FinExpert.e15.cz

Spojené státy, jak je (ne)znáte aneb Ráj na zemi nehledejte


Hunter  |  14. 01. 2016 14:23

Tam, kde se v tabulkách vyskytuje ČR, si nevede úplně špatně - na rozdíl od toho, co si tady říkáme. Ale vždy je co zlepšovat.

 | 
Kulihrášek pitcho  |  14. 01. 2016 16:20

V Americe to mají nastaveno tak, že jejich cílem je mít hloupé masy, které si budou myslet jak s vysoškolským diplomem valcují svět jako inteligenti. Pak se nedivím, že někteří neví nic mimo svůj obor. Mají třeba dobré programátory, ale pak neví že někdy bojovali ve Vietnamu.

 | 
Eurokomunista  |  14. 01. 2016 19:12

V Cesku a potazmo v EU se narodite chudej a jeste chudsi umrete. V USA se narodite chudej a kdyz nejste uplna lama, tak umirate vyrazne bohatsi. V Cesku potazmo EU se narodite bohatej a jeste bohatsi umrete. V USA se narodite bohatej a kdyz neni vylouceno, ze kdyz se nesnazite, tak o svy prachy prijdete.

Proto je v Evrope komunismus a v blize i stredne dobe perspektive na tom bude Evropa hure a hure.

Proto kazdy skutecne uspesny clovek miri do USA - na to urcite najdete nejakou hezkou statistiku.

ps: v USA jsem dva roky zil a pracoval. Urcite se tam pri prvni prilezitosti vratim. Pres vse co tam neni "jako doma", a je toho opravdu hodne a bude mi to chybet, tady to bohuzel opet prestava byt sranda.

 | 

Nějak nechápu, proč bych měl tady chudej umírat. I když jsem se narodil chudej, tak se rozhodně chudej teď necítím a doufám, že do konce života ještě trochu zbohatnu a ne nanopak.

 | 
eva  |  15. 01. 2016 08:34

Komunismus + marxismus vymysleli na západě, komunistický manifest byl podepsán v Londýně a Karel Marx je stále na západě se svou teorii Kkapitálu veleben. Byla tahle ideologie vymyslená a vyvezená na východ v podobě občanské války. Bylo v rámci této ideologie rozvracené carské impérium, rozkradený zlatý poklad. Na východě byla 100 tisícová japonská armáda, legionáři z Evropy, ti odvezli další zlaté rezervy (legionářská banka) do evropské části, kde většina padla do rukou Američanů. 2.WW byl další zlatý důl pro Američany. Teď likvidují Blizký východ, libyjské zlato taky zmizelo v nenasytné Americe. Doufám, že máte děti, s těmi s v USA lépe žije, zdravotnictví je tam na vysoké úrovni, sice se platí, ale to je pakatel.

 | 
Ne321  |  18. 01. 2016 07:49

Mezitim tam zvoli Bernieho za prezidenta a budete mit po zizalkach. Jak Evropa tak Amerika maji sve problemy, EU uprchliky na ceste a eurosocialisty u kormidla, Amerika je zcela rozdelena zeme, kde pulka nekomunikuje s druhou pulkou respektive obe pulky ani neuznavaji existenci te druhe. Kdo dopadne hure to se teprve uvidi.

 | 
puch  |  15. 01. 2016 05:59

"Mají třeba dobré programátory, ale pak neví že někdy bojovali ve Vietnamu."

A proc by ti lidi meli vedet vse? Podle toho posuzujete jejich inteligenci? Cesi se treba bohorovne smeji Americanum, ze neví, kde na slepe mape Evropy je CR. Ale kdyz date pred Cecha obdobny ukol, ukazat na mape USA, kde je treba Pensylvánie nebo Vermont, dopadne uplne stejne

 | 
eva  |  15. 01. 2016 08:40

S Čečenskem by si nás opravdu plést nemuseli, bohužel to neví ani v tv a i jeden americký úředník vyhrožoval bombardováním naší zemi. To už není legrace, přečtěte si co dělali v Jugoslávii. A že se jim loni zatoulala raketa az na Kubu, když se někdo spletl, je na pováženou.

 | 
Noxik  |  08. 08. 2016 15:20

Tak ono kolik lidi v CR by na slepe mape dokazalo ukazat jednotlive staty v USA?

 | 
Ne321  |  18. 01. 2016 07:52

A cim se to (s tim Vietnamem) lisi od nasi mladeze, ktera nevi co se stalo v roce 1968? A potazmo zhusta uz ani co se stalo v roce 1989?

 | 
Victor z Ovieda  |  20. 01. 2016 09:52

Nevedeme si úplně špatně?No,tak já bych neschopnost našich politiků a hlavně Kalouskovo-Nečasovi vlády,která ožebračila ukrutné množství lidí,hlavně důchodců,rodin s dětmi,postižené a nemocné takto neomlouval.Navíc,zadlužili stát o dalších 320 miliard více (lehce na netu dohledatelné) a to při drastických škrtech výše jmenovaným a zvýšení DPH.Kalousek například odpustil mnohamilionové dluhy na daních svým kámošům a spoludefraudantům (také lehce na netu dohledatelné).A nakonec,co tabulka ve fotbale?Jsme 26. místě na světě a na tu naši pouliční ligu se nedá dívat a to ji chcou výhledově vysílat jen na placených kanálech,které platí konzument.Neřeknu španělská či anglická liga,ty si to možná mohou dovolit,ale naše pouliční?

 | 
67924  |  15. 01. 2016 21:13

"Míra nezaměstnanosti v USA je nízká, protože mnoho lidí hledání práce vzdalo" Co to je? Vždyť to nedává smysl, stejně jako další tvrzení v článku. Autor se opírá o několik grafů, bez toho, aniž by je pořádně vysvětlil, a snaží se tím shodit Spojené státy. Obvykle nemám rád komentářovou sekci pod články a hejty v ní, tady ale musím přispět. Takovouhle hovadinu jsem dlouho nečetl. I to s pomalým zvedáním platů je blbost jako argument proti USA. I kdyby se zvedaly pomaleji, pořád jsem násobně vyšší než ve zbytku světa. V Číně se za poslední desetiletí zvedaly rychle. Chce tam někdo žít? Tento článek je spotřební odpad pro moderní české obyvatelstvo, jehož jediným cílem je pouze přilákat čtenářovu pozornost a získat peníze z reklamy, když článek rozklikne.

 | 
r.m.  |  11. 08. 2016 20:53

Vypadnou po několika týdnech z evidence, tudíž už se do nezaměstnaných nezapočítávají. U nás se to dělá méně drasticky, ale máme k našim vzorům nakročeno. Lepší obrázek o stavu občanů USA dá počet příjmců "lístků na jídlo". Je to 60 milionů lidí z celkového počtu 300 mil, obyvatel.

 | 
Whill  |  17. 01. 2016 22:03

To je ale zase výplod. USA jsou federace států o parametrech kontinentu, a to se pochopitelně podepisuje také na statistických údajích (o jejichž charakteru, co je to za soubor dat a jakou co mělo váhu, nám mmch. "článek" nic neříká). Takových statistik si lze vycucat z palce 12 do tuctu, přesně dle zadání požadovaného výsledku. A co je s nich zřejmé? Vůbec nic. Jsou to účelově poskládaná čísla pro hltače zpráv na Nově. Jestli se chcete tvářit jako seriózní web, nechápu, co to tady dělá.

V USA má člověk daleko více možností, než např. v ČR, a to i po Obama-tornádu. Ale musí si na ty možnosti pochopitelně vlastní pílí vydělat, jinak bude mít holou prdel. Je sice hezké, že jakési sloupečky o "zdravotníctví" či "školství" máme vyšší, ale pokud budete hledat skutečně tu nejlepší zdravotní péči nebo vzdělání, tak v USA ta špičková zdravotnická centra či univerzity napojené na leadery vědeckotechnického pokroku najdete, kdežto v ČR se můžete jít klouzat. U nás a obecně v evropských zemích je mnohem vyšší "sociální aspekt", který může vést k tomu, že jakýsi politicky určený "standard" (zpravidla ne zrovna moc vysoký) je dostupný všem za všech okolností, i tomu poslednímu parazitovi co společnosti nikdy nic nevrátil, nicméně pokud budete chtít skutečně to nej a budete ochotni za to zaplatit, tak vám to tady nikdo neposkytne a budete se muset jít léčit / vzdělávat jinam. Proto je také Evropa slabá a USA jsou světová velmoc plná těch nejlepších mozků.

 | 
Jan Forman  |  31. 01. 2016 14:51

No tak v Evropě ty nůžky fakt nejsou moc rozevřené Všichni jsou tu stejně chudí. Tenhle článek psal magor, který ekonomice vůbec nerozumí a je to ostuda. Pravděpodobně se nám snaží vysvětlit, že sociální systém v Evropě (lepším ber a neschopným dávej) je super věc. V Americe schopný člověk letí rychle nahoru, jeho plat se bez problémů dostává na 300-500 tisíc kč měsíčně v přepočtu (chápu, je to bída) zatímco makáč v Mc Donaldu si přijde na těch cca 35tisíc (ty rozevřené nůžky).

 | 
Rudy  |  31. 01. 2016 22:49

To je blbost. "schopni clovek leti rychle nahoru?" Tak to neni. Ano, kdyz clovek podnika a ma stesti ze mu to nesebere konkurence, je mozny mit slusny vydelek. Ale ze by nejak magicky kazdej schopnej clovek bez problemu dostaval 300-500 tisic kc mesicne je blbost. Ziju v Severni Americe 20 let, podnikam, ale tohle je neco co si lide z jinych zemi mysli (ja byl jeden z nich) kdyz to tam neznaji, ale neni to pravda. Za druhe, zdravotnictvi je v USA tak drahy ze kdyz zkoncite v nemocnici s necim vaznejsim, budete muset prodat dum abyste to zaplatil. Kdyz to neni tak vazne, tak staci jen prodat auto. Kdyz to clovek pak pozna, nechce tomu verit. Rekne si jak lidi muziou zit? Ale je to tak.

Ale chapu, tahle teorie je bezna, tak to clovek videl za komunismu a predstavil si raj. To je opravdu prehnany, skutecnost je opravdu jina. Podnikatel muze vydelat prumerne 200 tisic Kc kdyz je uspesnej a to je slusny. Uspesnejsi lidi muzou vydelat i vic, ale neni to jentak jednoduchy.

 | 
Vladimíra Lokšová  |  31. 01. 2016 15:07

Je to země s největší svobodou slova na světě a ovlivňuje pozitivně Evropu v tomto směru. Například vynález Facebooku pozitivně dopadl na celý svět. Symbolem Ameriky je programátorské Hallo world. Vzdělaní Američané jsou otevření světu. Americká politika je uskutečňována s ohledem na zbytek světa, někdy v pozitivním smyslu, jindy negativním. Vyvážejí demokracii, vůbec ta myšlenka vývozu demokratických hodnot mne fascinuje, i když někdy je z toho opak. To je jako se zákony. Máme je, aby nás nutily je dodržovat. Velké myšlenky máme, aby nás nutily něco užitečného dělat. Stav klidu je pro člověka nemožný, můžete růst nebo klesat, zlepšovat věci nebo zhoršovat. Americká politika myslí na svět ve velkých myšlenkách, to je pozitivní. V posledních 2 letech pokud jsem něco četla o objevech v evropských zdrojích, britských, německých, vše bylo z USA. Amerika dává světu jeden vynález za druhým. Tato země se má dál z čeho vyvíjet ve všech směrech.

 | 
Noxik  |  08. 08. 2016 15:22

Tak zrovna davat FB, svobodu slova a pozitivni dopad k sobe mi nepripada jako dobry napad. Prakticky jde o nejvetsi vyzvednou, propagandistickou a manipulacni sit na svete.

 | 
r.m.  |  11. 08. 2016 20:56

ale vždyť ona je právě od nich, od Zuckerbergů

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená