FinExpert.e15.cz

S&P 500 nad 1000 body

Minulý týden začal dalším posilováním amerických akciových trhů.

S&P 500 nad 1000 body
Minulý týden začal dalším posilováním amerických akciových trhů. Při pondělní rallye index Nasdaq Composite přidal 40 bodů, tradiční Dow Jones 202 bodů a širší index Standard & Poor´s 500 22 bodů. Posledně zmíněný se tím přehoupl přes důležitou hranici 1000 bodů, nad kterou se nepodíval téměř rok. Investoři reagovali hlavně na lepší než očekávaná data z ekonomiky. Mírný růst doprovázel obchodování i v dalších dnech, nicméně čtvrteční výprodeje předchozí zisky částečně smazaly a ani index Standard & Poor´s 500 nevydržel a spadl opět pod 1000 bodů.

Dalšího zajímavého vývoje doznal boj softwarového obra Oracle o konkurenční PeopleSoft. Oracle totiž zvýšil nabídku na převzetí PeopleSoftu na 6,3 mld. USD, tj. 19,50 USD na akcii. I přesto PeopleSoft nadále odmítá lákavou nabídku od společnosti Oracle.

Z rad investičních domů stojí za zmínku zvýšené investiční doporučení na akcie internetového portálu Yahoo! od Soundview Technologies s cílovým kurzem 35 USD. Naopak špatného hodnocení se dočkal telekomunikační gigant AT&T, když investiční banka Merrill Lynch snížila doporučení na prodávat z předchozího neutrálního postoje.

Tento týden ve středu bude důležité rozhodování americké centrální banky Fed o úrokových sazbách. Investoři již v minulých dnech poslali trhy výše právě díky vidině snížení sazeb. Předpokládá se, že dojde ke snížení o 25 nebo 50 bazických bodů.    

Doma: Vybírání zisků
Podobně jako předminulý týden i minulý týden začal na pražské burze poklesem. Index PX 50 ztrácel až do středy, přičemž nejcitlivější ztráty byly zaznamenány v pondělí (-2,7 %) a ve středu (-3,5 %) při nadprůměrných objemech obchodů. Z jednotlivých titulů se nedařilo zejména Českému Telecomu, jehož akcie za tři dny klesly o 14 % na 314 Kč. Důvodem pro tak rychlý propad byla zpráva, že KPN prodává 6,5 % akcií Českého Telecomu. Koncem týdne se situace uklidnila Telecom se obchodoval lehce nad 320 Kč. V pátek navíc Merrill Lynch zvýšila doporučení na akcie Telecomu na kupovat s cílovou cenou 370 Kč.     

Také se v nejednom případě schvalovaly dividendy. Podle očekávání odsouhlasila valná hromada ČEZu výplatu ve výši 4,50 Kč na akcii; výplata má začít počátkem srpna. Radost mají i akcionáři Komerční banky, kde byla odklepnuta dividenda 40 korun na akcii; za rozhodný den se považuje 19. červenec a výplata začne v druhé polovině srpna. 

S platností od 1. července dochází ke změně složení indexu PX 50. Z nynějších 18 titulů zůstane v indexu 16 titulů. Současně dojde ke změně vah jednotlivých titulů. Komerční banka posílí svojí váhu ze současných 15,8 % na téměř 20 %. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená