FinExpert.e15.cz

Světluška podpořila setkání rodin nevidomých dětí

Praha, 11. dubna 2011

Díky finanční podpoře v rámci projektu Světluška, jehož generálním partnerem je finanční skupina AXA, proběhlo v Jičíně setkání rodin nevidomých dětí, které chodí do běžných škol. Těm také Světluška přispívá na asistenta, výrobu speciálních pomůcek nebo přepis učebnic.

„Během našeho již šestiletého partnerství jsme projektu Světluška věnovali již více než 10 milionů korun a nejlepší pocit vždy máme, když se dozvídáme o konkrétních případech dětí, které se mohou lépe zapojit do běžného života,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Integrace na běžné základní škole není pro nevidomé děti ani jejich rodiny vůbec jednoduchá. Na rozdíl od svých vidících spolužáků totiž nevidomé děti potřebují speciální učebnice, pomůcky a pomoc asistenta., na které jim Světluška přispívá. Na společných setkáních si rodiny nevidomých dětí mohou vyměňovat zkušenosti a navzájem se podpořit.

Setkání rodin Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v Jičíně podpořila Světluška částkou 100 tisíc korun. Pro šestnáct rodin byl připravený pestrý program – ukázka hmatových učebnic a knih, výstava školních pomůcek a nápadů, dále pak návštěva hmatové výstavy, aquacentra, lezení na horolezecké stěně, večerní besedy pro rodiče a hry pro děti a mnoho dalšího.

AXA a Světluška

Skupina AXA je již šestým rokem generálním partnerem projektu Světluška, kterému každoročně daruje 2 miliony korun. Zapojili i zaměstnanci a klienti skupiny AXA, kteří se zúčastnili sbírky do kasiček umístěných na jejích pobočkách a přispěli 25 tisíci korunami. AXA navíc Světlušce pomáhá prostřednictvím dobrovolnické práce svých zaměstnanců, kteří každoročně pomáhají při stavbě Kavárny POTMĚ.

O projetku Světluška

Hlavním smyslem Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, je pomáhat lidem s těžkým zrakovým postižením. Prostředky získané z veřejné sbírky a od partnerů jsou rozdělovány neziskovým organizacím a zrakově postiženým jednotlivcům. Součástí projektu je i Kavárna POTMĚ, kterou lze navštívit každý rok vždy v průběhu června na pražském Ovocném trhu. V této kavárně vládne naprostá tma, ve které se jako personál pohybují nevidomí lidé. Každý návštěvník si zde může vyzkoušet, jak vnímají svět zrakově postižení, a zároveň si vychutnat výbornou kávu.

Další článek



Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená