FinExpert.e15.cz

Statistika České pojišťovny: O dovolené převažovaly nemoci nad úrazy

S cestovním pojištění České pojišťovny vyjelo letos do zahraničí přes 1,03 milionu pojištěných, přičemž zhruba polovina byla prostřednictvím cestovních kanceláří, druhá jako individuální turisté. Tento počet je srovnatelný i s loňským rokem. Podle statistik České pojišťovny bylo za červen, červenec a srpen letošního roku nahlášeno 2861 pojistných událostí, což je o 575 méně než v loňském roce, kdy jich bylo nahlášeno 3436. Čeští turisté si zřejmě dávali větší pozor na úrazy, kterých bylo letos výrazně méně, než v minulých letech.

Nejvíce bylo nemocí

Z hlášení nashromážděných na úseku likvidace cestovního pojištění České pojišťovny vyplývá, že převažovaly v letošní sezóně dokonce více než trojnásobně onemocnění nad úrazy. Mezi nejčastějšími onemocněními byly zejména průjmová onemocnění a alergie všeho druhu. Těžké úrazy byly pouze výjimečné, jejich počet se o něco zvýšil až ke konci sezóny, turistům se vyhýbala i závažná onemocnění. Zato se objevovaly nemoci a stavy, s nimiž se dříve za hranice k moři nejezdilo. Kromě dívky, která podlehla meningitidě na počátku prázdnin v Chorvatsku, byli se stejnou diagnózou hospitalizováni i dva chlapci. ČP řešila také dva samovolné potraty a několik dalších zdravotních problémů spojených s těhotenstvím.

Nejvíce pojistných událostí nahlášených za letošní červen, červenec a srpen se podle statistik České pojišťovny odehrálo v Řecku (571), Bulharsku (521), Španělsku (205) a Chorvatsku (199). Výrazný pokles oproti minulému roku zaznamenalo zejména Řecko, kde se v roce 2003  odehrálo 675 pojistných událostí a v loňském dokonce 846. Pokles zaznamenalo i Španělsko a Chorvatsko. Počet nahlášených pojistných událostí naopak výrazně vzrostl u Bulharska. Ojediněle se v evidencích objevují také méně tradiční země jako je Namibie, Island, Nepál, Keňa, Pákistán nebo Maroko.

ČP řešila během tří letních měsíců i šest úmrtí, přičemž nejčastější příčinou bylo selhání srdce u starších pojištěných. Výjimkou nebylo ani utonutí a smrt při autonehodě. Z pojistných událostí stále převažují zlomeniny při úrazech, následují podle četností gastritidy, průjmy, dále záněty středního ucha, dermatitidy, záněty slepého střeva,  atd. V úrazech s frakturami převažují staří lidé a malé děti. Zaznamenali jsme i frakturu lebky u ročního chlapečka. Dále alergie štípnutí vosou s vážným průběhem a hospitalizací a mozkové příhody u starších turistů.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená