FinExpert.e15.cz

Soutěž DOBRÁ RADA NAD ZLATO 2007 zná své vítěze

Odborná komise vybrala tři nejlepší projekty v oblasti zaměstnanosti z celkového počtu 48, které byly krajskými radami pro rozvoj lidských zdrojů přihlášeny do 3. ročníku soutěže DOBRA RADA NAD ZLATO 2007.

Veřejná soutěž DOBRÁ RADA NAD ZLATO se koná od roku 2005, především s cílem představit činnost krajských rad pro rozvoj lidských zdrojů, které se podílejí na řešení problémů spojených se zaměstnaností, zaměstnatelností, vzděláváním občanů a všestranným působením na rozvoj lidského potenciálu.

1. místo

Na prvním místě se umístil projekt s názvem „S Krakonošem u počítače“, který se zrodil na úřadu práce v Semilech. Cílem projektu je nabídnout příležitost k dalšímu učení i lidem ze zapadlých obcí Krkonoš, kteří se kvůli limitované dopravě nemohou účastnit kurzů ve větších městech. Když nešlo rychle zlepšit dopravní obslužnost, tvůrci projektu přinesli nové řešení – vzdělávají obyvatele venkova přímo v místě jejich bydliště. Občanům, kteří nemají rovné příležitosti následného vzdělávání, je nabízena možnost bezplatně navštěvovat vzdělávací kurzy v oblasti výpočetní techniky, informatiky nebo cizích jazyků. Dále je v rámci projektu nabízeno školení pro malé a střední podnikatele a řada dalších kurzů.

2. místo

Česká zemědělská univerzita v Praze spolu s dalšími partnery vytvořila unikátní                   e-learningový vzdělávací program s názvem I během mateřské dovolené se můžete vzdělávat – projekt EVYNA“, určený ženám a mužům na a po mateřské nebo rodičovské dovolené. Vzdělávací program je poskytován zdarma a zájemcům je poskytován on-line přes internet či off-line na CD. Obsahuje kurzy jako je podniková ekonomika, účetnictví, pracovní právo, informatika, organizace a řízení, angličtina a další.

3.místo

Letošní třetí místo v soutěži obsadil projekt Občanského sdružení rodičů a přátel dětí s handicapem ORION z Rychnova nad Kněžnou Vzdělání je šancí na nový život“. Vznikl z touhy pomoci rodinám s handicapovanými dětmi. Projekt propojuje dvě odlišné, ale navzájem související cílové skupiny - rodiče dětí s postižením na jedné straně a osobní asistenty postižených dětí na straně druhé. Prvním krokem bylo vybudování Centra ORION, které poskytuje zázemí rodinám dětí s handicapem. Poté následovalo vyškolení osobních asistentů v akreditovaném rekvalifikačním kurzu a jejich zaměstnání u rodičů dětí se zdravotním postižením. Pro rodiče dlouhodobě pečující o zdravotně postižené dítě pak byly uspořádány semináře umožňující jejich snadnější návrat do zaměstnání. 

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva práce a sociálních věcí

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená