šiknout splátkový prodej u mobilních operátorů.

Nespalte se, poznejte barevné a audiotextové linky

Nespalte se, poznejte barevné a audiotextové linky

Zelené, modré, bílé, prémiové... Které jsou které a jaké jsou sazby?

Princip splátkování je v zásadě u všech tří operátorů stejný – využíváte jejich služby, platíte jim paušály (k předplacené kartě telefon na splátky mít nelze) a oni vám na oplátku ke splátkám „nenapálí“ úrok. Splátkovaný přístroj je také možno kdykoli doplatit a tak mít dluh z krku. Kdo by ale chtěl změnit na začátku smluvenou výši splátky, ten má smůlu. Jen tak pro naše krásné oči to operátoři nedělají...

 

T-Mobile s Vodafonem chtějí vaši duši na dvě léta, O2 ji postoupí Home Creditu

 

T-Mobile a Vodafone chtějí úpis na dvě léta, na druhou stranu jsou ochotni z plné ceny něco málo slevit. Jen pro ilustraci, pokud se u Vodafonu uvážete na dvě léta k tarifu za 749 Kč měsíčně, sleví vám 1 200 Kč z plné ceny iPhonu 6. U obou operátorů ale platí, že na svém čísle musíte mít možnost smlouvu prodloužit, popřípadě uzavřít novou (můžete přejít z předplacené karty na paušální tarif, přenést číslo).

Klepněte pro větší obrázek
Příklad splátek u Vodafonu, na eShopu je jistina a splátky pevně nastavena, na prodejnách nebo na lince lze vybírat z více variant  (obr.: vodafone.cz)

O2 závazek nepožaduje a tím pádem nesleví nic. Ale má akci s názvem „Záruka nejnižší ceny“ (podrobnosti zde), což znamená, že pokud nově zakoupený telefon či tablet najdete do týdne od jeho koupě u některého ze dvanácti vybraných prodejců levněji, dorovná vám O2 rozdíl v ceně do faktury. Co se týče podmínek splátkování, u O2 stačí využívat paušální tarif nebo mobilní internet. Nákup přístroje na splátky nemá na smlouvu žádný vliv. Zařízení totiž ani nesplácíte O2, nýbrž Home Creditu na základě splátkového kalendáře.

Operátor umožňuje cenu zařízení rozložit do 12 nebo 24 splátek a pokud v průběhu splácení přestanete využívat jeho služeb, hardware budete splácet dále, akorát to bude společnosti Home Credit. Přístroj na splátky můžete koupit na prodejně i na eShopu.

Klepněte pro větší obrázek
iPhone 5 32 GB je u O2 buď za 16 800 Kč nebo za 700 Kč měsíčně na dvě léta (obr.: o2.cz)

U T-Mobilu splácíte hardware přímo jemu. Jak už padlo výše, splátky operátor dovolí výměnou za úpis. Na výběr je splácení rozložené na 5, 11 nebo 23 splátek. Tu první uhradíte při pořízení přístroje jako akontaci. Operátor vám bude splátky účtovat přímo do faktury spolu se službami. U T-Mobilu nezapomeňte, že když byste z nějakého důvodu chtěli smlouvu ukončit v době trvání úvazku, bude operátor chtít dlužné splátky ihned. Nakupovat lze na prodejně i na eShopu.

Klepněte pro větší obrázek
Jak prosté, milý Watsone! Půlku hned a půl na splátky... (obr.: t-mobile.cz)

Rovněž Vodafone chce smlouvu a měsíční útratu alespoň 249 Kč, jinak splátky nepovolí. I u něj platíte pořízený přístroj přímo jemu. Počet splátek je možno nastavit na 12, 18 a 24 měsíců, přičemž na eShopu jsou splátky a přímá platba pevně dány. Na prodejnách je možno vybírat z více variant, ale zase na eShopu mívá operátor lepší ceny... Fakturu pošle Vodafone jednu na služby i na splátku současně a pokud mu dáte košem, nenapaří vám zbylé splátky k úhradě ihned, nýbrž bude posílat každý měsíc fakturu jen na splátku hardwaru.

Klepněte pro větší obrázek
Sony Xperia Z3 Compact v balíčku s tarifem za 1 449 Kč měsíčně. Samotný tarif vyjde na 999 Kč, splátka 450 Kč. Za telefon tak za 24 měsíců zaplatíte 10 800 Kč, za služby 23 976 Kč. Celkem 34 776 Kč za dva roky. (obr.: vodafone.cz)

Pro stávající zákazníky má Vodafone „Balíčky s telefonem od 1 Kč nebo jiným zařízením“ (podmínky zde), což v praxi znamená, že jste u Vodafonu alespoň půl roku a za poslední tři měsíce jste nebyli v prodlení s úhradou, můžete mít telefon s přímou platbou jedna koruna a zbytek na splátky (příklad na screenshotu výše). Nabídka zařízení se v čase mění, ale vždy platí, že pro konkrétní model musíte mít konkrétní tarif. Vše samozřejmě s úpisem.

U žádného z operátorů není třeba dokládat potvrzení o výši příjmu, u stávajících zákazníků operátorům postačí dobrá platební morálka, po těch úplně nových mohou chtít ještě zálohu.

Není vám něco jasné? Zeptejte se

Pokud si nejste jisti, jak na tom jste a zda splňujete podmínky pro splátkování, pak stačí kontaktovat živého operátora na lince či zajít do prodejny zeptat se na nárok na vašem telefonním čísle. Ceny, respektive nastavení splátek pro konkrétní přístroje, také snadno zjistíte na webových stránkách operátorů.

Pokud o koupi na splátky uvažujete, vřele doporučuji pročíst podmínky nabídky, popřípadě vyjasnit všechny otázky. Operátorů se můžete zeptat na informačních linkách nebo třeba pohodlně na sociálních sítích.

Další článek


 

celkem 11 komentářů

Nejnovější komentáře

Děkuji za upřesnění
pethla
27. 12. 2014, 21:58
O2 mělo ESSOX a má HomeCredit (díky novému vlastníko...
MTB
23. 12. 2014, 17:17
O2 nemá Home Credit,ale Essox
pethla
14. 11. 2014, 17:18
Mall snad prodává oficiální dovoz. Ale Číňana bych n...
Thom
29. 10. 2014, 17:17
A také bez oficiální české podpory a se zárukou pouz...
Petr Novák
28. 10. 2014, 20:52

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená