FinExpert.e15.cz

SSČS pomůže výhodnějšími podmínkami občanům, kteří byli zaplaveni

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) je připravena pomoci občanům z regionů, které byly stiženy povodněmi. Od pondělí 24. května 2010 poskytuje vybrané služby a produkty za zvýhodněných podmínek. Využít je mohou stávající i noví klienti. Podmínkou získání zvýhodněných podmínek je potvrzení místního úřadu o zaplavení jejich nemovitosti. Zvýhodněné obchodní podmínky platí do 31. července 2010.

Vybrané zvýhodněné podmínky:
  • SSČS nebude klientům z oblastí stižených povodněmi, kteří požádají o výpovědi smluv o stavebním spoření, účtovat úhrady za prominutí tříměsíční výpovědní lhůty před jejím uplynutím. U výpovědi při nedodržení šestileté vázací doby však nebude dodržena zákonná podmínka k poskytnutí státní podpory, která proto musí být vrácena Ministerstvu financí.
  • SSČS nebude účtovat úhradu za uzavření smlouvy o stavebním spoření, k níž bude poskytnut překlenovací úvěr na odstranění následků povodní.
  • SSČS pomůže také klientům, kteří se rozhodnou financovat opravy a rekonstrukce své nemovitosti stižené povodní prostřednictvím úvěrů: vyřídí  zdarma překlenovací úvěr na rekonstrukce a opravy s úrokovým zvýhodněním (přičemž nebude požadovat uzavření úvěrového pojištění a 10% akontaci); v případě zajištěného úvěru vyřídí úvěr, aniž by vyžadovala splnění podmínky 10 % až 20 % vlastních zdrojů; na podkladě žádosti prodlouží o tři měsíce termín k doložení dokladů pro poskytnutí úvěru prokazujících účelovost a zajištění úvěru
  • SSČS pomůže také klientům, kteří v současnosti financují své bydlení prostřednictvím úvěrů a byli stiženi povodněmi: poskytne na podkladě žádosti klienta o další úvěr na dofinancování záměru z důvodu navýšení rozpočtu v důsledku povodně; na podkladě písemné žádosti klienta umožní odklad splátek až o 6 měsíců a zdarma vyhotoví dodatek k úvěrové smlouvě; u žádostí o odklad splátek do 3 měsíců upraví pouze předpis splátek bez uzavření dodatku k úvěrové  smlouvě; vyřídí přednostně žádosti o zaslání pojistného plnění; po předložení výpisu z katastru nemovitostí umožní vyčerpat zálohu až 30 % z úvěru; u úvěrů bez zajištění nemovitostí umožní klientům úvěr vyčerpat, aniž splní všechny předepsané podmínky čerpání. 
 

Zvýhodněné podmínky poskytuje klientům, kteří utrpěli škody vinou záplav, také Česká spořitelna a Komerční banka.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená