FinExpert.e15.cz

Stavební spoření: Necháte se zlákat předvánočními akcemi?

Každý rok se před Vánocemi snaží spořitelny nalákat nové klienty.
Stavební spoření: Necháte se zlákat předvánočními akcemi?

Jako každoročně před koncem roku stavební spořitelny lákají klienty k uzavření smluv stavebního spoření. V tomto roce se díky chystaným změnám v systému státních podpor musí spořitelny snažit víc než jindy. Stavební spoření však podle stavebních spořitelen zůstane i po změnách výhodné a pro částky 20 000 Kč ročně můžete získat efektivní úrokovou míru až 5 %.

Pro získání výhod však většinou musíte splnit nějaké podmínky. A tím se spořitelny v reklamách nepochlubí. Pokud ale uzavřete smlouvu a vložíte peníze před koncem roku, bude vám na jaře 2011 připsána i státní podpora za rok 2010. Co tedy přichystaly spořitelny pro nové klienty tentokrát?

Výhody od Lišky

Českomoravská stavební spořitelna pro své potenciální klienty připravila hned několik akcí. Pokud jako nový klient do konce roku 2010 uzavřete smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou do 150 000 Kč, ČMSS vám připíše prémii 1 500 Kč. Částka odpovídá jednoprocentnímu poplatku z cílové částky, který běžně musíte zaplatit. Do 150 000 Kč cílové částky, tak můžete získat smlouvu zdarma.

Postup získání prémie se má takto: do konce ledna jedno procento z cílové částky musíte uhradit a v únoru vám „Liška“ 1 500 Kč vrátí zpátky. Podle toho, kolik vložíte do konce roku, pak dostanete samozřejmě také v následujícím roce státní podporu, maximálně 1 500 Kč. Dále při uzavření smlouvy a vložení minimálně 70 000 Kč, můžete získat bonus 1 % z vložené částky.

Buřinka rozdává batohy

Stavební spořitelna České spořitelny tyto Vánoce odměňuje nové klienty batohem Puma. Smlouvu musíte uzavřít do konce roku. Pokud ji uzavřete přes internet, neplatíte poplatek za uzavření. Online můžete uzavřít smlouvu s cílovou částkou 150 000 nebo 300 000 Kč. Buřinka nabízí do konce roku také různé zvýhodnění u úvěrů ze stavebního spoření, například vyřízení překlenovacího úvěru Hypo trend bez poplatku.

Modrá pyramida si připravila akci s extra úrokem 2 % + 2 % na první rok spoření. Čtyři procenta můžete získat do 31. 1. 2011. Pro zajímavý úrok musíte však splnit podmínku, že do čtyř měsíců od uzavření vložíte na svoji smlouvu alespoň 10 000 Kč. Vaše peníze pak budou úročeny 4 %. U Modré pyramidy ale musíte zaplatit poplatek za uzavření smlouvy v plné výši.

Smlouvu zdarma můžete do konce roku u pyramidy založit svým dětem do deseti let věku. Do cílové částky 150 000 Kč neplatíte poplatek za uzavření a váš potomek se může ještě radovat z plyšového psa Mopyho, který je maskotem spořitelny.

Dvojnásobné úročení

Bonus v podobě výhodnějšího úročení získáte také u Raiffeisen stavební spořitelny. Pokud do konce roku uzavřete novou smlouvu na minimálně 200 000 Kč, získáte v prvním roce spoření dvojnásobné úročení svých vkladů. Druhou variantou zvýhodnění u „Raiffky“ je okamžitá peněžní prémie. Získat můžete 1 000 Kč, pokud budete mít na své smlouvě k 31. lednu 2011 naspořeno 10 000 Kč. Pokud budete mít k poslednímu lednu zůstatek alespoň 20 000 Kč, získáte prémii 1 500 Kč.

Wüstenrot stavební spořitelna klientům nabízí smlouvy o stavebním spoření s úrokem 2,5 % ročně na vložené peníze. To je o půl procenta víc oproti ostatním stavebním spořitelnám. Zajímavý dárek má Wüstenrot také pro řidiče. Pokud si do 20. prosince současně se stavebním spořením na minimálně 250 000 Kč sjednáte i povinné ručení na vozidlo do 3,5 tuny, získáte tak dálniční známku na rok 2011 zdarma. Poplatek za uzavření smlouvy i první roční pojistné musíte ale zaplatit do 27. 12. 2010.

Klienti, kteří do konce roku k Wüstenrot přejdou od jiné stavební spořitelny, mohou získat v rámci smlouvy Wüstenrot Team dva tisíce korun. Podmínkou pro zisk finanční prémie je smlouva s cílovou částkou 200 000 Kč, také musíte do dvou měsíců od uzavření smlouvy naspořit nejméně 10 000 Kč.

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená