FinExpert.e15.cz

Soutěž: vymyslete satelitní navigaci v logistice

Soutěž o návrh nejlepšího řešení dopravy na bázi satelitní navigace vyhlašuje společnost DHL. Přihlásit se mohou i české organizace či jednotlivci.

Inovační centrum DHL v německém Troisdorfu, které je hlavním inovačním a výzkumným centrem celosvětové sítě Deutsche Post World Net (DPWN), se jako jeden ze sponzorů podílí na čtvrtém ročníku evropské soutěže European Satellite Navigation Competition 2007. V rámci soutěže podporované Evropskou vesmírnou agenturou ESA vyhlašuje Inovační centrum DHL zvláštní cenu v kategorii „Inteligentní systémy řízení dopravy“. Nejlepší předložený návrh dostane příležitost k tomu, aby byl v Inovačním centru DHL doveden až k tržnímu uplatnění. Poté bude využit v satelitním systému řízení vozového parku skupiny DPWN, kde bude řídit pohyb převážné části firemní flotily 120 tisíc vozidel.

Navržená řešení v kategorii sponzorované Inovačním centrem DHL musejí splňovat dva technické požadavky:

  • umožňovat dynamické řízení dodávkových vozidel podle aktuální dopravní situace,
  • zajistit pružnou komunikaci mezi systémem plánování dodávek, inteligentním dodávkovým vozidlem a zákazníkem.
  • systém řízení vozového parku pro 120 tisíc vozidel

DPWN se především v metropolitních oblastech potýká s narůstající hustotou dopravy při plnění požadavků zákazníků na dodávky v přesně stanovenou dobu. „Abychom tuto výzvu dokázali v budoucnu zvládnout, budeme potřebovat výkonnou navigaci na bázi IT a satelitů,“ vysvětluje Michael Lohmeier, projektový manažer Oddělení řízení technologií a inovace skupiny DPWN.

Dynamické plánování trasy rovněž pomáhá snižovat počet jízd bez nákladu, a je tedy šetrnější k životnímu prostředí. Lohmeier očekává, že návrhy se sejdou v hojném počtu: „Možnost vyvinout telematický systém pro jeden z největších vozových parků na světě a uvést ho do praxe by měla být mnohem větší pobídkou než finanční ocenění.“ Při zavádění základní technologie vítězného návrhu bude Inovační centrum DHL postupovat ve spolupráci s jeho autorem.

European Satellite Navigation Competition 2007 má oslovit evropské společnosti, výzkumné instituce, univerzity i soukromé osoby. Organizátorem je společnost Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen a mnichovský počítačový veletrh SYSTEMS, podporu zajišťuje Evropská vesmírná agentura ESA, Německé centrum pro letectví a vesmír DLR a deset evropských regionů s vyspělými technologiemi.

Soutěž návrhů byla zahájena 1. května 2007 a potrvá do 31. července 2007. Slavnostní vyhlášení se uskuteční na počítačovém veletrhu SYSTEMS v Mnichově (který se koná           od 23. do 26. října 2007 na výstavišti Neue Messe München).

Přihlášky do soutěže a do zvláštních kategorií lze podat online.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená