FinExpert.e15.cz

Spotřebitelské půjčky s delší dobou splatnosti

Minulý čtvrtek jsme se podrobněji zabývali Půjčkou v akci, se kterou přišla GE Capital Bank. Spotřebitelské úvěry s delší dobou splatnosti však nabízejí i jiné banky. Pokusili jsme se jejich nabídku porovnat.
Spotřebitelské půjčky s delší dobou splatnosti

Rada na úvod

Pokud přemýšlíte o tom, že si pořídíte spotřebitelský úvěr, rozhodně doporučujeme brát v úvahu nejkratší možnou dobu splácení, kterou vám vaše finanční situace dovoluje. Tím ušetříte spoustu peněz na úrocích a poplatcích bance za vedení běžného a úvěrového účtu. Spotřebitelský úvěr je splácen v tzv. anuitních splátkách, což znamená, že měsíční splátka zahrnuje vedle splátky vypůjčené částky také splátky úroků. Na úvod splácení kvůli tomu platíte hlavně úroky a dlužná částka se snižuje jen pozvolna. Z tohoto důvodu není příliš prozíravé uvažovat nad tím, že vypůjčené peníze vrátíte v kratším termínu, než na který jste si vypůjčili.

GE Capital Bank

GE Capital Bank je známá svým razantním přístupem k oslovování potenciálních klientů, zejména u úvěrových produktů. K 31. srpnu tato banka meziročně zvýšila portfolio poskytnutých Osobních půjček Expres o téměř 31 % na 11,985 mld. Kč. Novinkou, se kterou GE Capital Bank přišla v září je nabídka garantovaných splátek na úvěry ve výši 50 a 75 tisíc Kč, s obchodním názvem Půjčka v akci! V jejím rámci klienti u úvěru ve výši 50 tisíc korun a splácení v délce 72 měsíců měsíčně splácí 999 Kč, při úvěru ve výši 75 tisíc se splatností 72 měsíců pak 1 499 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Produkt jsme podrobně recenzovali: recenze Půjčky v akci.

Komerční banka

Komerční banka poskytuje velkou škálu spotřebitelských úvěrů. V loňském roce uvedla na trh produkt - Perfektní půjčku. „Při vytváření parametrů tohoto úvěru jsme vycházeli především ze skutečnosti, že žadatele zajímá spíše než úroková sazba výše splátky," uvedl Petr Slabý, náměstek ředitele pro Marketing. Úvěr je tedy konstruován tak, že si žadatel sám může stanovit výši měsíční splátky a částečně i den, kdy má být splátka realizována.
K Perfektní půjčce je zdarma poskytnuto i kolektivní životní pojištění, které u úvěrů od 50 000 Kč, kryje riziko nesplácení z důvodu dlouhodobé pracovní neschopnosti, invalidity, ztráty zaměstnání a smrti. Úvěr lze poskytnout v rozmezí od 30 000 do 150 000 korun, přičemž pro klienty banky při splnění podmínky požadované výše příjmu je úvěr do 120 000 Kč bez zajištění. Maximální doba splatnosti úvěru je čtyři roky, minimální doba splatnosti není stanovena.
Pokud budete chtít splácet 72 měsíců u této banky, měli by jste využít  produktu – osobní úvěr. Tento úvěr je určen jen pro osobní, nepodnikatelské potřeby. Nejedná se už o neúčelový úvěr, tak jako u GE Capital Bank.

Klepněte pro větší obrázek

Česká spořitelna

Nabídka České spořitelny se již přibližuje podmínkám spotřebitelské půjčky od GE Capital Bank. Splatnost půjčky může být také v délce 72 měsíců, výše splátky a výše úrokové sazby je s nabídkou GE Cupital Bank srovnatelná, protože u České spořitelny neplatíte měsíční poplatek za vedení úvěru. Spotřebitelský úvěr – Sporoservis lze uzavřít i u obchodních partnerů označených logem Sporoservis – Nákupy bez peněz nebo přímo na pobočkách České spořitelny.

Klepněte pro větší obrázek


eBanka

Další sledovanou bankou se pro nás stala eBanka. Ta nabízí neúčelový spotřebitelský úvěr s maximální dobou splatnosti 60 měsíců. Všechny podrobné informace o tomto úvěru naleznete v přiložené tabulce.

Klepněte pro větší obrázek

ČSOB

ČSOB poskytuje spotřebitelské neúčelové úvěry v maximální výši 150 000 Kč a s dobou splácení do tří let.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená