FinExpert.e15.cz

Stavební spoření: Přehled akčních nabídek

Každou chvíli lákají spořitelny na finanční prémií či zvýhodněný úrok.
Stavební spoření: Přehled akčních nabídek

Každý rok přichází stavební spořitelny s akcemi, které mají za úkol nalákat nové klienty. Nejčastěji můžete na různé reklamní taháky narazit na jaře nebo na podzim. Pokud tedy nestihnete super výhodnou akci, nezoufejte. Spořitelny se co nevidět vytasí s akcí novou nebo tu stávající prodlouží.

Co spořitelny připravily tentokrát?

Buřinka od České spořitelny za věrnost nabízí prémii až 1 500 Kč? Akce se na vás bude vztahovat, pokud od ledna 2011 do 30. června 2011 ukončíte stavební spoření a uzavřete novou smlouvu s minimální cílovou částkou 150 000 Kč.

Už od druhé poloviny ledna trvá v Raiffeisen stavební spořitelně akce, kdy získáte slevu ze vstupního poplatku ve výši 1 000 Kč. Akce je doplněná o dvojnásobné úročení vkladů v prvním roce spoření pro klienty narozené v roce 1993 a později a také pro ty, kteří se narodili v roce. Kampaň poběží do 30. dubna 2011.

Nižší úroky

Liška Českomoravské stavební spořitelny zvýhodnila do 30. dubna 2011 překlenovací úvěry. Sazba záleží mimo jiné na objemu půjčených peněz a době přidělení cílové částky. Například u překlenovacího úvěru Top Kredit se můžete dostat až na 3,9 %, dříve 4,8 %.

Modrá pyramida nabízí do 25. dubna Hypoúvěr se zvýhodněnou sazbou. Můžete tak získat slevu až 0,4 % z úrokové sazby. Ke slevě 0,1 % vztahující se na všechny Hypoúvěry spořitelna nabízí slevu 0,2 % při splácení úvěru z běžného účtu vedeného u Komerční banky. Další desetinu k dobru získáte, pokud uzavřete Rizikového životního pojištění Pyramida od Komerční pojišťovny.

Nejvíce času máte v případě akce Wüstenrot stavební spořitelny. Ta trvá do 31. srpna 2011. Podmínky akce jsou následující – z částky uspořené do konce 4. měsíce na smlouvě s minimální cílovou částka 200 000 Kč je vám přiznán bonus ve výši 20 %, nejvýše 2 000 Kč. U spoření pro děti do 18 let Wüstenrot Kamarád+ uspoříte 3 000 Kč – smlouva je bez poplatku za uzavření.

Spořit chtějí čtyři pětiny klientů

Stavební spoření je čím dál více využíváno jako spořicí produkt. Využívá ho takto téměř 80 % majitelů smlouvy, úvěr využije pouze pětina klientů. Takové statistiky finančních poradců zveřejnila minulý týden společnost Rentia. Výsledky odpovídají také statistikám ministerstva financí. To v minulém roce zaznamenalo vůbec nejnižší přírůstek úvěrů za dobu existence stavebního spoření.

„S ohledem na snížení státní podpory očekáváme postupný nárůst poměru klientů žádajících o úvěr. Celkový počet úvěrů se však bude i nadále snižovat. V budoucnu si totiž spoření sjednají především ti, kteří plánují investice do bydlení. Vše záleží na dalších plánovaných změnách, jako je například účelovost naspořených prostředků. Změna poměru však může přinést zvýšenou finanční zátěž na stavební spořitelny,“ poznamenal Kamil Durčák, produktový manažer Rentia, který se specializuje na penzi a finance.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená