FinExpert.e15.cz

Studium

Docházka na základní i střední školu něco stojí, a co teprve vysoká škola. Náklady na studium mohou být různé a odvíjejí se od faktorů jako je cestování, bydlení, speciální studijní pomůcky, apod.

Mohlo by vás zajímat Děti.

Vyšší vzdělání znamená větší šanci na zaměstnání

Vyšší vzdělání znamená větší šanci na zaměstnání

Evropu trápí nezaměstnanost a žádné zázračné řešení neexistuje, proto je třeba mobilizovat systém jako celek. Více vzdělání a dovedností je téměř jistou zárukou šance na uplatnění. Jak si na tom stojí Evropa?

18.  8.  2005  |  Petr Gola

Pro studium na VOŠ ještě pořád není pozdě

Pro studium na VOŠ ještě pořád není pozdě

Touha studovat je u mladých lidí daleko větší, než jsou kapacitní a finanční možnosti našeho školství, proto i letos byly odmítnuty spousty zájemců o studium na vysokých školách. Máme pro vás tip, jak toto překonat a studovat dál.

11.  7.  2005  |  Lubomír Hladiš

Na brigádě vždy vyděláte a ještě vám vrátí daň

Na brigádě vždy vyděláte a ještě vám vrátí daň

Co je potřeba udělat, abyste si z letní brigády donesli co nejvíce peněz? Jaké jsou finty vůči finančnímu úřadu a sociální podpoře? Poradíme vám, na co si dát pozor.

24.  6.  2005  |  Vít Doležálek  |  15

Jak najít práci na internetu?

Jak najít práci na internetu?

Hledání zaměstnání se může stát oříškem aktuálním pro každého člověka v produktivním věku. Možnost, jak prozkoumávat situaci na trhu práce nabízí specializované webové stránky.

1.  6.  2005  |  Lubomír Hladiš  |  5

Jak zákon chrání zaměstnance?

Jak zákon chrání zaměstnance?

Zaměstnavatel může rozvázat pracovní poměr se zaměstnancem pouze v případě, že nemá možnost zaměstnat ho jinou prací. To neplatí pro výpověď z důvodu porušení pracovní kázně.

1.  6.  2005  |  Jana Bartoňková

Rekvalifikace: cesta k lepší práci a bohatství?

Rekvalifikace: cesta k lepší práci a bohatství?

Rekvalifikací se rozumí získání nové kvalifikace nebo rozšíření stávající kvalifikace. Víte, co se za tímto pojmem skrývá ve skutečnosti? Jak ji podstoupit? Kolik se za ní platí?

16.  5.  2005  |  Jiří Nolč

Služební cesta: Na jaké náhrady máte nárok?

Služební cesta: Na jaké náhrady máte nárok?

Při pracovních cestách vzniká nárok hned na několik druhů náhrad. Které to jsou a v jakých případech je možné je uplatnit?

26.  4.  2005  |  Jana Bartoňková  |  12

Absolventi a podpora v nezaměstnanosti

Absolventi a podpora v nezaměstnanosti

Nový zákon o zaměstnanosti se s nezaměstnanou mládeží nijak nemazlí. Naopak chce studenty přimět k tomu, aby si hledali práci ještě během studia. V opačném případě se nemohou spoléhat na podporu v nezaměstnanosti. Co všechno tedy musí student splnit, aby nepropadl záchrannou sítí státní podpory?

20.  4.  2005  |  Marek Telička, Hana Kamenická

Konec švarcsystému, ne živnostníků!

Konec švarcsystému, ne živnostníků!

Jestliže podnik využívá na celodenní práci pouze lidi se živnostenským listem, jde o tzv. švarcsystém. Firma tak šetří na odvodech sociálního a zdravotního pojištění, které by v pozici zaměstnavatele musela odvádět. Tyto náklady přenáši na své "zaměstnance", kteří jsou mnohdy rádi, že mají alespoň nějakou práci.

13.  4.  2005  |  Marek Telička, Zdeněk Mitáček

Kde hledat a najít zaměstnání?

Kde hledat a najít zaměstnání?

V médiích bývá často skloňována otázka nedostatku pracovních sil na našem trhu práce. Jakými cestami se dostat k nabídce vhodného místa a jaké otázky je nutné řešit, pokud se rozhodnete za prací se odstěhovat?

23.  3.  2005  |  Jiří Nolč  |  1

Jak hledat zaměstnání ?

Jak hledat zaměstnání ?

Pravděpodobně každý z nás někdy v životě hledal zaměstnání a to ať již po ukončení předběžné přípravy či prostě proto, že mu stávající zaměstnání nevyhovovalo. Hledání a nalézání vhodného pracovního uplatnění není rozhodně jednoduchou záležitostí.

15.  3.  2005  |  Jiří Nolč

Zájem o práci v zahraničí se zvyšuje

Zájem o práci v zahraničí se zvyšuje

Včera byly zveřejněny výsledky prosincového šetření realizovaného Centrem pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR, které bylo věnováno problematice práce v zahraničí.

25.  1.  2005  |  Jiří Dvořák  |  3

Mobbing aneb Bojíte se svého šéfa?

Mobbing aneb Bojíte se svého šéfa?

Myslíte si, že pojmy teror a mučení jsou nám na hony vzdálené a že se vyskytují pouze ve válce nebo v extrémistických organizacích? Kupodivu se s terorem můžeme setkat i na místě, kde trávíme velmi mnoho času – na svém pracovišti.

4.  1.  2005  |  František Hroník

Jak se připravit na pohovor?

Jak se připravit na pohovor?

Pokud se ucházíte o nové zaměstnání a úspěšně jste prošli prvním sítem výběru uchazečů (nejčastěji na základě zaslaného životopisu), obdržíte pozvání k druhému kolu řízení, které se nejčastěji skládá z osobního pohovoru uchazeče a potenciálního zaměstnavatele.

19.  12.  2004  |  Lubomír Hladiš  |  3

Jak správně psát Curriculum Vitae?

Jak správně psát Curriculum Vitae?

V průběhu svého života se člověk několikrát ocitne v situaci, kdy zdánlivé maličkosti mohou výrazně ovlivnit jeho budoucnost, a rozhodnout o jeho případném úspěchu nebo neúspěchu. K těmto „drobnostem“ může zcela jistě patřit i životopis, přesněji řečeno, forma, jakou svá data budete prezentovat.

3.  12.  2004  |  Lubomír Hladiš

Kdy a jak čerpat dovolenou

Kdy a jak čerpat dovolenou

V říjnu letošního roku začala platit novela zákoníku práce, která mimo jiné upravuje pravidla pro čerpání dovolené. Máte jako zaměstnanec nárok na proplacení dovolené? Může vám nevybraná dovolená propadnout? Více se dozvíte v článku.

10.  11.  2004  |  Jiří Beneš  |  2

Nezaměstnaní si budou moci přivydělat

Nezaměstnaní si budou moci přivydělat

Nový zákon o zaměstnanosti výrazně změní život nejen lidem bez práce. Na nová přísnější pravidla si budou muset zvyknout zaměstnanci, zaměstnavatelé, absolventi škol. Mění se také zásady pro čerpání dovolené.

6.  10.  2004  |  Jana Bartoňková

Jaké bonusy využívají zaměstnavatelé nejčastěji?

Jaké bonusy využívají zaměstnavatelé nejčastěji?

Společnosti v Česku považují za hlavní cíl svých systémů odměňování udržení konkurenceschopnosti a zohlednění výkonu při odměňování. To jsou výsledky nejnovějšího vydání studie PayWell 2004: Studie odměňování a zaměstnaneckých výhod.

6.  10.  2004  |  Zdeněk Mitáček  |  1

Práce v Irsku

Práce v Irsku

Přístup na irský trh práce není omezen pro občany z nových členských zemích, neboť Irsko na rozdíl od většiny původních patnácti členských zemí Evropské unie nevyužilo možnosti přechodného ustanovení.

4.  10.  2004  |  Petr Gola

Práce ve Francii

Práce ve Francii

Pro získání práce ve Francii je zapotřebí disponovat platným pracovním povolením. Francie k ochraně svého trhu práce využila možnosti zavést přechodné období, které platí až do roku 2006.

29.  9.  2004  |  Petr Gola

Práce v Itálii

Práce v Itálii

Itálie jako většina zemí Evropské unie se rozhodla využít možnosti dočasně omezit přístup pracovníkům z nových členských zemích na místní trh práce (neplatí pro občany Malty a Kypru). Až do roku 2006 je proto pro práci v Itálii nutné si zajistit pracovní povolení.

17.  9.  2004  |  Petr Gola

Práce ve Španělsku

Práce ve Španělsku

Ve Španělsku je nejméně do roku 2006 (maximálně do roku 2011) možné pracovat pouze na základě pracovního povolení, protože Španělsko využilo přechodné období. Při zaměstnávání občanů z nových členských zemí Evropské unie se zaměstnavatelé musí řídit předpisy, které platily před vstupem Česka do Evropské unie.

10.  9.  2004  |  Petr Gola

Práce v EU: Německo a Rakousko

Práce v EU: Německo a Rakousko

Německy mluvící země Evropské unie patři k těm státům, které se brání přílivu pracovníků z nových členských zemí formou přechodného období. Pokud vás láká představa zaměstnání v Německu nebo Rakousku, musíte ve většině případů počítat s překonáváním četných administrativních překážek.

2.  9.  2004  |  Petr Gola

Hledání práce v Evropské unii

Hledání práce v Evropské unii

Jednou z deklarovaných zásad Evropské unie je otevřenost pracovního trhu jednotlivých členských zemí. Pro nové členy unie však platí řada přechodných opatření. Ani v zemích, které tato opatření neuplatňují nemají příchozí ze zahraničí zrovna "na růžích ustláno".

30.  8.  2004  |  Petr Gola

1...10111213141516171819

Podobná témata: Účty, Půjčujeme si, Cestování, Důchod, Vzdělávání, Průzkum, Osobní rozvoj, Zdravotní pojištění, Ostatní, Daně, Školné, Smlouvy, Fio banka, Zajímavosti, Zkrácený úvazek, Aktuálně, Rodičovský příspěvek, ČSSZ, Finanční rezerva, Finanční poradenství

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená