FinExpert.e15.cz

Štastný nový rok Vám přeje FinExpert.cz

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2007 a věříme, že server FinExpert.cz budete sledovat i v roce 2008.
Štastný nový rok Vám přeje FinExpert.cz
 • Baví se takhle americký a český ministr financí. Američan říká: „U nás je průměrný plat tři tisíce dolarů. Z toho jdou dva tisíce na daně a další běžné výdaje a co dělají s tím zbylým tisícem, to stát nezajímá." Český ministr reaguje: „To u nás je to v podstatě stejné. Člověk si průměrně vydělá patnáct tisíc korun, z toho dá osmnáct tisíc na daně a běžné výdaje a kde vezme ty zbývající tři tisíce, to stát nezajímá!"
 • Položili jsme v několika zemích následující otázku: "Prosím Vás, jaký je Váš názor na nedostatek jídla v jiných částech světa?" Výsledek byl katastrofální. V Africe nikdo nevěděl, co je to "jídlo". V západní Evropě nikdo nevěděl, co je to "nedostatek". Ve východní Evropě nikdo nevěděl, co je to "Váš názor". V Jižní Americe nevěděli, co je to "prosím Vás". V USA zase nevěděli, co je to "v jiných částech světa".
 • Volám kontrolní věž, tady Boeing 747 na trase Boston - New York, selhaly motory, co máme proboha dělat, opakuji selhaly všechny motory u Boeingu 747 na trase Boston - New York, odpovězte!!! "Tady kontrolní věž, nekřičte, uklidněte se, už si vás škrtám…"
 • Muž povídá svojí manželce: "Jdu koupit prase, uděláme jelita a klobásy." V zápětí synovi vypálí takovou ránu za ucho, že ten se posadí. Žena na něho křičí: "Zbláznil ses nebo co? Chceš ho zabít? Co ti udělal?" A muž povídá: " Už ho vidím debila, jak to žere bez chleba!"
 •  Když se od slova "láska" oddělí jedno písmeno a čtyři se změní, je z toho "pivo", ale to není všechno... když se totiž ke slovu "láska" jedno písmeno přidá a pět změní, je z toho "fernet", a to už nemůže být náhoda...
 • Jeden květinář tuhle přišel o práci, ale mohl si za to sám. Vždycky popletl objednávky. Jedna žena dostala kytky objednané manželem, který byl na služební cestě. Byla poněkud překvapena, když u kytice našla lísteček: "Přijměte naši upřímnou soustrast." Daleko více však byla překvapena právě ovdovělá žena, z jejíž kytice vypadl lísteček: "Je tu tepleji, než jsem myslel. Škoda, že tu nejsi také."
 •  Zahraniční student přijede na nějakou dobu studovat do České republiky. Brzy píše domů rodičům: "Mám se tu skvěle, koupil jsem si auto a učitelé a spolužáci jezdí do školy autobusem." Obratem přijde šek a dopis: "Synku, nedělej nám ostudu a kup si taky pořádný autobus!" 
 • Chlap přijde ve Švýcarsku do banky a tiše povídá u přepážky: "Chtěl bych si u vás uložit 7 milionů dolarů." Pracovník banky se na něj podívá a říká: "Ale pane, můžete klidně mluvit nahlas - tady se za chudobu nikdo nestydí."  
 •  Maminka se rozhodne, že se pojede podívat za svými mladými. Otevře zeť a povídá: „Maminko, co vy tu?“ Maminka na to: „Tak jsem si řekla, děti, že za vámi zajedu a budu u vás do té doby, než vás omrzím..." Zeť na to zareaguje: “A to si ani nevypijete kafíčko, maminko…?“ 
 • Účetní je osoba, která vyřeší problém, o kterém jste netušili, způsobem, který nechápete a vystaví za to fakturu, na kterou nevíte, kde vyděláte…
 • Tři podnikatelé se přihlásí na opravu plotu kolem Ministerstva financí ČR. Slovák vezme pásmo, změří délku plotu, všechno načrtne na papír, něco vypočítá a praví: "Opravím to za 350 000 Kč, to je 200 000 Kč na materiál, 100 000 Kč pro zaměstnance a 50 000 Kč je marže firmy." Ukrajinec vezme palici, něco poměří, něco nakreslí, něco vypočítá… "My to opravíme za 250 000 Kč, to je 150 000 Kč za materiál, 50 000 Kč za práci a 50 000 korun je marže firmy.“ Čech se neobtěžuje s žádným měřením, žádný nákres ani výpočty, přistoupí k úředníkovi a pošeptá mu: "Za 2 250 000 Kč to udělám...." Ministerský úředník na to: "Jak jste došel k tak vysoké sumě?" Čech: "Milion tobě, milion mně a za 250 000 Kč to objednáme u toho Ukrajince!" 
 • Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

 

Redakce měsíčníku Osobní finance a finančního serveru FinExpert.cz Vám přeje vše nejlepší do roku 2008

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená