FinExpert.e15.cz

Splátkové společnosti pronikají na internet

V nákupních centrech jsme si již zvykli na možnost vyřídit rychle a bez problémů nákup na splátky. Technicky složitější bylo něco podobného na internetu. Časy se ale mění a splátkové společnosti začínají pronikat i do této oblasti.
Splátkové společnosti pronikají na internet

K průkopníkům patří společnost GE Capital Multiservis, která nyní připravila nový úvěrový produkt – Internetový spotřebitelský úvěr Multiservis. Úvěr bude uveden do praxe v první polovině září tohoto roku.

Zavedením Internetového spotřebitelského úvěru Multiservis nabídne GE Capital Multiservis ve spolupráci s www.123shop.cz možnost nákupu vybraného zboží na splátky na internetu. Zákazník si vybere zboží z elektronického obchodu a pokud chce nakoupit na splátky, pak přímo na internetu vyplní žádost o Multiservis úvěr.

Podobné nabídky fungují již nyní, jsou však administrativně komplikované. Přínosem nového produktu Multiservisu bude zjednodušení postupu při vyřizování nákupu.

Jak bude nákup probíhat?

Volbu využití Internetového spotřebitelského úvěru Multiservis najde zákazník u své objednávky jako jednu z možností, jak zboží uhradit. Tato možnost ponese název Multiservis úvěr. Po odeslání objednávky bude zákazník automaticky přesměrován na webové stránky GE Capital Multiservis, kde vyplní žádost o úvěr. Při žádosti o spotřebitelský úvěr si přitom může vybrat z několika druhů úvěru a rozhodnout se, který typ pro něj bude nejvýhodnější.

Spotřebitel dostane při výběru úvěru možnost zvolit si vyhovující vybrat dobu splatnosti a zda požaduje výši splátky variabilní nebo naopak pevně stanovenou po celou dobu splatnosti. Za svoji stranu potom vyplní  kontaktní údaje, jméno, příjmení, adresu, telefon. Nemusí poskytovat a dokládat údaje o výši příjmu, shánět ručitele apod. Bez nutnosti prokazovat příjem jsou u společnosti Multiservis nyní poskytovány úvěry do výše 75 000 Kč, což je částka která pokryje nákup většiny typů spotřebního zboží. 

Po vyplnění žádosti o úvěr bude v reálném čase zobrazeno rozhodnutí, zda byl úvěr schválen, a toto rozhodnutí bude nakupujícímu obratem doručeno prostřednictvím e-mailu. Po jeho potvrzení bude o rozhodnutí informován také internetový obchod, ve kterém zákazník zboží nakoupil.

V případě schválení spotřebitelského úvěru internetový obchod vytiskne smlouvu o úvěru a společně s objednaným zbožím ji doručí zákazníkovi, který ji podepíše při převzetí zboží. Při doručení zboží je doručovatel povinen zkontrolovat pouze totožnost zákazníka, podle občanského průkazu. Nebude vyžadováno žádné potvrzení o výši příjmu či jiný doklad totožnosti.

Rozšíří se tato možnost?

Od září bude takto fungovat prodej v obchodech uvedené společnosti www.123shop.cz GE Capital Multiservis v případě, že se nový produkt na trhu osvědčí, hodlá navázat spolupráci i s dalšími internetovými prodejci.


Doplnění: nabídky společností Cetelem a Home Credit

Irena Loukotová, společnost Cetelem ČR:

Postup při nákupu zboží na splátky na internetu:
1. Klient si vybere zboží na internetových stránkách našich partnerů a u způsobu platby zvolí možnost "na splátky Cetelem". Po odeslání objednávky zboží klikne na odkaz "Žádost o spotřebitelský úvěr Cetelem". Ve formuláři vyplní všechny informace, které jsou potřebné pro poskytnutí úvěru. Bezprostředně po vyplnění a odeslání formuláře se zobrazí výsledek, zda byl úvěr předběžně schválen či nikoliv.

2. Po odeslání formuláře zašle klient faxem nebo e-mailem požadované doklady:

  • vyplněný formulář potvrzení o výši příjmu, který nesmí být starší než 1 měsíc. U úvěru do 30 tisíc Kč může být Potvrzení o výši příjmu nahrazeno posledním bankovním výpisem (ne starší než jeden měsíc), kde je jednoznačně uveden zaměstnavatel a výše příjmu;
  • doklad pro ověření adresy bydliště (doklad o zaplacení nájmu nebo doklad o zaplacení SIPO nebo faktura za plyn, elektřinu nebo vyúčtování telekomunikačních poplatků nebo výpis z bankovního účtu nebo výpis z katastru nemovitostí - stačí jeden z těchto dokladů, doklad nesmí být starší než dva měsíce). Tento doklad je požadován pouze u úvěrů vyšších než 20 tisíc Kč.

3. V okamžiku dodání zboží klient podepíše Žádost/Smlouvu o poskytnutí spotřebitelského úvěru a řidič, který doručuje zboží, zkontroluje jeho totožnost dle OP a požádá o originál Potvrzení o příjmu, popř. kopie dokladu prokazující bydliště klienta. Klient obdrží jednu kopii smlouvy, daňový doklad ke zboží, potvrzený záruční list a zaplatí dohodnutou akontaci úvěru.

Nákupy na splátky po internetu jsou pohodlné a cenově výhodné - díky nižším cenám na internetu vyjde nákup na splátky i po započtení úroků často levněji než nákup v kamenných obchodech.

Od Andrei Dobšíkové ze společnosti Home Credit jsme obdrželi následující vyjádření: Společnost Home Credit Finance spolupracuje s několika internetovými obchody. Ve většině případů potvrzení o výši příjmů nevyžadujeme. Tuto možnost nabízíme také ve vybraných prodejnách naší obchodní sítě. Dalším z příkladů, kdy toto potvrzení od klienta nevyžadujeme, je spotřebitelský úvěr Medifin. Tento produkt poskytujeme na financování nadstandardních zdravotnických zákroků a pomůcek.

 

Další článek


 

Související články


celkem 11 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: placena reklama ....
palo
15. 12. 2004, 14:47
Re: Děkuji za názory
Marcel Kunčický
8. 11. 2004, 18:43
Re: placena reklama ....
Zdeněk Mitáček
26. 8. 2004, 19:43
Doplnění článku
Zdeněk Mitáček
26. 8. 2004, 19:39
Re: placena reklama ....
krles
26. 8. 2004, 16:05

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená