FinExpert.e15.cz

Stále sází na papír

Společnost Mediatel, vydavatel telefonního seznamu Zlaté stránky, změnila majitele. Novým vlastníkem skupiny YBR Group, do které Mediatel patří, se stalo konsorcium European Directories. Celková hodnota transakce byla 1,825 miliardy eur.


Skupina YBR Group se sídlem v Amsterdamu vznikla v roce 2004 sloučením společností Mediatel (Česká republika a Slovensko), Herold (Rakousko), Fonecta (Finsko) a De Telefoongids (Nizozemí). Vydává tištěné seznamy, provozuje online a mobilní vyhledávání a nabízí adresářové asistenční služby.

„Pro Mediatel změna znamená potvrzení důrazu na tištěné produkty a podporu internetových aktivit,“ říká ředitelka Mediatelu Zuzana Řezníčková. Tištěné telefonní seznamy překvapivě i v době internetu využívá podle průzkumu MML 74 % ekonomicky aktivního obyvatelstva.

Klepněte pro větší obrázek
„Zkušenosti ze zahraničních trhů ukazují na zachování užívanosti tištěných katalogů i při vysoké internetové penetraci,“ říká Luboš Čipera (Mediatel) a dodává, že ve střednědobé strategii počítá firma s posílením tištěných produktů

„Připojení českých domácností na internet podle údajů Českého statistického úřadu dosahuje 19 % a tištěné Zlaté stránky tak zůstávají jedním z nejpoužívanějších informačních zdrojů. Je tomu tak i v západní Evropě,“ vysvětluje výkonný ředitel pro marketing a strategický rozvoj Luboš Čipera.

Přesto se společnost stále více zaměřuje také na propagaci internetové verze Zlatých stránek a databází na CD. Z pohledu firemního byznysu tvořily 91 % výnosů společnosti v loňském roce inzerce ve Zlatých stránkách, 3 % inzerce v místních Zlatých stránkách a 2 % služby direct marketingu. „Větší zaměření na internet souvisí především s obecně rostoucím počtem uživatelů, s rostoucím procentem ‚vyhledávajících‘ dodavatele služeb a produktů a se zkušenostmi ze zahraničních společností Yellow Pages,“ říká Luboš Čipera a dodává: „Zkušenosti ze zahraničních trhů ale ukazují na zachování užívanosti tištěných katalogů i při vysoké internetové penetraci.“

Mediatel v loňském roce dosáhl výnosů ve výši 1,515 miliardy korun, hrubý zisk činil 54,9 milionu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená