FinExpert.e15.cz

Soutěž o Porsche: Týdenní zhodnocení 808 %

Obchodníkům s komoditami se zatím nejvíce dařilo v X-Trade Brokers Cupu. Tento týden ale může být všechno jinak. Bude pokračovat výsledková sezóna v USA a uvidí se, zda se naplní vysoká očekávání.
Soutěž o Porsche: Týdenní zhodnocení 808 %

Soutěžící v minulém týdnu pocítili na vlastní kůži volatilitu na trzích a ti, kteří rychle dokázali přizpůsobit své investiční strategie, se mohli těšit z nadprůměrných zisků. Nejvíce rizikové se ukázaly komoditní trhy, které zároveň přinesly nejlepší investiční příležitosti. Vůbec nejvýnosnější obchod byl realizován na zemním plynu, kde soutěžící prodal deset kontraktů a ještě tentýž den je koupil zpět se ziskem 35 tisíc euro. V průměru se ovšem nejvýnosnější obchody realizovaly na cukru, který na rozdíl od většiny komodit oslaboval, a soutěžící toho dokázali využít. Celkový týdenní pokles o 12 % znamenal fantastickou příležitost a nejlepší obchod měl hodnotu 32 tisíc euro.

Klepněte pro větší obrázek

Nejvyšší kumulované zisky na účtech našich soutěžících přinesla za minulý týden ropa, která pod vlivem dobrých zpráv z ekonomiky posilovala. Celkem vzrostla o 3,5 %, ale díky vysoké volatilitě měli intradenní obchodníci šanci na daleko vyšší zhodnocení. Druhým nejziskovějším instrumentem se ukázal měnový pár EUR/USD, který nabídl pěkný trend a oslaboval v průběhu celého týdne. Sojové boby uzavírají třetici nejziskovějších instrumentů. Tato relativně klidná komodita přidala přes 8 % a znamenala spoustu zisků pro trpělivé obchodníky, kteří nechali své zisky růst v průběhu celého týdne.

Klepněte pro větší obrázek

Nejvíce ovšem překvapilo zlato. Vzrostlo o 4,6 % a dostalo se až k hladině 1060 USD za trojskou unci, což znamenalo absolutní rekord v historii. Tento nečekaný vzestup se podepsal na účtech našich soutěžících. Přestože hodně obchodníků dokázalo z růstu profitovat, zlato se dostalo do čela nejztrátovějších instrumentů uplynulého týdne. Většina soutěžících začala zlato prodávat už po prvních dosažených rekordech na začátku týdne, přičemž maxima bylo dosaženo až ve čtvrtek. Prozatím zlato vyčkává pod svými rekordními hodnotami a uvidíme, jakým směrem se vydá tento týden.

Přestože komodity nabízely minulý týden nejlepší příležitosti, nejvíce se obchodovaly měnové páry, které tvořily celou polovinou všech příkazů. Nejoblíbenějším instrumentem se v této kategorii stal měnový pár EUR/USD, který tvořil 40 % všech obchodních příkazů s měnami. Dalšími oblíbenými měnovými páry byly GPB/USD a USD/JPY, už ale s podstatně nižší frekvencí obchodů.

Co se týká našich soutěžících, tak největší oblibu má naše soutěž v Bratislavském kraji, Praze a Košickém kraji. Slováci vedou nad Čechy v počtu registrací 54 %: 46 % a jsme zvědaví, zda se jim podaří vedení v této kategorii udržet. Přestože mezi soutěžícími je pouze 17 % žen, se svými výsledky rozhodně nezklamaly a na Slovensku se ženě dokonce podařilo vyhrát.

Paní Zuzana Holienčinová z Trnavského kraje zhodnotila svůj virtuální účet o 808 % a dosáhla nejvyššího zhodnocení za celý první týden soutěže. Nejlepší muž na Slovensku, pan Vladimír Barcík z Trenčianského kraje dokázal zhodnotit účet o 669 %. V České republice dosáhl nejvyššího zhodnocení v prvním týdnu pan Ladislav Hrubý z Prahy se zhodnocením účtu o 724 %. Nejlepší Češka, paní Věra Pajková z Olomouckého kraje, dokázala zhodnotit svůj virtuální účet o 576 %.  Všem výhercům komunikátorů HTC gratulujeme a připomínáme, že se stále soutěží o Porsche. 

Příští týden pokračuje výsledková sezóna v USA. Nejzajímavější budou výsledky bank JP Morgan Chase, Citigroup a Bank of America. Ve středu budou také zveřejněny maloobchodní prodeje a průmyslová výroba. Nečekáme žádná negativní překvapení a trhy by i příští týden mohly zakončit růstem.

Zájemci se mohou přihlásit až do samého konce soutěže 30. října. Pokud je Vám tedy více než 18 let a jste občanem České republiky nebo Slovenska, můžete s námi soutěžit o hodnotné ceny. Je na každém soutěžícím, jakou strategii si zvolí. Každý týden probíhá vyhodnocení a nejúspěšnější muž a nejúspěšnější žena z Česka i Slovenska vyhrávají komunikátory HTC Diamond 2. Kdo dokáže nejvíce zhodnotit svůj účet za celý měsíc, vyhrává hlavní cenu Porsche Cayman!

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená