FinExpert.e15.cz

Strukturované a zajištěné fondy rostou

Praha, 6. května 214

Průměrný výnos zajištěných a strukturovaných fondů ČSOB před splatností dosahuje od svého vzniku hodnoty 4,75 % ročně (odpovídá 5,58 % na depozitech před zdaněním). Nejvyšší roční výnos od vzniku si na konci března připsal fond ČSOB Vitálních firem 1 – 12,30 %. Nejvyšším absolutním výnosem od svého vzniku se pyšní Maximal Invest – ČSOB Evropský lookback 1, a to 53,2 %. Absolutního výnosu od vzniku přes 40 % dosahuje ještě ČSOB Světový lookback 3. Navíc další čtyři fondy přesahují 10 % výnosu ročně od svého vzniku. Všechny tyto výsledky dokazují, že strukturované a zajištěné fondy jsou správnou volbou při tvorbě investiční části portfolia.

„Strukturované fondy umožňují investorům vysoký podíl na růstu akcií, který se v dlouhém horizontu pohybuje okolo 8 % ročně. V delším horizontu může tento dodatečný výnos ve srovnání se spořicími účty představovat výrazné přilepšení k rodinnému rozpočtu. Například při investici 200 000 korun může výnos 5 % ročně přinést za 10 let o 105 tisíc korun více ve srovnání s depozitem úročeným 1 % ročně. Když se akciovým trhům nedaří, tak strukturované fondy chrání investory plně nebo částečně před případným poklesem,“ vysvětluje výhody strukturovaných fondů Václav Lepič, produktový manažer společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB Vitálních firem 1 je strukturovaný fond, jehož výnos je vázán na vývoj koše 30 akcií společností, které uplatňují politiku zpětného odkupu akcií. Výběr koše je založen na široké sektorové diverzifikaci a investor se plně podílí na růstu cen koše akcií. V případě, že konečná hodnota koše akcií tohoto fondu poklesne o méně než 25 % oproti počáteční hodnotě, je při splatnosti vyplacena původně investovaná částka.

Podkladový fond životního pojištění Maximal Invest – ČSOB Evropský lookback 1 patří k zajištěným fondům v českých korunách s jistotou návratnosti vložené investice při splatnosti za 5 let a 7 měsíců. Maximálně investor může získat až 55 % ze zhodnocení koše akcií.

ČSOB Světový lookback 3 je zajištěný fond se splatností 5 let a 7 měsíců, který investuje do koše se 30 akciemi s pozitivním výhledem. Při splatnosti fond vyplatí 100 % původní investice plus 70 % růstu koše podkladových akcií, přičemž jako počátek se počítá nejnižší hodnota koše akcií za prvních 6 měsíců od vzniku fondu.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená