FinExpert.e15.cz

Student Agency hrozí pokuta, s letenkami automaticky prodávala i pojištění


xls  |  12. 03. 2013 15:13

Nejen tohle. Taky vám to našlo let a když jste ho chtěli koupit, tak byla najednou cena o pár tisíc vyšší. A to systematicky. Nebo to slibovalo platbu kartou a když jste to odklikli, tak že prý jen platba převodem a kartou zaplatit nelze. Od té doby to beru jako orientační vyhledávání, kupovat je pak lepší přímo u zdroje.

 | 
kokosak  |  13. 03. 2013 13:15

lepsi jezdit na kole

 | 
Pakol  |  13. 03. 2013 01:02

Jako bývalý VŠ student musím konstatovat, že Student Agency s těmito tzv. balíčky měla problém už před mnoha lety. Jančurova SA totiž studenty svými balíčky dost nehorázně odírala! O tom byla tvrdá diskuze třeba ve fóru tehdejšího serveru www.servus.cz, kde to po právní stránce vysvětlovali třeba členové z právnického spolku Všehrd studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Ti to správně kvalifikovali jako zakázanou obchodní praktiku, tzv. vázaný prodej (junktimace). Pro laiky, to je něco, jako když kdysi v drogerii nemohli něco prodat, tak k jednomu velmi žádanému výrobku nabalíčkovali do pytlíku jeden či dva další těžko prodejné výrobky, aby se vyprázdnil sklad a bylo na prémie. Jedná se však o tzv. zakázanou obchodní praktiku, a to nejen u nás, ale i v celé Evropě. SA tehdy na pokyn Jančury svým klientům velmi důrazně nutila jak zprostředkovávané zdravotní pojištění a letenky, případně další služby. Problémem tedy bylo, že jim vnucovala (většinou velmi úspěšně) zprostředkovávané služby (prodej za provizi), které si mohli klienti sehnat jinde a jinak, většinou i výrazně laciněji! Na již výše zmíněném i dalších studentských fórech byly tehdy velmi důrazné diskuze, jak seřvat personál SA, aby svoji protiprávní činnost ukončil a prodal pouze jimi přímo zajišťovanou službu. Své si s tímto užívali třeba kolegové létající do USA na Work & Travel, kdy si tito dokázali již tehdy za pomoci embosovaných karet koupit přes Internet letenky do USA i o pár tisíc korun levnější než nejlacinější tixy v nabídce Student Agency. Studentská kapsa bývá zpravidla vždy velmi chudá (low budget), a tak studenti musí umět počítat a tvrdě své finanční zájmy bránit! Nutno dodat, že když se na pobočkách SA udělal trošku cirkus nebo chytrý student dokonce přišel s kolegou od právníků, který pohrozil oznámením na ČOI, tak většinou přivolaný manažer byl nucen uznat, že nákup předražených letenek jaksi povinností studenta – klienta skutečně není! Mimochodem, živnost a později eseróčko Student Agency nikdy žádní studenti nevlastnili, vždy šlo o podniček velmi ambiciózního Ing. Radima Jančury. BTW: Všechny tehdejší au-pair a studentské agentury v ČR SA doslova převálcovala díky svému dlouhodobému vystupování v TV pořadu Neváhej a toč na české veřejnoprávní televizi, kde ovšem tehdy šlo zase o tzv. neplacenou reklamu! Pro dnešní studenty: Nebojte se bojovat za Vaše práva, a to i proti šíbrům velkého formátu!

 | 
Tantal_839  |  14. 03. 2013 02:05

Zato prodej notebooků bez možnosti volby, jestli tam chci nebo nechci M$ systém, to je v pořádku, že? Typický příklad vázaného prodeje, stejně jako typicky nepostižitelný subjekt porušující zákony.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená