FinExpert.e15.cz

Spořicí zápecnictví se nevyplácí

(Placená inzerce) Čeští střadatelé svoje peníze nemají rádi. Jak jinak si vysvětlit stále rozšířený zlozvyk, ukládat svoje úspory na nízko úročených běžných účtech?
Spořicí zápecnictví se nevyplácí

Kdo pro své peníze chce jen to nejlepší a umí si vybrat, do prohlížeče zadává Bankbook.cz. Dle statistik ČNB mívají čeští klienti i velké částky svých úspor uloženy jen na běžných účtech, na kterých takto „spí“ neuvěřitelných 600 miliard korun.

Z výzkumů dále vyplývá, že klienty od převodu úspor na lépe úročené depozitní produkty odrazují domnělá administrativní náročnost a především nepřehlednost bankovního trhu. Orientaci v džungli různých balíčků a exotických finančních produktů umožňuje služba Bankbook.cz, která na základě poptávky uživatele porovná různé nabídky a vyhledá tu nejvýhodnější. A to vše několika kliknutími z pohodlí domova.

Portál Bankbook.cz funguje na principu on-line aukce depozitních produktů bank, do projektu zapojených. Ty si od serveru slibují získání nových klientů, pročež si uživatelům Bankbook.cz dovolí nabídnout nadstandardní podmínky či výhodnější úrokové sazby. Svoje nabídky přitom aktualizují týdně, server se tedy vyplatí sledovat pravidelně. Při vyšších částkách navíc zpravidla ušijí produkt na míru.

Další předností Bankbook.cz je jeho jednoduchost a snadné použití bez nutnosti kontaktovat každou banku, procházet její webové stránky a zdlouhavě luštit, co a jak nabízí. Jak ale ten Bankbook.cz vlastně funguje?

Pro čerpání výhod, které tato služba nabízí, se stačí zdarma registrovat uvedením osobních údajů, které jsou samozřejmě přístupné pouze danému uživateli. Po ukončení registrace můžete zadat poptávku, tedy jaký objem prostředků máte zájem uložit, v jaké měně (CZK, EUR, USD, RUB) a na jak dlouhou dobu. Tuto informaci vidí pouze participující banky a v rámci běžného pracovního dne mají 2 úřední hodiny na doručení odpovídajících nabídek.

Nyní si z nabídek, které mají platnost 24 hodin, stačí pouze vybrat tu nejvýhodnější. Uživatel má rovněž právo žádnou nabídku nepřijmout a proces poptávky kdykoli opakovat, podání poptávky je tedy zcela nezávazné. Pokud však klient nabídku přijme, banka ho kontaktuje a společně naplánují další kroky k vyřízení dokumentace spojené s otevřením vybraného depozitního produktu. Celý proces od okamžiku zadání poptávky do převodu peněz do zvolené banky může trvat i jen jediný den, podle toho, jak rychle se klient setká s bankou za účelem vyřízení související dokumentace. V některých případech je možné vše vyřídit dokonce on-line.

Samozřejmostí je na serveru Bankbook.cz také nejvyšší míra bezpečnosti. Nabízeny jsou pouze termínované vklady a spořicí účty od renomovaných finančních institucí, jakými jsou Volksbank, LBBW, ING nebo AXA. Vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR. Pro spořicí zápecnictví tedy už neexistuje žádná výmluva!

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená