FinExpert.e15.cz

Srovnání II. pilíře penzijního systému a běžného spořicího produktu


zase já  |  26. 03. 2012 14:42

2. pilíř není spoření, ale investování. Chápe autor článku rozdíl mezi spořením a investováním? Pakliže ne, tak jak ho můžou chápat průměrní čeští joudové, kterým jsou jejich peníze absolutně u pr*de*le.

Fondy budou spravovat pojišťovny? Opravdu?

2. pilíř už teď existuje a nazývá se...chvíle napětí...podílové fondy.

2. pilíř je naprostá hovadina. Ale Hlavně když si Míra může odškrtnout další splněný úkol.

 | 
Michael  |  26. 03. 2012 18:39

Všechny v článku prezentované úvahy jsou logické, ovšem jen z pohledu běžného pracujícího občana-poplatníka. Z pohledu těch, kteří parametry systému nastavují, případně přímo reprezentují instituce, jež budou produkt nabízet, je zhola nesmyslné snažit se o dobro někoho jiného a snižovat si tak vlastní profit - ať už se jedná o provizi zkorumpovaného politika nebo výnos z akcií budoucího akcionáře, event. tunelování některého z fondů.

 | 
Jan Ziny  |  06. 04. 2012 16:43

II. pilíř je dobrá myšlenka, ale zachoval bych snad jen ten název a princip odkládání XX% z hrubé mzdy na vlastní účet na úkor sociálního pojištění. Jinak to stojí za starou belu. Ale ... hurá, máme reformu. Kdo to bude vysvětlovat lidem a kdy? Kdo z těch lidí to pochopí? Proč není záruka při úmrtí vyplacení zbývajících peněz? Alespoň ty svoje 2% chci pro svoje potomky zpět. Jinak z nás zase stát dělá husu kterou jde oškubat. Děkuji, nechci.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená