FinExpert.e15.cz

Světovým podnikatelem roku 2007 se stal cirkusák

Světového finále se účastnil také český Podnikatel roku, Pavel Juříček, generální ředitel BRANO Group.

Světovým podnikatelem roku 2007 se stal Guy Laliberté, ředitel společnosti Cirque du Soleil. Guy Laliberté je zakladatel a ředitel kanadské společnosti Cirque du Soleil a byl vybrán ze 39 národních vítězů soutěže Podnikatel roku. Vítěze vybírala nezávislá osmičlenná porota, složená ze známých podnikatelů. Světového finále se účastnil také český Podnikatel roku, Pavel Juříček, generální ředitel BRANO Group.

Cirque du Soleil je cirkusová společnost, která provozuje své umění zcela netradičním způsobem. Od svého založení v roce 1984 uspořádala představení ve více než 100 městech a má svou stálou show na vlastních scénách na Floridě a v Las Vegas. Za posledních zhruba pět let společnost zaznamenala růst příjmů řádově v desítkách procent.

Než se Guy stal ředitelem světově uznávané společnosti, musel ujít velký kus cesty. Začínal totiž jako pouliční umělec. Dnes řídí veškerou činnost společnosti Cirque du Soleil a jeho nápady jdou daleko za hranice pouhého vytváření zábavy. Společnost se může pochlubit propracovaným sociálním programem na podporu rizikové mládeže v různých zemích. Jeho hnutí One Drop se zabývá zajišťováním pitné vody všude tam, kde je jí nedostatek.

Českou republiku na celosvětovém finále soutěže reprezentoval Pavel Juříček, generální ředitel výrobce automobilových komponentů BRANO GROUP a český Podnikatel roku.

Guy Laliberté a Cirque du Solil

V polovině 70. let se osmnáctiletý Guy Laliberté vydal z rodného Québecu na cestu po Evropě a přitom se čtyři roky živil jako pouliční umělec. Hrál na akordeon, žongloval, chodil na chůdách a chrlil oheň. Po svém návratu v roce 1979 v této činnosti pokračoval. V roce 1984 hledala provincie Québec u příležitosti oslav výročí 450 let objevení Kanady moderní zábavní představení. Guy Laliberté navrhl první show společnosti Cirque du Soleil a tím se začala psát její historie.

Do dnešního dne shlédlo představení Cirque du Soleil přes 50 mil. diváků a dalších téměř 10 mil. některé představení uvidí v průběhu letošního roku. Původní show v roce 1984 zaměstnávala 73 lidí. Dnes v této společnosti pracuje přes 3 500 zaměstnanců, z toho téměř 900 jsou aktivní artisté. Mezi zaměstnanci a artisty společnosti nalezneme přes 40 národností a hovoří se v ní 25 různými jazyky.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená