FinExpert.e15.cz

SOS: Trvejte na svých právech!

Každé zakoupené zboží můžete reklamovat, i vánoční dárek!

Diskusí se spotřebiteli na téma reklamace a záruční lhůty byla dnes slavnostně zakončena informační kampaň Evropské unie Trvejte na svých právech! Spotřebitelé se z úst poslance Evropského parlamentu Josefa Zieleniece a zástupců Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) a magazínu TEST dozvěděli mnoho cenných informací, které jim mohou pomoci například již při reklamaci zboží, které najdou pod vánočním stromečkem.

Předvánoční nákupy v pražském nákupním centru EDEN zpříjemňovala dnes po poledni všem přítomným poslední akce kampaně Trvejte na svých právech, nazvaná: I vánoční dárek můžete reklamovat! Akci, stejně jako celou kampaň, organizovala Evropská unie, ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů ČR (SOS).

Nakupující měli příležitost detailně se seznámit se svými právy, která mají při reklamaci zakoupeného zboží, v rámci zákonem garantované záruční lhůty. Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) prezentovala nejčastější problémy a úskalí, která mohou na spotřebitele při případné reklamaci čekat, což dokumentovala na konkrétním příkladu. Poradila, jak v případě nutnosti reklamace správně postupovat a co dělat v případě, že jsou, ze strany obchodníka, porušována spotřebitelská práva, která garantují zákony.

Ida Rozová, šéfredaktorka magazínu TEST představila spotřebitelům návod, jak minimalizovat pozdější nutnost reklamace zboží. V souboru zásad správného nakupování a výběru zboží poukázala na základní pravidla, která se vyplatí při nakupování dodržovat.

Hlavním hostem celé akce byl poslanec Evropského parlamentu a bývalý ministr zahraničních věcí České republiky Josef Zieleniec. Ten, jménem zadavatele a organizátora kampaně Trvejte na svých právech, kterým je Evropská unie, zhodnotil průběh kampaně a vysvětlil její přínos pro zlepšení situace na poli spotřebitelských práv. V závěru svého vystoupení vybídl spotřebitele k větší odvaze a aktivitě při uplatňování práv, která jsou jim garantována ve všech zemích EU.

V pražském nákupním centru EDEN byl pro příchozí, kromě samotné diskuse, připraven bohatý doprovodný program. Celou akcí provázel všechny přítomné herec a moderátor Vladimír Čech. Nakupující měli možnost stát se sympatizujícími členy Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny. O kulturní program se postarala pražská formace Jazzika.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená