FinExpert.e15.cz

Startuje lékařská sociální síť České internalistické společnosti

Obor zdravotnictví má svou vlastní profesionální obdobu Facebooku – Intranet České internalistické společnosti (ČIS).

Speciální interaktivní sociální síť je zatím jedinou tohoto typu a má za úkol usnadnit vzájemnou komunikaci a spolupráci lékařů, obdobných společností a institucí. Projekt s podtitulem Omnia et sciendum necessaria (Vše, o čem byste měli vědět) sdružuje všechny důležité a potřebné informace z medicínských oborů na jednom místě a umožňuje tak lékařům a odborníkům sdílet zkušenosti, diskutovat o různých aktuálních tématech či se dále vzdělávat.

Více o Intranetu ČIS, který začal svou činnost v lednu 2011, prozradí krátký rozhovor s Tomášem Čuprem, zástupcem společnosti MedicaHealthworld a.s a generálním manažerem realizátora projektu.

Jak pomůže Intranet českému zdravotnictví?

Dali jsme si za úkol vytvořit systém, v němž budou mít lékaři pohodlně k dispozici všechny informace, které potřebují ke své práci. Například nemusí vyhledávat každou změnu v kódech nemocí na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv nebo dílčí změny v nařízeních Ministerstva zdravotnictví.

Jedná se o server určený čistě jen pro lékaře a nemocnice (popř. jiný zdravotnický personál), nebo je přístupný též farmaceutickým firmám či specialistům z alternativních oborů péče o zdraví?

Uživateli jsou členové České internistické společnosti. Prostřednictvím naší spolupráce s dalšími institucemi, jako je například Státní ústav pro kontrolu léčiv, Státní zdravotní ústav, Ústav zdravotnických informací a mimo jiné též Česká lékařská komora, je pak vytvářena část obsahu.

V čem se Intranet ČIS liší od systémů typu eHealth (nebo u nás IZIP Všeobecné zdravotní pojišťovny), které mají podobný cíl – shromáždit všechny dostupné aktuální informace z lékařského prostředí na jedno místo a usnadnit komunikaci lékařů?

Primárně je intranet ČIS určen pro lékaře, reaguje na jejich potřeby, které vychází z nutnosti sledovat neustálý vývoj vědy a zároveň věnovat pozornost legislativním změnám.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená