FinExpert.e15.cz

Spotřebitelské úvěry bank: Kdo vám nabídne nejvíc?

Zeptali jsme se v českých bankách, proč byste si měli požádat o spotřebitelský úvěr právě u nich. Pokud vaše zkušenosti neodpovídají předloženým slibům, podělte se o ně v diskuzi s ostatními čtenáři FinExpert.cz!
Spotřebitelské úvěry bank: Kdo vám nabídne nejvíc?

Dvanáct možností

Uvádíme odpovědi jedenácti z dvanácti oslovených bank, jejichž zástupci nám zaslali své odpovědi, na otázku, proč požádat o spotřebitelský úvěr právě u nich. Ve výčtu chybí pouze Citibank s produktem Osobní půjčka.

Dozvíte se: aktuální nabídka spotřebitelských úvěrů; kde sehnat peníze do 24 hodin


BAWAG Bank

Klepněte pro větší obrázek

Předností BAWAG osobní půjčky je především rychlost vyřízení a nízké měsíční splátky (již od 399 Kč) bez dalších navýšení. Stačí zavolat na bezplatnou linku BAWAG Bank 800 700 800, kde zájemce okamžitě zjistí, za jakých podmínek a kolik mu banka půjčí. Do druhého dne osobní bankéř kontaktuje klienta a dohodne si s ním schůzku, kdekoliv si to klient bude přát. Klient tedy vůbec nemusí přijít na pobočku banky osobně. Do 24 hodin od podpisu žádosti a předání standardních dokumentů může mít klient peníze na účtu, bez vysvětlování, na co je hodlá použít. Přitom není nutné mít u BAWAG Bank účet. BAWAG osobní půjčka je poskytována všem fyzickým osobám starším 18 let, jejichž čistý měsíční příjem je nad 10 000 Kč. Výše půjčky se pohybuje od 20 000 – 150 000 Kč, délka splácení je 12 – 72 měsíců.

Martina Lambert, tisková mluvčí BAWAG Bank


Česká spořitelna

Klepněte pro větší obrázek

Česká spořitelna má širokou pobočkovou síť - v současné době lze uzavřít spotřebitelský úvěr v 647 pobočkách. Hlavní výhodou je především jednoduchost a rychlost poskytnutí úvěru - klienti České spořitelny, kteří si nechávají posílat na svůj účet mzdu, předloží k žádosti o úvěr do 100 000 Kč pouze průkaz totožnosti. Ostatní klienti předloží navíc potvrzení o příjmu. Vyřízení úvěru trvá v průměru cca 30 min. Maximální výše úvěru není stanovena, je závislá na schopnosti klienta úvěr splácet. Úvěry do 100 000 Kč lze získat i bez zajištění. Klient může kdykoli složit mimořádnou splátku nebo úvěr zcela doplatit. Splatnost úvěru je až 10 let.

Helena Matuszná, firemní komunikace České spořitelny


ČSOB

Klepněte pro větší obrázek

ČSOB vám půjčí na cokoliv - například na nákup spotřebního zboží, úhradu dovolené, vypořádání dědictví nebo na studia aj. Použití půjčených prostředků je jen na vás. ČSOB vám půjčí až 200 000 Kč bez ručitele. Splatnost úvěru je až 5 let. Předčasně splatit můžete půjčku kdykoliv a bez sankce, což platí pro všechny typy půjček ČSOB .

Daniela Krůtová, komunikace skupiny ČSOB


eBanka

Klepněte pro větší obrázek

Spotřebitelský úvěr je neúčelový úvěr poskytovaný i bez zajištění ručitelem. Je poskytován ve výši od 50 000 Kč do 500 000 Kč. K jeho výhodám patří příznivá výše úrokové sazby (v současné době od 8,5 % p.a.), která je pevná po celou dobu splácení, není třeba dokládat účel financování, klient si může zvolit způsob čerpání (jednorázové, postupné), úvěr lze získat i bez zajištění ručitelem a lze o něj požádat, třebaže zájemce není klientem eBanky. Konkrétní výše maximální částky úvěru, pro kterou eBanka nepožaduje zajištění ručitelem, se odvíjí od bonity konkrétního klienta, od jeho příjmů a od dalších hledisek.

Pavla Paseková, tisková mluvčí eBanky


GE Money Bank

Klepněte pro větší obrázek

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 000 Kč se splatností od 24 do 72 měsíců. Průměrná doba od podpisu smlouvy do připsání peněz činí 2 hodiny.
Do konce května lze využít nabídky „Půjčky v akci“. V rámci ní je nabízena Expres půjčka ve výši 50, 70 a 90 tisíc Kč se splatností 72 měsíců. Pro tyto částky nabízí banka nejnižší garantované splátky na trhu – např. splátka úvěru ve výši 50 tisíc Kč činí jen 999 Kč měsíčně.
Nově lze požádat o půjčku prostřednictvím bankomatů GE Money Bank. Zde je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu, nákupní úvěrové O.K. karty a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Money Bank


HVB Bank

Klepněte pro větší obrázek

První výhodou Rychlého hotovostního úvěru od HVB Bank jsou transparentní úrokové sazby. To znamená, že na rozdíl od konkurenčních bank má HVB transparentní politiku úrokových sazeb, tj. neuvádí „úroková sazba od x %“ (přičemž tuto nejnižší úrokovou sazbu ve skutečnosti žádný klient nemusí dostat), ale úroková sazba je pro všechny klienty stejná a odvíjí se od doby splatnosti. Například při nejnižší době splatnosti, což je 1 rok, obdrží každý náš klient sazbu 7,9 %. Druhou výhodou je, že úrokové sazby od HVB jsou nižší než u ostatních bank, a do třetice – klienti HVB Bank nemusejí mít do výše úvěru 200 000 Kč ručitele.

Petra Kopecká, tisková mluvčí HVB Bank


Komerční banka

Klepněte pro větší obrázek

Komerční banka nabízí dva druhy spotřebitelských úvěrů: s Perfektní půjčkou získáte až 150 000 Kč, Osobní úvěr má horní limit půl milionu korun. Na jakékoli pobočce KB se ihned dozvíte maximální částku, kterou můžete získat. Do 120 000 Kč je možné získat úvěr i bez zajištění. Úvěr bude zpravidla vyřízen během 24 hodin, takže máte na svém běžném účtu rychle k dispozici potřebný kapitál. Úvěr je navíc zdarma pojištěn pro případy neschopnosti splácet z důvodu dlouhodobé nemoci, ztráty zaměstnání, invalidity či úmrtí. Výhodou Perfektní půjčky je i to, že je zcela bez poplatků. Stávající klienti KB mohou navíc, při splnění určitých podmínek, získat předem schválený úvěr, který je vyřízen okamžitě, bez zajištění a pouze po předložení občanského průkazu.

Romana Kubálková, Komerční banka


Poštovní spořitelna

Klepněte pro větší obrázek

Poštovní spořitelna poskytuje jak bezúčelové, tak i účelové půjčky, a to až do výše 750 000 Kč, se splatností až 7 let a nezajištěnou částkou až 400 000 Kč. Největší výhodou spotřebitelských úvěrů Poštovní spořitelny jsou především nízké poplatky (navíc úvěry uzavřené od poloviny dubna do konce května 2005 jsou od poplatků osvobozeny) a také jednoduchý způsob podání i vyplnění žádosti. Půjčku je možno sjednat na vybraných pracovištích České pošty nebo na pobočkách PS, kde se klient může též poradit o nejvhodnějším druhu úvěru. V případě menších částek (do 30 000 Kč) je nejvhodnější volbou poštovní úvěr Čtyřlístek, jehož vyřízení je otázkou několika minut.

Daniela Krůtová, tisková mluvčí Poštovní spořitelny


Raiffeisenbank

Klepněte pro větší obrázek

Raiffeisenbank nabízí spotřebitelský úvěr s názvem Rychlá půjčka. Hlavní výhodou této půjčky je, že na rozdíl od konkurence klient neplatí žádné poplatky za vyřízení úvěru. Celý proces vyřízení půjčky je navíc velmi rychlý, zájemce se do pěti minut dozví, jak velký úvěr může čerpat a peníze má poté k dispozici do 24 hodin od podepsání úvěrové smlouvy. Peníze lze přitom vyzvednout hotově nebo převést na účet a použít na cokoli. Při poskytnutí úvěru Raiffesenbanknevyžaduje žádného ručitele a není nutné ani vedení účtu u Raiffeisenbank. S Rychlou půjčkou klient navíc zdarma získá pojištění proti neschopnosti splácet. Půjčku nabízíme od 20 do 150 000 korun s úrokovou sazbou od 7,9 %.

Tomáš Kofroň, tiskový mluvčí Raiffeisenbank


Volksbank

Klepněte pro větší obrázek

Volksbank nabízí Spotřebitelský úvěr, který je určen především k nákupu spotřebního zboží, movitých věcí a k financování různých služeb. Klienti jej mohou použít jako řešení plánovaných, ale i nenadálých výdajů. Úvěr lze získat již od 30 000 Kč s maximem 800 000 Kč, a to i v EUR (za předpokladu příjmů v EUR). Volksbank nabízí klientům flexibilitu.
Doba splácení závisí na účelu úvěru a může být až 10 let. Splácení probíhá v měsíčních paušálních splátkách a je možné předčasné či jednorázové splacení úvěru.
Výhodou je rychlost poskytnutí úvěru pro stávající klienty. K získání úvěru není třeba mít u Volksbank účet. A díky požadavku na rizikové životní pojištění klienti nedostanou své blízké do finančních nesnází.

Blanka Kandrnalová, marketingové oddělení Volksbank


Živnostenská banka

Klepněte pro větší obrázek

Živnostenská banka nabízí klientům jak účelové, tak neúčelové osobní úvěry. Do částky 120 000 Kč banka nevyžaduje ručitele. Klient může úvěr čerpat jednorázově nebo postupně a splácet jej může v anuitních měsíčních splátkách, to znamená, že splátky se po dobu splácení nemění. Podmínkou pro získání úvěru je pouze průkaz totožnosti, doklad o trvalém pobytu (výpis SIPO, ústřižek složenky k platbě telefonu/plynu/elektřiny) a doklad o výši příjmů (například výpisy z běžného účtu za poslední 4 měsíce u kteréhokoliv peněžního ústavu).
Vhodnou alternativou k neúčelovým osobním úvěrům mohou být kreditní karty Visa Credit Classic, které Živnostenská banka nabízí s úvěrovým rámcem až 150 000 Kč a nejnižší úrokovou sazbou na trhu - 15,4 procenta p.a.

Ivo Polišenský, tiskový mluvčí Živnostenské banky

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená