FinExpert.e15.cz

Špičková pomoc v nouzi, ale jen pro vyvolené

UNIQA má speciální informační servis. Ten je určený pro všechny klienty pojišťovny a dozvíte se na něm hlavně cenné informace při cestách do zahraničí.

Pojišťovací koncern UNIQA zavedl od července novou nevšední informační telefonickou službu UNIQA Companion pro své klienty. Ta je dostupná zatím v sedmi zemích Evropy. Můžete na ní získat užitečné informace pro nejrůznější situace, s nimiž může být člověk v běžném životě v tuzemsku i v zahraničí konfrontován, například na cestách, v domácnosti, při zdravotních obtížích nebo v kontaktu s úřady. Zástupci UNIQA počítají s tím, že novou službu fungující v češtině využijí klienti pojišťovny zejména v období letních dovolených.

Pomoc v zahraničí...

Nový informační servis nabízí informace pro motoristy na cestách v zahraničí, například aktuální ceny pohonných hmot, legislativní úpravu v oblasti řidičských oprávnění, rychlostní limity na silnicích  nebo jak postupovat v případě odtažení vozidla. Na dovolené se tak můžete dozvědět, jaké počasí vás čeká v cílové destinaci nebo jaký je aktuální směnný kurz a kde je nejbližší směnárna. Postihnou-li vás zdravotní obtíže, můžete požádat telefonicky například o konzultaci o alergiích nebo o adresu nejbližšího lékaře či lékárny. V případě krádeže vozu či dokladů na cestách je možné takto získat pomoc při kontaktování místní policie, půjčoven vozidel, při blokování platebních karet apod.

... i v tuzemsku

Potřebných informací nebo pomoci se vám dostane i pokud řešíte nějaký problém ve své domácnosti – například vám praskne vodovodní potrubí nebo si omylem zapomete klíče a zabouchnete dveře od bytu. Speciální linka hodlá ovšem uspokojit i jiné dotazy týkající se využití volného času – podá informace o místních kulturních či sportovních akcích nebo gastronomických zařízeních.

Všeobecná informační služba UNIQA Companion je založena na systému Global Client Information Service. Celkem bude dostupná na 70 vybraných místech v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Chorvatsku, v Itálii a v Polsku a telefonicky na čísle +420 848 555 555.  Požadavky českého klienta jsou vyřizovány v češtině 365 dnů v roce a 24 hodin denně. Informační servis je zdarma, volající hradí jen cenu hovoru. Od roku 2008 by měl být infoservis dostupný i v dalších zemích, kde je UNIQA aktivní.

Opravdu pro všechny (klienty UNIQA)

Informace nebo rada sama o sobě je pro klienta UNIQA bezplatná, hradí jen cenu hovoru s infolinkou. V případě, že dorazíte přímo na jedno ze 70 míst UNIQA v Evropě, nemusíte platit dokonce nic, protože s infolinkou vás spojí přímo odtamtud zdarma. Identifikace pak probíhá na základě údajů o jménu a bydlišti a dotyčná osoba na pracovišti UNIQA či na infolince zjistí z databáze, zda jste jejich naším klientem (samozřejmě při zachování všech pravidel ochrany osobních údajů klienta), nezáleží přitom na druhu pojištění. Např. i u velmi levného a jednorázového cestovního pojištění na dovolenou můžete v případě potřeby UNIQA Companion využít.

Že jde o velmi dobrou a propracovanou službu, je bez pochyb. Nepleťte si ji však s pojištěním, jde jen o asistenci, který vám zajistí potřebné informace a přístup k dalším zdrojům, které můžete potřebovat. Ovšem právě informace jsou tím cenným, co člověk v nouzi potřebuje. Dalším plusem je, že vám nabídne přístup i k běžným praktickým informacím, ne jen v případě nouze. A pokud je tato služba zdarma součástí jakéhokoliv pojištění, navíc na úrovni několika států, musíme ji pochválit. Nezbývá nic jiného než pojišťovně UNIQA popřát, aby i kvalita těchto informací byla na vysoké úrovni. To už ohodnotí její klienti.

Další kapitola
 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená