FinExpert.e15.cz

Soutěž Zlatá koruna: Které finanční produkty jsou nejlepší?

Závěr soutěže Accenture Zlatá koruna 2007 přinesl odlišné pořadí vítězů oproti loňskému roku. Podívejte se, které produkty patří mezi nejlépe hodnocené porotou.

Kapitoly článku


V hypotékách se banky vyřádily

Do jubilejního 5. ročníku soutěže přihlásilo rekordních 62 finančních společností
175 produktů. Hodnocení probíhalo celkem v 15 produktových kategoriích. Vedle nich byly letos poprvé vyhlášeny dvě hlavní ceny – Novinka roku a Cena veřejnosti

Nejlépe hodnocenou Novinkou roku na českém finančním trhu se stala Hypotéka
on-line od Hypoteční banky. Svými hlasy o tom rozhodli odborníci zastoupení ve Finanční akademii soutěže Accenture Zlatá koruna 2007. V kategorii Cena veřejnosti, kde svůj nejoblíbenější produkt zvolili sami klienti, obsadil první místo produkt Max Internetbanking PS od Československé obchodní banky, Poštovní spořitelny.

Nadvládu hypoték v Novince roku potvrdil Bronzovou korunou ještě produkt Refinancování hypoték od GE Money Bank. Do kategorie Novinka roku, která měla letos v rámci soutěže svou premiéru a stala se zároveň jednou ze dvou hlavních kategorií, bylo přihlášeno 47 produktů. Nominovány mohly být pouze produkty, jež byly uvedeny na český trh v průběhu posledního roku. Členové Finanční akademie, kteří svými hlasy rozhodovali o konečném pořadí, posuzovali zejména inovativnost přihlášených produktů a to, zda nějakým výrazným způsobem přispěly k rozvoji českého finančního trhu.

Počet odborníků přesáhl stovku

Soutěž Accenture Zlatá koruna 2007 je na českém trhu výjimečná i díky počtu hodnotitelů – odborníků sdružených ve Finanční akademii. „V letošním roce přesáhl počet členů Finanční akademie stovku,“ říká Pavel Doležal, ředitel soutěže Accenture Zlatá koruna 2007, a dodává: „Jde o velice reprezentativní vzorek ekonomických odborníků, publicistů a zástupců akademické sféry. Z hlediska počtu členů a jejich odbornosti nemá podle mého názoru Finanční akademie Zlaté koruny v tuto chvíli na českém finančním trhu obdobu.“

„Již podruhé jsem měl tu čest stát v čele Finanční akademie, která reprezentuje tu část veřejnosti, která má přece jen trošku blíže k jednotlivým finančním produktům, jež banky, pojišťovny nebo další finanční společnosti přihlásily do letošního ročníku,“ říká Otakar Schlossberger, finanční arbitr ČR a předseda Finanční akademie Accenture Zlatá koruna 2007. „Osobně si myslím, že samo vítězství znamená sice hodně, je to prestižní záležitost, která však banku, pojišťovnu či další finanční společnost zavazuje. Zavazuje ji k tomu, aby tento i další své produkty prezentovala vůči veřejnosti na odpovídající úrovni a aby servis, který k němu patří, byl opravdu kvalitní,“ dodává Otakar Schlossberger.

Do soutěže se připojila i veřejnost

 
Velkému zájmu se těšilo i hlasování veřejnosti, kde do hodnocení v kategorii Cena veřejnosti bylo prostřednictvím internetu a SMS zpráv zasláno celkem 20 688 hlasů 314 různým produktům.

Ceny v celkem 17 kategoriích byly předány včera večer na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Accenture Zlatá koruna 2007 v paláci Žofín. Kompletní přehled výsledků soutěže Accenture Zlatá koruna 2007 je v příloze tohoto dokumentu.

Ohlédnutí za soutěží Accenture Zlatá koruna 2007 přinesou v průběhu měsíce června dvě speciální přílohy deníků MF Dnes a Hospodářské noviny.

Další kapitola
 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená