FinExpert.e15.cz

Spořicí účty: Jaké jsou aktuální úrokové sazby?

Připravili jsme přehled aneb jakou sazbu nyní dostanete.
Spořicí účty: Jaké jsou aktuální úrokové sazby?

Jaké jsou aktuální úrokové sazby na spořicích účtech? Co dělají banky pro to, aby si nás získaly pro svůj produkt? Připravili jsme pro vás krátký přehled.

Air Bank

„Spořicí účet úročíme v rámci takzvané TOP3 garance vždy jednou ze tří nejvyšších sazeb na trhu, u nových klientů u zůstatků až do výše 250 000 Kč, ale až od 1. srpna, do té doby úročíme i novým klientům touto sazbou vklady až do výše 1 milionu Kč,“ říká Vladimír Komjati, tiskový mluvčí Air Bank. Aktuální úrok na spořicím účtu této banky je 1,3 %.

Raiffeisenbank 

Raiffeisenbank může nabídnout svým klientům na spořicím účtu eKonto úrokovou sazbu 1,5 %. Raiffeisenbank si může získat klienty tím, že tuto sazbu drží již rok a půl. Tento úrok je připisován klientům, kteří mají u banky i běžný účet eKonto Komplet.

Srovnání: Ani nejlepší termínované vklady nejsou dobré

Srovnání: Ani nejlepší termínované vklady nejsou dobré

Výše úroků na termínovaných vkladech není právě lákavá.

ČSOB

U této banky dostanete u ČSOB Spořicího účtu s prémií úrokovou sazbu 0,4 % + 0,5 % prémie. Vedení účtu a zasílání výpisů je zdarma. Účet si můžete vést i v jiných měnách.

Fio banka

U Fio banky, stejně jako u většiny bank si můžete spořicí účet zřídit snadno a rychle přes internetové stránky. Účet má mnoho aplikací, které jsou zdarma. Jeho aktuální úročení je 0,5 %.

Sberbank

„Sberbank CZ přichází se zcela výjimečným spořicím účtem GARANCE, na kterém najdou klienti sazbu 1,43 % pro vklady od 0,5 až do 2,5 milionu korun. Při vkladu právě 2,5 milionu na jeden rok získá klient 26 tisíc korun,“ prozradila nám za tiskové oddělení Hana Drápalová. Pokud si u banky uložíte částku do 150 tisíc, dostanete úrok 1, 63 %.

Era

U Era červeného konta dosáhnete úrokové sazby 1 %. A to do 500 tisíc. „U Era červeného konta lze zadávat jednorázové nebo trvalé platební příkazy, přičemž prostředky může klient převádět až na 2 předem zvolené účty vedené u kterékoli banky v ČR zdarma. Účet lze pohodlně ovládat přes internetové bankovnictví,“ uvádí mluvčí Ery Martina Slavíková.

ING Bank

„Stávajícím klientům nabízí ING Bank možnost sjednání tzv. Zvýhodněných vkladů, které jsou úročeny sazbou 1,5 % p.a. po dobu až 5 měsíců. Do této akce se mohou zapojit pouze klienti, kteří jsou majiteli právě jednoho aktivního ING Konta, a to déle než 12 měsíců, a v posledních 12 měsících spořili, tzn., že jejich vklady na ING Konto převýšily jejich výběry,“ uvádí Michaela Šimková, tisková mluvčí ING Bank. Pokud si u banky uložíte do 1 milionu korun, dostanete úrok 1 %. Až částku jednoho milionu překročíte, úrok se vám sníží na 0,7 %.

Česká spořitelna

U České spořitelny si můžete vybrat ze dvou produktů. Prvním je Internetové spoření ČS (úroková sazba 1,1 % do zůstatku 1 mil.), druhým Spoření ČS (peníze lze vybrat bez poplatků, 1% úročení až do částky 200 tis. Kč).

mBank

„Spořicí účet eMax Plus v současné době úročí uložené prostředky do výše 100 000 korun jednou z nejvyšších úrokových sazeb na trhu 1,75 % p.a. Jedinou podmínkou je, aby zákazník měsíčně zaplatil platební kartou min. 4 000 Kč,“ říká tisková mluvčí Ivana Vejvodová.

Citibank 

U této banky vám bude připisován úrok každý měsíc namísto čtvrtletního připsání. Úrok klientů, kteří mají program Citigold (zůstatek ve výši minimálně 1,5 milionu Kč a zůstatek na investičním účtu ve výši minimálně 100 000 Kč) a Citi Premium (minimálně 100 000 Kč), banka úročí sazbou 0,75 %. Úrok na spořicím účtu v rámci programu Citigold a balíčku služeb Citi Premium je 0,2 % p. a.

UniCredit Bank

Úroková sazba u této banky je 0,70 %. „Spořicí účet Prima dlouhodobě patří mezi ty nejvýnosnější na trhu. Zároveň ale nabízíme řešení i pro klienty, kteří potřebují na spořicí účet krátkodobě vložit větší objem peněz (až do 20 milionů Kč), a to prostřednictvím tzv. Unikátního spoření PLUS. Umíme pomoci i klientům, kteří mají úspory v cizích měnách,“ uvádí Petr Plocek, mluvčí UniCredit Bank.

Zuno

Banka nevyžaduje žádný minimální vklad ani zůstatek. „Při založení účtu se klientovi automaticky založí i spořicí účet a peníze si může hned převést, při spoření má ale peníze kdykoli k dispozici. U Zuno je možné založit si až deset spoření a každé si jinak pojmenovat, například Dovolená, Auto, apod. Úroky jsou připisovány denně, v rámci spoření Plus měsíčně,“ říká tiskový mluvčí banky Vladimír Michna. Zuno má spoření s úrokovou sazbou 1,5 % pro částku do 300 tisíc Kč, nad tuto hranici úročí sazbou 0,9 %.

 

Bankanázev účtuúroková sazba p.a.běžný účet
Air BankSpořicí účet1,30 %NE
CitibankCitigold0,75 %NE
Česká spořitelnaInternetové spoření ČS1,10 %ANO
ČSOBČSOB Spořící účet0,50 %NE
Equa bankSpořicí účet Equa bank1,20 %NE
Fio bankaFio konto0,50 %NE
GE Money BankGenius 60,66 %NE
ING BankING Konto1,00 %NE
Komerční bankaKB spořicí konto BONUS0,10 %ANO
LBBW BankSpořicí účet Garant1,10 %NE
mBanke - Max Plus1,75 %NE
Oberbank AGSpořicí účet SPECIAL0,75 %NE
Poštovní spořitelnaEra červené konto1,00 %NE
RaiffeisenbankeKonto1,50 %ANO
UniCredit BankSpořicí účet Prima0,70 %NE
SberbankSpořicí účet1,63 %NE
Wüstenrot hypoteční bankaWustenrot Spořicí účet1,00 %NE
Zuno BankSpoření Plus0,9 %ANO
Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

m-Banka nabízí nyní m-spoření s úrokem 3% p.a. (do 3...
J.Urban
26. 5. 2014, 17:30
U Zuno bank je v tabulce u Spoření plus chybná úroko...
Martin Šilar
26. 5. 2014, 11:22
Vážená redakce, měli by jste si v tabulce opravit úd...
Dave
26. 5. 2014, 07:20

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená